Tūrisms ir viena no tām nozarēm, kuru ļoti smagi skāra kovidpandēmijas gados pastāvošie epidemioloģiskie ierobežojumi. Tolaik tika sacīts, ka visā pasaulē tūrisms ir "iesaldēts" un šīs nozares uzņēmumi nevis vienkārši nonākuši krīzē, bet gan saskārušies ar pēkšņu darbības apturēšanu. Turklāt tūrisms ir arī to nozaru vidū, kuras būtiski ietekmē dažādas citas paaugstināta riska situācijas, sākot no militāriem konfliktiem, terora aktiem un politiskajiem nemieriem līdz viesuļvētrām, ugunsgrēkiem un plūdiem.
Gan dažādi dati, gan tūrisma nozares pārstāvju atziņas liecina par to, ka cilvēku vēlme ceļot tomēr ir spēcīga, un tieši tas arī ļauj nozarei atgūties pēc visdažādākajiem satricinājumiem.
2024. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs ir nakšņojuši kopumā 2,5 miljoni ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 10,7% vairāk nekā 2023. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos, bet par 5,7% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā, tātad – pirms kovidpandēmijas, informē Centrālā statistika pārvalde (CSP).
Pēdējā laikā ir nostiprinājusies tāda tendence, ka ceļojumam pa Latviju gan ārvalstu viesi, gan vietējie tūristi velta aptuveni divas trīs dienas, attiecīgi viesnīcā vai citā tūristu mītnē nakšņo vienu divas naktis.
Izteikti jūtams arī tas, ka Latvijas tūrisma industriju balsta ceļotāji no Lietuvas un Igaunijas, kuri, visticamāk, atbrauc viesos tā dēvētajā pagarinātas nedēļas nogales ceļojumā. Viesi no tālākām valstīm nereti velta nedēļu vai nedaudz ilgāku laiku tam, lai apmeklētu visas trīs Baltijas valstis, katrā pavadot divas trīs dienas.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 24. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €0.40