Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Jācer, ka institūciju "tehnisko" strīdu par drošību neizšķirs vēl viena traģēdija...

Cilvēku drošība birokrātu mudžekļos

Deglava ielas satiksmes pārvads Rīgā kļuvis par kārtējo viedokļu sadursmes objektu starp Rīgas domi (RD) un valsti, šajā gadījumā – Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB). Proti, veicot Deglava satiksmes pārvada balstu remontdarbus, atklāti iepriekš neparedzēti defekti. Būvdarbi šobrīd apturēti, taču satiksme – nē. Vienīgais noteiktais papildu ierobežojums – drošības nolūkos no 10. aprīļa kravas transportlīdzekļiem, kas brauc pāri tiltam, noteikts masas ierobežojums ne vairāk kā 30 tonnu.

Taču nopietnu satraukumu par situāciju paudis BVKB, uzsverot, ka līdz brīdim, kamēr tiek gūts apstiprinājums par Deglava satiksmes pārvada konstrukciju drošumu, to ekspluatēt nevajadzētu. Vienkāršā valodā šis aicinājums nozīmē, ka,

pēc BVKB speciālistu domām, pārvads būtu pilnībā jāslēdz satiksmei līdz brīdim, kad tiek veikta pilnīga objekta konstrukciju ekspertīze, kas ļauj izdarīt kvalitatīvu secinājumu par drošību.

Par pieņemto lēmumu BVKB jau 11. aprīlī Rīgas pilsētas būvvaldei un RD Satiksmes departamentam nosūtīja vēstuli, lūdzot nekavējoties izvērtēt pārvada drošumu un sniegt argumentētu informāciju par pārvada nesošo konstrukciju bojājumu novērtēšanu.

Lai gan RD Satiksmes departamenta pārstāvji norāda, ka pašvaldība jau pagājušajā nedēļā uzdevusi pārvada tehnisko apsekošanu veikt darbu būvprojekta autoram SIA Inženierbūve, kas secinājis, ka pārvada tehniskais stāvoklis drošību neapdraudot, šis slēdziens nav pārliecinājis BVKB speciālistus. Trešdienas pēcpusdienā BVKB izplatīja oficiālu paziņojumu, norādot, ka Rīgas pilsētas būvvalde ir uzdevusi pašvaldības Satiksmes departamentam līdz šā gada 10. maijam nodrošināt tilta ekspertīzi tā tehniskā stāvokļa noteikšanai. "Līdz brīdim, kamēr šī ekspertīze nav veikta un netiek gūts pārliecinošs apstiprinājums tilta konstrukcijas drošumam, iespējamu nelaimes gadījumu novēršanas labad tilta ekspluatācija ir jāpārtrauc," uzsvēra BVKB.

Tajā pašā laikā RD Satiksmes departamenta pārstāvji pēc būtības pilnībā apstrīd BVKB paustās bažas. Departamenta pārstāve Dienai pauda: "Norādām, ka savā atzinumā BVKB nav rekomendējis objektu slēgt satiksmei, tāpat, saņemot arī SIA Inženierbūve veiktos aprēķinus, nav informējis departamentu, ka tie būtu apšaubāmi. Savas bažas birojs pauž publiski medijos, Satiksmes departamentu oficiāli neinformējot par bažu iemesliem, tos pierādot ar aprēķiniem vai citiem faktiem."

Šajā "viedokļu un uzskatu sadursmē" izteikti pazūd galvenais – cilvēku, pilsoņu, nodokļu maksātāju drošība. Skarbi, taču mums šobrīd atliek izvēlēties – uzticēties Rīgas domei un braukt pa pārvadu vai tomēr ieklausīties BVKB un mest Deglava pārvadam lielu līkumu.

Jācer, ka institūciju "tehnisko" strīdu par drošību neizšķirs vēl viena traģēdija... 

Top komentāri

.
.
Cilvēki laikam piemirsuši, kā Itālijā samērā nesen sabruka tilts. Aplūkojot Deglava ielas dzelzceļa pārvada bildes, viennozīmīgi varu teikt, ka tas ir uz sabrukšanas robežas, un nelaime var notikt jebkurā brīdī. Un 30 tonnu ierobežojums ir vienkārši smieklīgs, ja netiek noteikta minimālā distance starp transportlīdzekļiem. P.S. Esmu būvinženieris un saprotu, ko rakstu. Pārvada defekti ir krimināli un pārvads nekavējoties ir jāslēdz.
Irlielāmērāticams
I
ka jāuzstāda luksofori, kuros cikliski mainās sarkanā un zaļā gaisma, tā izveidojot "pauzes", "izretinot" automašīnu masu, kura vienlaicīgi atrodas uz tilta. Satiksme nebūs jāpārtrauc un briesmas ievērojami samazināsies.
latvietis
l
Laikam jau Rīgas dome gaida nākamo Zolitūdi, tikai šoreiz sekas var būt vēl traģiskākas. Var sabrukt ceļa pārvads pār dzelzceļu, pa kuru regulāri kursē gan pasažieru, gan kravas vilcieni. Tas sabojās arī sliežu ceļus, uz ilgāku laika periodu būs paralizēta dzelzceļa satiksme gan vietējā, gan arī starptautiskā, nemaz jau nerunājot par iespējamajiem cilvēku upuriem. Bet Rīgas domei jau tas vienalga.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Amerikāņu protesti(10)

Turpina vērsties plašumā ASV jau nedēļu ilgstošie protesti, kurus izraisīja afroamerikāņa Džordža Floida nāve aizturēšanas laikā Minesotas pavalsts galvaspilsētā Mineapolē.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē