Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Guntars Gūte

Divdesmit gados no ES fondiem - 18 miljardi eiro

Par Eiropas fondu līdzfinansējuma apgūšanas līdzšinējām sekmēm un plāniem jaunajā plānošanas periodā Guntars Gūte sarunājas ar Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieku ES fondu jautājumos Armandu Eberhardu.

Stadions kā bubulis

Publiskajā telpā izvērtušās diskusijas par ieceri Lucavsalā Rīgā būvēt nacionālo futbola stadionu. Kā allaž, iecerētajam projektam ir kvēli atbalstītāji un tikpat kvēli pretinieki. Diezgan ticami, ir arī gana liela daļa vienaldzīgo, pat neskatoties uz to, ka projekta realizācija kopumā varētu izmaksāt ap 44 miljoniem eiro. Gan jāpiebilst, ka daļu – ap 12 miljoniem eiro – it kā varētu segt Eiropas Futbola federāciju asociācija, taču atklāts paliek jautājums, no kādiem avotiem tiks gūti atlikušie 32 miljoni eiro.

Gribam, varam un darām

Valdības gaiteņos, precīzāk, tiesību aktu portālā, pašās marta beigās saskaņošanai tika iesniegts valdības rīkojuma projekts par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) reorganizāciju, to vietā izveidojot Dabas aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (DARAM) un Klimata, enerģētikas un vides ministriju (KEVM).

Nevis vaimanāt, bet meklēt un izmantot iespējas

Par Latvijas enerģētikas jomas potenciālajām iespējām un riskiem Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Elektroenerģētiķu un elektrobūvnieku asociācijas izpilddirektoru Ivaru Zariņu.

Vilciens, kurš var neatbraukt

Daudzu gadu garumā tautā par gadsimta projektu dēvētais Rail Baltica bijis simbols ar divām nozīmēm.

Ar vienu roku dod, ar otru roku atņem

Par slodžu samazināšanu daļā pašvaldību bērnudārzu un par aizvien nerimstošajām domstarpībām pedagogu slodžu balansēšanas ziņā Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāju Ingu Vanagu.

Kūku svētki bada laikos

Otrdien valdība pieņēma, manuprāt, kārtējo dīvaino lēmumu laikā, kad aizvien izjūtam budžeta līdzekļu nepietiekamību daudzām jomām.

Nedrīkst pamest novārtā nevienu

Par pašvaldību jostu savilkšanu, lai izdzīvotu šajā gadā, un to, kāda ir valsts loma vietvaru atbalstā, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pašvaldību savienības vadītāju Gintu Kaminski.

Nodokļu nomaksas procesam jābūt maksimāli vienkāršam

Par to, kādas pārmaiņas plānotas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), tostarp komunikācijā ar nodokļu maksātājiem, kā arī par ēnu ekonomikas mazināšanu Guntars Gūte sarunājas ar VID ģenerāldirektori Baibu Šmiti-Roķi.

Zāļu apgāde – svarīga un nebūt ne vienkārša sistēma

Par zāļu apgādes sistēmas procesiem, kā arī to, kādēļ svarīgi valsts līmenī veidot medikamentu rezerves, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācijas valdes locekli Jāni Lībķenu

Runāt skaidru valodu

Taisnība ir aizsardzības struktūru pārstāvjiem un politiķiem, kas aizvakar akcentēja, ka pēdējo nedēļu laikā publiskajā telpā vērojams pastiprināts pieplūdums ar pieņēmumiem un spekulācijām par iespējamu Krievijas militāru uzbrukumu Baltijas valstīm, tostarp Latvijai.

Politisko spēļu nianses

Visai savdabīgas ir divu valdības koalīcijas partneru – Jaunās Vienotības un Progresīvo – attiecības, proti, ja valdībā vismaz ārēji abi politiskie spēki sadarbojas diezgan ciešami un necenšas viens otru paklupināt, pilnīgi noteikti to nevar teikt par attiecībām Rīgas domē.

Biznesa situāciju ietekmē kritums eksporta tirgos

Par valdības vērtējumu, ģeopolitisko notikumu ietekmi uz biznesu, kā arī to, ko uzņēmēji sagaida no jaunās VID vadītājas, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu.

Par cēloņsakarībām

Nedienas, maigi izsakoties, ar jaunajiem elektrovilcieniem turpinās, un neizskatās, ka šai valsts mēroga dižķibelei ir sagaidāms ātrs un sabiedrības interesēm atbilstošs risinājums. Pat par spīti daudzkārtējiem atbildīgo amatpersonu solījumiem, skaļiem (un populistiskiem) paziņojumiem, ka situācija ir jāatrisina maksimāli ātri un kvalitatīvi.

Vecāki nostājas Pumpuru skolas sardzē

Par vecāku iebildumiem pret Jūrmalas domes sasteigto Pumpuru vidusskolas reorganizācijas plānu Guntars Gūte sarunājas ar Pumpuru vidusskolas Skolas padomes vadītāju Kārli Ābeli.

Domes krusts pār prezidentu absolvēto Pumpuru vidusskolu

Pumpuru vidusskola, kurā mācījušies divi Valsts prezidenti - brīvību atguvušās Latvijas pirmais prezidents Guntis Ulmanis un pašreizējais prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš vēl pirms pusgada – pērn 1. septembrī piedalījās skolas svinīgajā mācību gada uzsākšanas sarīkojumā -, nonākusi uz savas pastāvēšanas beigu sliekšņa. Pat neskatoties uz to, ka Jūrmalas dome pašreizējo procesu, kas izraisījis skolas bērnu vecāku un arī pedagogu satraukumu par skolas nākotni, juridiski dēvē savādāk – par divu pilsētas skolu reorganizāciju.

Publiskā servisa sūtība

Skatīsimies reāli – Latvija nav vienīgā valsts, kur gadu no gada valsts budžetā pietrūkst naudas mediķiem, pedagogiem, pensijām, ugunsdzēsējiem un daudz kam citam. Atšķirība gan ir tajā, ka mums naudas pietrūcis vienmēr un krietni vairāk nekā citās valstīs.

Cer uz valdības solījumu pildīšanu

Par lauksaimnieku protestu rezultātiem un turpmāko rīcības plānu problēmu risināšanā Guntars Gūte sarunājas ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētāju Gunti Gūtmani.

Konkurence būs sīvāka nekā iepriekšējās vēlēšanās

Par Latvijas politisko partiju izredzēm Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā arī par secinājumiem no Kremļa saimnieka Putina intervijas ASV žurnālistam Karlsonam ar politologu Juri Rozenvaldu sarunājas Guntars Gūte.

Par acīm jārūpējas pastāvīgi

Par acu veselību ietekmējošajiem faktoriem Guntars Gūte sarunājas ar oftalmoloģi, ķirurģi, Aiwa Clinic Oftalmoloģijas dienesta vadītāju un Veselības centru apvienības galveno oftalmoloģi Daci Lietuvieti.

Ja daļa spēlē godīgi, daļa ne – tā ir liela problēma

Par ēnu ekonomikas mazināšanas jaunā plāna mērķiem un to, ar kādām sekām nākotnē jārēķinās aplokšņu algu saņēmējiem, Guntars Gūte sarunājas ar Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieci nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Olgu Bogdanovu.

Nevienu neinteresē, kā skolu slēgšana ietekmē bērnu

Par skolu reformas, tostarp skolu slēgšanas, ietekmi uz bērniem un ģimenēm, valsts attieksmi pret dažādiem pusaudžiem un viņu problēmām Guntars Gūte sarunājas ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu-Konstantinovu.

Kursi kursu pēc

Aizvien nekas nav mainījies – daļai valsts pārvaldē strādājošo, kā man labpatīkas viņus dēvēt, labi paēdušo birokrātu un viņiem līdzīgo ir diezgan vienalga, cik efektīvi un vai vispār lietderīgi tiek tērēta valsts budžeta (lasi – nodokļu maksātāju) nauda

Vistiešākais Latvijas drošības jautājums

Par pasta nodaļu un skolu slēgšanu reģionos un valsts attieksmi pret laukiem Guntars Gūte sarunājas ar Valkas novada deputātu, Reģionālo attīstības centru un novadu apvienības direktoru Ventu Armandu Kraukli.

Muļķības kalngals

Uzreiz gribu izskaidrot, ka virsrakstā minētais vārds "muļķības" aizstāj mazliet rupjāku (taču, manuprāt, precīzāku) vārdu, kas skanēja galvā, kad lasīju kolēģes rakstu (kas lasāms šodienas laikraksta 6. lappusē) Strādājot zaudē, nevis iegūst. Tas bija patiešām nepatīkams pārsteigums – uzzināt, ka gadījumā, ja cilvēks ar pirmās grupas invaliditāti vēlas (un spēj) būt ekonomiski aktīvs, ir gatavs strādāt, pelnīt un vēl visam pa vidu nomaksāt nodokļus valstij, beigās viņš var izrādīties zaudētājs, jo tā kārtējo reizi ir noteikuši valsts pārvaldes birokrāti.