Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Guntars Gūte

Bīstamā pārcentība(6)

Latvijas politiķu un ierēdņu vieglprātīgā attieksme, Eiropas Savienības (ES) koridoros notiekošajās apspriedēs pārstāvot gan valsts kopējās, gan katra pilsoņa, tostarp uzņēmēja, intereses, aizvien nepatīkami pārsteidz.

Trūkst redzējuma attīstībai ilgtermiņā(7)

Ierēdniecībā pietrūkst konkrētības, atbildību definēšanas un uzņēmības, sarunā ar Guntaru Gūti secina Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) vadītājs Māris Gruzniņš.

Bordānam lūdz izvērtēt tiesu izpildītāja rīcību(11)

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) saņēmis a/s Olainfarm sūdzību, kurā tiek lūgts ierosināt disciplinārlietu pret Rīgas apgabaltiesas zvērinātu tiesu izpildītāju Aināru Šustu, par viņa iespējamajiem pārkāpumiem notariālo izpildu aktu izpildes procesā, kas saistīti ar bijušo Olainfarm padomes locekļu Haralda Velmera un Kārļa Krastiņa pretenzijām pret Olainfarm par atlaišanas kompensāciju izmaksu. Vienlaikus sūdzībā tiek lūgts uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku atstādināt A. Šustu no amata darbību veikšanas, kā arī piemērot disciplinārsodu.

Par daudz naudas?(7)

Klausoties un lasot gan Valsts prezidenta Egila Levita, gan arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa atklāsmes par jaunu politisku amatu radīšanas nepieciešamību, būtībā var izdarīt diezgan skaidru secinājumu par pašreiz pie varas esošo cilvēku attieksmi pret valsti un nodokļu maksātāju naudas godprātīgu izlietošanu.

Aizvien darbaspēka valsts(4)

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijā ierasti ticis ar lielu pārsvaru runāts par mūsu labo, lēto un gudro darbaspēku, bet krietni mazāk par mērķtiecīgu rīcību, lai sekmētu privātās uzņēmējdarbības tradīcijas. Protams, šobrīd politiķi aizvien vairāk runā par darbaspēka kvalifikācijas paaugstināšanu, lai strādātu gudrāk, radītu preces ar augstāku pievienoto vērtību un pelnītu lielākas algas, un attiecīgi atbrīvotos no lētā darbaspēka valsts zīmoga.

Kļūdu eksperts Pavļuts(15)

Cilvēcīga kļūda, un punkts. Būtībā tik vienkārši un, manuprāt, augstprātīgi veselības ministrs Daniels Pavļuts reaģē uz viņa pārziņā un atbildībā esošajā – cilvēku veselībai un dzīvībai vitāli svarīgajā – nozarē konstatēto situāciju, ka vairāk nekā 100 jauniešu saņēmuši poti pret Covid-19 ar vakcīnām, kuru izmantošana šajā vecuma grupā nav atļauta. "Jā, šādas situācijas, kad cilvēki ir saņēmuši savam vecumam pēc rekomendācijām neatbilstošas vakcīnas. Teikšu svarīgāko – nekas ļauns nav noticis. Mēs šai situācijai esam sekojuši līdzi," – tas ir viss, kas sakāms Pavļutam.

Politiķiem nav jājaucas profesionāļu darbā(19)

Rīgas satiksmes organizācijas nedienu iemesls ir neklausīšanās speciālistu viedoklī un pakļaušanās atsevišķas sabiedrības daļas vēlmēm, sarunā ar Guntaru Gūti atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcijas Ceļu drošības audita departamenta vadītāja Beāta Dambīte.

Skolas nav laboratoriju filiāles(9)

Izglītības jomas problēmu nerisināšana šodien radīs smagas sekas nākotnē, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Parlamentārā diversija(12)

Vakar varējām lieliski pārliecināties, kā viens cilvēks var ļoti vienkārši destabilizēt vairāk nekā 100 cilvēku darbu. Protams, runa ir par nosacīti "otro parlamentāro negadījumu", kad Saeimas deputāts Aldis Gobzems, ierodoties uz parlamenta klātienes sēdi, atteicās uzrādīt derīgu Covid-19 negatīvu testēšanas rezultātu, kā dēļ parlamenta priekšsēdētājai nācās ilgi gaidīto Saeimas klātienes sēdi jau atkal pārcelt uz nu jau ierasto virtuālo pasauli.

Vai LIAA pusmiljona iepirkumā lobē Bloom Consulting?(6)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais atklātais konkurss Latvijas valsts tēla pētījuma, stratēģijas un rīcības plāna izstrāde radījis nopietnas aizdomas, ka ap pusmiljonu eiro vērtā darījuma konkursa nosacījumi izveidoti ar nolūku, lai tam varētu kvalificēties tikai viens vai divi, iepriekš izvēlēti pretendenti. Turklāt nozares dalībnieki uzsver, ka konkursa nolikums teju automātiski nedod iespēju tajā kvalificēties vietējiem profesionāļiem.

Būtu pamats celt akcīzi cigaretēm(1)

Savā ziņā "pateicoties" līdzšinējai akcīzes nodokļa politikai attiecībā uz tabakas produktiem, šobrīd ir notikusi tabakas tirgus pārdale par labu kaitīgākiem produktiem, uzskata tabakas nozares pārstāvji.

Galvaspilsētā jārada vietu ikvienam(21)

Par Rīgas attīstības plāniem nākamajos sešos gados, sagaidāmajām izmaiņām pilsētvidē, kā arī biznesa sekmēšanu galvaspilsētā Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas domes Attīstības komitejas vadītāju Inesi Andersoni.

Rupjību "kultūras" gūstā(4)

Pēdējie divi gadi Latvijā diemžēl ir raksturīgi ar asi izteiktu sabiedrības sašķeltību, kas sev līdzi nes ļoti negatīvu blakni – ārkārtīgi zemu diskusiju kultūru, kas galvenokārt izpaužas ar savam pretēja viedokļa paudēju maksimālu, pat brīžiem izteikti vulgāru noniecināšanu un apsaukāšanu.

Rīgas ielās plaši remontdarbi(3)

Rīgā šajā būvniecības sezonā tiek veikti pēdējos gados lielākie brauktuvju seguma remontdarbi, palielinot satiksmes drošību un ērtības vairāk nekā uz desmit tiltiem un pārvadiem, kā arī 30 ielu posmos, norāda Rīgas domes pārstāvji.

Vēlēšanu biznesa projekti(4)

Vakar politiķi Sandis un Kaspars Ģirģeni paziņoja par savu plānu – Latvijā tiks dibināta jau atkal kārtējā politiskā partija. Protams, diskutabls ir jautājums, vai bijušajam iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam un pašreizējam deputātam Kasparam Ģirģenam vispār izdosies savu plānu realizēt un, ja arī partiju nodibināt izdosies, vai viņi spēs iekļūt nākamajā Saeimā. Līdzīgi kā vēl dažiem jaunpienācējiem.

Valdības ziemas miegs(8)

Krīzes situācija uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, kur diezgan intensīvi sāk palielināties nelikumīgo robežšķērsotāju skaits, nav radusies ne vakar un arī ne aizvadītajās brīvdienās. Turklāt skaidri saprotamas indikācijas par ārkārtējo situāciju valdībai, tostarp iekšlietu ministrei Marijai Golubevai, bija zināmas jau tajā brīdī, kad ar masveida nelegālo robežšķērsotāju problēmu saskārās un sāka cīnīties Lietuva.

Daļa izaugsmes ir uz "māla kājām"(8)

Par situāciju tautsaimniecībā un nākotnes prognozēm Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Aigaru Rostovski.

Rūgtais medus kukulis(4)

Saldsērīgu ziņu par kārtējiem policistiem kukuļņēmējiem vakar izplatīja Iekšējās drošības birojs (IDB), kas šoreiz ir gan salda, gan vienlaikus rūgta. Proti, IDB Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret divām Valsts policijas amatpersonām, kuras no kāda transportlīdzekļa vadītāja apmaiņā pret administratīvā pārkāpuma neformēšanu par pieļautajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem pieprasīja un pieņēma – kā raksta IDB – salīdzinoši netipisku kukuļa veidu – gandrīz 50 kilogramus medus.

Plāno paplašināt produktu portfeli(1)

Par a/s Olainfarm attīstības plāniem un farmācijas nozares perspektīvām kopumā ar jauno uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāni Buku sarunājas Guntars Gūte.

Aizdomas par iepriekš sarunātu iepirkumu(9)

Radušās kārtējās aizdomas par pašpasludinātās "pārmaiņu koalīcijas" saimniekošanas patiesajām metodēm Rīgas pašvaldībā. Proti, aizdomas par iespējamiem likumpārkāpumiem izraisījis Rīgas domes (RD) Pilsētas attīstības departamenta (PAD) savā ziņā dīvainais lēmums slēgt līgumu par telpu nomu PAD vajadzībām ar Krievijas un Dominikas Sadraudzības rezidentiem piederošiem uzņēmumiem, kuru piedāvājums, pēc Dienas rīcībā esošās informācijas, ir par 140 tūkstošiem eiro gadā dārgāks nekā vismaz vienam no atraidītajiem vietējiem Latvijas rezidentiem piederošajiem uzņēmumiem, kura piedāvājums pagaidām nezināmu iemeslu dēļ ticis noraidīts jau sākotnējā atlasē.

Sistēmiskuma deficīts(2)

Stabiņgeita Rīgā, nodokļu un reģionālo reformu haoss, vakcinācijas procesa nemitīgās problēmas, nebeidzamās domstarpības par akustiskās koncertzāles būvniecības vietas izvēli – šķiet, piemērus ar valsts pārvaldes neveiksmes stāstiem varētu turpināt un papildināt bezgalīgi. Protams, iepriekš uzskaitītie piemēri vairāk attiecas tieši uz pašreizējo valdošo koalīciju un valdību, kā arī Rīgas domes varas koalīciju, taču skaidrs, ka līdzīgas problēmas ir pieredzētas gadu desmitiem un visdažādāko politisko spēku kombināciju veidoto koalīciju varas laikos.