Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Guntars Gūte

Ne tikai Rēzekne

Patiesos iemeslus, kā dēļ pamatīgās finanšu problēmās nonākusi Rēzeknes pilsētas pašvaldība, noteikti ar laiku uzzināsim, kad viss skandalozais process būs noslēdzies.

Nekāda iesildīšanās nav nepieciešama

Jaunās valdības sastāvu un darba plānu Guntars Gūte lūdz vērtēt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentam Aigaram Rostovskim.

Runas un darbi

Tagad jau Ministru prezidente Evika Siliņa piektdien no rīta pēc jaunās valdības deklarācijas parakstīšanas, bet vēl pirms valdības apstiprināšanas Saeimā sociālajā vietnē X (iepriekš – Twitter) publicēja ierakstu, kurā, manuprāt, pati būtiskākā daļa ir pats pēdējais teikums.

Par maizi un kūkām

Apzināti vai neapzināti – secinājumu izdarīšana lai paliek vēstures pētniekiem pēc daudziem gadiem – demisionējušais premjers Krišjānis Kariņš bija izlēmis visai simboliski noslēgt savu pirmšķietami pēdējo dienu Ministru prezidenta amatā (protams, ja piektdien ieplānotajā Saeimas ārkārtas sēdē parlamentārieši patiešām apstiprinās Evikas Siliņas veidoto valdību).

Krīze bija zināma jau gada sākumā

Par samilzušajām problēmām laboratorisko izmeklējumu finansēšanā Guntars Gūte sarunājas ar ārstu un sabiedrisko darbinieku Pēteri Apini.

Topošajā koalīcijā ir gana daudz klupšanas akmeņu

Par jaunās valdības tapšanas procesu un potenciālajiem domstarpību riskiem topošo partneru atšķirīgo uzskatu un ideoloģijas dēļ Guntars Gūte sarunājas ar Valkas novada domes deputātu, Vidzemes partijas priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli.

Cilvēkiem nedrīkst atņemt informāciju

Par potenciālajiem riskiem drukātās preses apritei Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektoru Guntaru Līci.

Problēmas ir daudz dziļākas un nopietnākas

Par Latvijas tautsaimniecības stagnācijas iemesliem un tiem darbiem, kas primāri īstenojami lejupslīdes novēršanai, Guntars Gūte sarunājas ar ekonomikas doktoru, kādreizējo finanšu ministru Uldi Osi.

Bezjēdzīgs farss

Bezjēdzīgs farss daudzu mēnešu garumā, kam tiešas sekas ir valsts attīstības tālāka sabremzēšanās (pat neskatoties uz IKP pieaugumu 0,1% apjomā).

Nedrīkst iekavēt nevienu darbu

Par svarīgākajiem valdības darbiem ekonomikas sekmēšanas jomā Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektoru Kasparu Gorkšu.

Populisma cena

Saistībā ar skandalozu slavu guvušo Ekonomikas ministrijas vadības (faktiski jau ministres) rīkojumu Centrālajai statistikas pārvaldei (CSP) publiskot tos Latvijas uzņēmumus, kuri eksportē uz Krieviju un Baltkrieviju, šķiet, nepamanīta palikusi kāda nianse – uzticēšanās valstij graušana.

Parādās risks zaudēt skolu direktorus

Par pedagogu noskaņojumu, sagaidot 1. septembri, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāju Ingu Vanagu.

No vārdiem pie darbiem

Augšdaugavas, Dobeles, Jelgavas, Tukuma un Madonas novadu pašvaldību vadītāji atklātā vēstulē Valsts prezidentam un valdībai aicina atbildīgo nozaru ministrus nevilcināties ar atbalsta sniegšanu saistībā ar nesen piedzīvotās vētras postījumu likvidēšanu lauksaimniekiem un uzņēmējiem, kas pašlaik atstāti novārtā un ar sekām cīnās pašu spēkiem, ziņo LETA.

Daudzkāju beņķītis

Atminoties nu jau demisionējušās Krišjāņa Kariņa otrās valdības veidošanas pirmsākumus, visātrāk atmiņā nāk galdniecības tēma, kas tika gana daudz piesaukta laikā, kad K. Kariņš saņēma savdabīgu pilnvarojumu no toreizējā Valsts prezidenta Egila Levita vēl bez oficiālas nominācijas premjera amatam sākt sarunas par valdības koalīcijas veidošanu.

Vasaras brīvdienas beigušās

Savā ziņā no sasaluma punkta ir izkustināta ieilgusī stagnācija gan valdības koalīcijā, gan Rīgas domē. Tas rada cerības, ka beidzot vismaz kaut kādā mērā politiķi varēs pārslēgties no politisko intrigu virpināšanas uz savu tiešo pienākumu veikšanu.

Pensionāri uz izmisuma robežas

Par grūti izprotamo plānu indeksēt pensijas par 6,4%, kas nesedz inflāciju, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pensionāru federācijas vadītāju Aiju Barču.

Kariņš tomēr iemet plinti krūmos

Par premjera Krišjāņa Kariņa pēkšņās demisijas iemesliem un to, kādi ir iespējamie nākamās valdības veidošanas scenāriji un kombinācijas, Guntars Gūte sarunājas ar politisko procesu vērotāju Danu Titavu.

Pārtikas ražošana pašu zemē ir būtiska drošības sastāvdaļa

Par salnu, sausuma un vētras radīto postījumu sekām lauksaimniecības jomai un par nozares bažām saistībā ar valdības šūpošanos Guntars Gūte sarunājas ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētāju Gunti Gūtmani.

Aizkavējies sašutums

Diemžēl pašam sev par skumjām nākas secināt, ka piepildījās prognozes, kuras izteicu brīdī, kad publiski parādījās pirmais projekts tarifu celšanai par elektroenerģijas sadali.

Ko izvēlēsies valsts?

Latvijas Darba devēju konfederācija aicina Izglītības un zinātnes ministriju rosināt izmaiņas normatīvajos aktos, kas saistītas ar darba devējam pieejamajiem atvieglojumiem darbinieka augstākās izglītības izdevumu segšanai, kā arī vienlīdzīgiem atvieglojumiem stipendiju izmaksai izglītojamiem, kas paralēli mācībām praktiskās iemaņas apgūst uzņēmumos.

Valsts atteikums norēķināties apdraud pacientus

Par situāciju veselības nozarē un par laboratoriju jomas riskiem un nākotnes perspektīvām, tostarp par problēmām saņemt no valsts atlīdzību par sniegtajiem pakalpojumiem – Guntars Gūte intervē bijušo veselības ministru, NMS Laboratorija vadītāju Gunti Belēviču.

Bez ceļakartes – grāvī

Daudzu gadu garumā politiķi aizgūtnēm runā par nepieciešamību panākt uzlabojumus veselībā, izglītībā, demogrāfijā, uzņēmējdarbībā, sociālajā jomā, enerģētikā, transportā, drošībā un, jā, arī valsts pārvaldē.

Bez sava mērķa tu esi kāda cita mērķa sastāvdaļa

Par to, kāpēc Latvijā joprojām nav enerģētikas stratēģijas un kāpēc tik būtiski ir to beidzot izveidot, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Elektroenerģētiķu un elektrobūvnieku asociācijas izpilddirektoru Ivaru Zariņu.

Nepietiekama prasme peldēt – dzīvības cenā

Par cilvēku, tostarp bērnu un jauniešu, nepietiekamo peldētprasmi un tās radītajiem dzīvības riskiem, kā arī neatliekamajiem pasākumiem situācijas uzlabošanai intervijā Guntaram Gūtem stāsta Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidents Aivars Platonovs.

Situācija Rēzeknē ir satraucoša

Par potenciālajiem Rēzeknes finanšu krīzes risinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku.

Vēl neatmet cerības Rīgā saglabāt līdzšinējo koalīciju

Par jaunās koalīcijas veidošanas sarunām, potenciālos partnerus vienojošajiem un šķeļošajiem jautājumiem, kā arī par ārkārtas vēlēšanu risku pilsētai un pašām partijām Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas domes Jaunās Vienotības frakcijas vadītāju Olafu Pulku.

Karstais kartupelis – PVN

Diskusija par iespēju samazināt PVN pārtikai, tādējādi samazinot tās gala cenas veikalos, sen nav bijusi tik aktuāla kā šobrīd, kad turpinām piedzīvot augstu inflāciju tieši pārtikas jomā, kas turklāt vēl paralēli uzjundījusi viedokļu sadursmi par to, vai veikalos esošās cenas nav nepamatoti uzskrūvētas.