Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Krauklis: Katra pašvaldība labāk redz, kā veidot savu pārvaldības struktūru

Katra pašvaldība labāk redz, kā veidot savu pārvaldības struktūru, komentējot Rēzeknes novada pašvaldības vadītāja Monvīda Švarca (V) priekšlikumu dalīt novadus pagastu apvienībās, sacīja Reģionālo attīstības centru apvienības valdes un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Ja Rēzeknes novadam pagastu apvienību modelis labi strādā, tātad viņu gadījumā tas ir loģisks un atbalstāms, turpretim Valkas novadā tas būtu lieks starpposms, norādīja Krauklis.

LETA jau ziņoja, ka Švarcs pieļāva, ka jaunveidojamo Rēzeknes novadu, kurā paredzēts apvienot esošo Rēzeknes un Viļānu novadu, varētu dalīt pagastu apvienībās. 

Novada vadītājs pauda gandarījumu, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, tomēr plāno atdalīt Rēzekni no apvienojamiem Rēzeknes un Viļānu novadiem.

Runājot par jaunā novada administratīvo centru, domes priekšsēdētājs klāstīja, ka efektīvs būtu novada dalījums pagastu apvienībās. Pašlaik Rēzeknes novada 25 pagasti apvienoti četrās apvienībās, un līdzīgu apvienību varētu izveidot no Viļānu novada pagastiem, uzskata Švarcs.

Par to, kur atradīsies pati domes ēka, vēl plānots apspriesties ar kolēģiem Viļānu novadā, taču, izvēloties "kantora ēkas" atrašanās vietu, jāņem vērā tās sasniedzamība, uzsvēra Švarcs. Vienlaikus domes priekšsēdētājs atzina, ka pašlaik iedzīvotājiem uz domi, kas atrodas Rēzeknē, jādodas ļoti reti, jo pakalpojumi pieejami pagastu apvienību pārvaldēs, un domē ir tikai administrācija un dažas nodaļas. 

Komentējot sākotnējo plānu apvienot Rēzekni ar Viļānu un Rēzeknes novadiem, Švarcs arī pauda pārliecību, ka, apvienojot abus novadus ar pilsētu un nemainot vēlēšanu sistēmu, samazinātos mazāk apdzīvoto vietu pārstāvniecība jaunajā domē, radot nomales efektu.

Līdzīgi esot arī visā Latvijā, kur, piemēram, ar valsts atbalstu tiek "sildīta" ekonomika Pierīgā un lielākajās pilsētās, nevis reģionos. Viņaprāt, arī jaunajam cietumam izvēlēta no reģionu attīstības skatupunkta neveiksmīga vieta, jo Liepājā uzņēmējdarbība ir attīstīta. Švarcs uzskata, ka labāk būtu izvēlēties, piemēram, Daugavpili, "sildot" pilsētas ekonomiku.

"Vienkārši pārzīmējot esošo novadu robežas un apvienojot tos jaunajās pašvaldībās, uzņēmējdarbības attīstības tempi nemainīsies," uzskata politiķis.

Jau ziņots, ka VARAM piedāvāja reformas rezultātā pašvaldību skaitu Latvijā samazināt no 119 līdz 36. Ministrijas izstrādātā administratīvi teritoriālās reformas karte paredzēja apvienot Rēzekni, Rēzeknes un Viļānu novados.

Tomēr vēlāk koalīcija vienojās sākotnēji piedāvāto modeli papildināt ar trim jaunām pašvaldībām, saglabājot atsevišķu pašvaldību statusu Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij.

Top komentāri

sorry
s
Lūdzu atļaut šo komentu man kā Valkas pazinējam. Pašvaldības iekārta kas izveidojusies Valkā saucas - pāķiskais čomisms. Tikties ar Kraukli vai viņa rokas puisēniem un meitēniem vietējam ļaužam, kas tos personiski nepazīst, NAV iespējams. Pašvaldības lēmumi netiek publiski apspriesti, vietējā avīze ir domes skrejlapa, protestētājiem draud ar īres vai komunālo paaugstināšanu. Policijas nav, darbavietas izsniedz domē, citu nav. Pirms 10 gadiem bija divas veikalu ielas, palikusi viena. Sarakstu varētu turpināt un man nav no svara vai valcēniešiem gribas muzikantu par mēri - runa ir par to, ka šim dižgaram nav nekā, ko ieteikt citām pašvaldībām.
nja
n
Redz. Redz. Un mēs arī redzam, kā tas notiek. Garkalne lielisks piemērs. Pašvaldību mēteļi satrakojušies, Pūce viņiem sili rauj nost.
kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Atceros ka pirms vairākiem gadiem Krauklis aicināja Rīgas pensionārus uz Valku, ka esot brīvi dzīvokļi un lēta komunālā būšana, nezinu vai kas iznāca, bet interesanta iniciatīva, līdzīgu neesmu dzirdējis. Bet ka šis ir muzikants, tas nav nāvējoši, man bumerangs kādreiz tīri labi pie sirds gāja, kaut gan neesmu valcēnietis un tagad tur neesmu bijis tuvu 10 gadiem. Bet zagt un laupīt spēj katrs kurš tiek klāt, tur nav jābūt ne mērim ne muzikantam. Tas ne tikai Garkalnē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 maina apziņu par cilvēces ievainojamību(18)

Par drošības riskiem un dezinformācijas ļaunatūru Covid-19 izraisītās krīzes laikā intervijā Jolantai Plaukai stāsta NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē