Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valka

Igaunija atļauj noteikt izņēmumus attiecībā uz Valku un Valgu

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass pirmdien atļāvis noteikt izņēmumu ārkārtējā stāvokļa režīmā attiecībā uz Valkas un Valgas reģionu, atļaujot abu dvīņu pilsētu iedzīvotājiem šķērsot robežu, lai dotos darbā un atgrieztos mājās, ja vien viņiem nav jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 simptomu.

FM: Nav pamata noteikt Valkas novadam īpašu statusu

Nav pamata noteikt Valkas novadam īpašu vai speciālu ekonomiskās vai nodokļu zonas statusu, secināms no Finanšu ministrijas (FM) atzinuma, kas iesniegts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai.

Krauklis: Katra pašvaldība labāk redz, kā veidot savu pārvaldības struktūru

Katra pašvaldība labāk redz, kā veidot savu pārvaldības struktūru, komentējot Rēzeknes novada pašvaldības vadītāja Monvīda Švarca (V) priekšlikumu dalīt novadus pagastu apvienībās, sacīja Reģionālo attīstības centru apvienības valdes un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Valka cer uz kompensāciju

Iedomāsimies ģimeni Valkas novadā. Tēvs ir šoferis, kurš atradis darbu Igaunijā un deklarējies kā šīs valsts pastāvīgais iedzīvotājs kopā ar bērniem. Mamma palikusi deklarēta Latvijā, lai īpašumā, kurā ģimene reāli dzīvo, būtu vismaz viens deklarētais iedzīvotājs, citādi tiks paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis. Par to, ka bērni turpina mācīties Valkas novada izglītības iestādēs, neviens pašvaldībai nemaksā, jo Igaunijas pusei nav tāda pienākuma.

Valkā aizsāktais ceļš uz neatkarību

Šogad aprit 100 gadu, kopš Valkā sanāca Latviešu Pagaidu Nacionālā padome. Kādu lomu tā spēlē neatkarīgas Latvijas valsts izveidē? Svētku nedēļā saruna ar vēsturnieku, grāmatas Neatkarības čuksti: Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes vēsture autoru vēsturnieku Jāni Tomaševski.

Atceras valsts vēsturi

Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes (LPNP) pirmā sesija Valkā ir ļoti būtisks Latvijas valsts tapšanas notikums. Diemžēl maz zināms un vēl mazāk novērtēts. Tēlaini izsakoties, Latgales kongresā Rēzeknē ielika vienu Latvijas valsts pamatu stūrakmeni, pamatus uzbūvēja LPNP pirmajā sesijā Valkā, tos uzlaboja otrajā sesijā Pēterburgā, bet fasādi radīja 1918. gada 18. novembrī Rīgā. Taču fasāde bez pamatiem nav iespējama, tāpēc LPNP simtgade ir nozīmīgs notikums valsts mērogā.

Valkā pabeigta vairāku ielu pārbūve par vairāk nekā pusmiljonu eiro

Valkā noslēdzies projekts, kura laikā ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) administrēto Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu veikta vairāku ielu pārbūve par kopumā 572 252 eiro, aģentūru LETA informēja CGLA pārstāvji.

Mūsu niša - lēta šmiga

Pierobežā esošā Valka jau kādu laiku izbauda igauņu un arī somu tūristu interesi par saviem alkohola veikaliem, kuru skaits aug. Iemesls – būtiskā cenas atšķirība saistībā ar akcīzes nodokļa pieaugumu Igaunijā.

Alkohola tūrisma vilinājums pierobežā

Pierobežas pilsēta Valka jau kādu laiku izbauda igauņu un arī somu tūristu interesi par saviem alkohola veikaliem, kuru skaits aug. Iemesls ir būtiskā cenas atšķirība, ko nosaka akcīzes nodokļa pieaugums Igaunijā. Lai gan kaimiņvalsts amatpersonas nosodījušas igauņu uzņēmēju praksi atvērt alkohola veikalus Latvijas pusē, Valkā un pie Iklas robežpunkta, šobrīd bizness zeļ un plaukst, otrdien lasāms laikrakstā Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide