Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nemiro: VID fokusam jābūt uz prevenciju, nevis sodīšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbības fokusam jābūt uz prevenciju, nevis sodīšanu, uzskata ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Ekonomikas ministrijā aģentūru LETA informēja, ka pirmdien Nemiro tikās ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi, lai pārrunātu Latvijas tautsaimniecības attīstībai būtiskus jautājumus. Tikšanās laikā tika apspriestas tēmas, kas ikdienā skar uzņēmējus, uzsverot nepieciešamību veicināt labprātīgu nodokļu samaksu, kā arī iespējami efektīvāku ēnu ekonomikas samazināšanu.

Abas puses bija vienisprātis, ka VID jābūt pretimnākošam godprātīgi strādājošajiem uzņēmējiem, konsultējot viņus un palīdzot attīstīt viņu darbību, tajā pašā laikā aktīvi vēršoties pret nemaksātājiem un dažādu shēmu īstenotājiem.

"VID ir jābūt uz sadarbību vērstam dienestam, kas sniedz palīdzīgu roku uzņēmumiem, kuri godprātīgi strādā un maksā nodokļus pat, ja tie nonākuši īslaicīgās grūtībās. Fokusam jābūt uz prevenciju, nevis sodīšanu. Taču pret ilglaicīgiem nodokļu nemaksātājiem un krāpniekiem nedrīkst būt nekādas atlaides," uzsvēra ekonomikas ministrs.

Savukārt Jaunzeme pauda, ka, atbilstoši "konsultē vispirms" vadlīnijām, VID savā darbībā veicina nodokļu maksātāju brīvprātīgu normatīvo aktu prasību ievērošanu, kas balstās uz savstarpējo sadarbību starp VID un klientu. Šajās vadlīnijās cita starpā ir noteikts, ka gadījumos, ja nodokļu maksātāji neievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības un nenovērš VID konstatētās neatbilstības, kā rezultātā sadarbība nav sniegusi vēlamo rezultātu, tiek īstenota pārkāpumiem proporcionāla sodu politika.

Uzmanība tika pievērsta arī jautājumiem, kas skar uzņēmēju izglītošanu, kā arī nodrošināšanu ar kvalitatīviem pakalpojumiem. Nemiro uzsvēra nepieciešamību atrisināt grāmatvežu licencēšanas jautājumu, lai neveidotos situācijas, kad cieš uzņēmēja komunikācija ar VID nekvalitatīva grāmatvedības ārpakalpojuma dēļ. "Bieži vien uzņēmējiem rodas problēmas, jo viņu nolīgtie grāmatveži paši neizprot, kā darbojas dažādas ar nodokļu nomaksu saistītās normas," sacīja ministrs.

Tāpat ekonomikas ministrs un VID ģenerāldirektore diskutēja par jautājumu, kas saistīts ar sabiedrības informēšana par darbu ar dažādiem uzņēmumiem, tostarp jautājumiem, kas ir raisījuši sabiedrības uzmanību.

Jaunzeme norādīja, ka izskatīšanai Saeimā jau ilgstoši ir sagatavotas izmaiņas likumā "Par nodokļiem un nodevām", paredzot VID iespēju publiskot pieņemtos lēmumus, taču pagaidām tas vēl nav iespējams. "Lai gan VID vairākas reizes ir aktualizējis šo jautājumu, attiecīgais likumprojekts ir iestrēdzis varas gaiteņos Saeimā," sacīja Jaunzeme.

Lai veicinātu labprātīgu nodokļu nomaksu valstī, VID sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru ir uzsācis semināru Kā izvairīties no VID audita rīkošanu, kuru ietvaros augsta līmeņa VID amatpersonas skaidro, kā uzņēmumam nenonākt līdz situācijai, kad tam tiktu piemērots VID audits, kā arī tiek izskaidrots, kā pareizi rīkoties, ja ir nepieciešams nodokļu nomaksas termiņa pagarinājums.

Top komentāri

.
.
Latvijā ir 15 (piecpadsmit, Karl!) institūcijas, kuras var ierasties pie uzņēmēja un viņu sodīt. VIDs ir tikai viens no tiem. Un visam kam būtu jābūt- valstij nevajadzētu būt naidīgai pret saviem iedzīvotājiem, bērnu paliatīvā aprūpe tomēr būtu jānodrošina un jāapmaksā no valsts budžeta, nevis ziedojumiem, kā tas ir patreiz, medicīnai un izglītībai tomēr būtu jābūt pieejamām utt. Tā ka tas viss ir tukša runāšana. OIK jau pusgadu atceļ, un nekādi nesanāk! Tikai bezgalīga tukšmuldēšana.
einars
e
"Uzņēmēja komunikācija ar VID" var ciest arī nekvalitatīva štata grāmatveža dēļ un arī tāpēc, ka noteiktās uzņēmumu kategorijās uzņēmējs grāmatvedību drīkst kārtot pats(bez jebkādas licences un zināšanu pārbaudes).
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kādēļ Varakļāni kļuvuši svarīgi?(26)

Novadu kartes pārzīmēšana, kas tuvojas finišam Saeimā, ir nopietni sašķēlusi sabiedrību, trešdaļa to atbalsta, trešdaļa ir pret, bet trešdaļai tradicionāli grūti noformulēt viedokli. Pat pārst...

Piekasīšanās sīkumiem?(2)

Domājams, ir tikai likumsakarīgi, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) lēmis kādai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) amatpersonai piemērot 100 eiro administratī...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē