Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Citi

Pārvarēt bailes olimpiskajā sporta veidā © DIENA

Tās ir kā narkotikas, un no tā nevar aiziet. Ja, protams, sports patīk – uzskata Rolands Ruģēns, kuram sporta kāpšana ir ģimenes tradīciju turpināšana. Ar to nodarbojās viņa tēvs un kopš septiņu gadu vecuma arī pats Rolands. "Ja gribi, atnāc, viens vai ar draugiem – ja vien ir vēlēšanās kāpt. Tu nenāc kādam kaut ko pierādīt vai trenēt fizisko kondīciju, bet vienkārši gribi kāpt. Tas ir tāpat, kā, atnākot mājās no darba, patīk iedzert aliņu un skatīties televizoru. Cilvēki kāpj tāpēc, ka viņiem tas patīk, nevis tāpēc, ka kāds to piespiež darīt." 2020. gada olimpiskajās spēlēs Tokijā pirmo reizi būs sporta kāpšana. Ruģēns intervijas laikā pastāstīja arī par Latvijas sportistu iespējām nokļūt uz Tokijas sienas.

FOTO: Pirmais Latvijas čempionāts biatlonā ar suni(1)

Jūlija beigās Iecavas novadā ar Iecavas domes un Latvijas kamanu suņu sporta federācijas atbalstu norisinājās Zemgales kinoloģiskā kluba rīkotās sacensības kanikrosā ar šķēršļiem jeb biatlonā ar suni, kurām pirmo reizi bija Latvijas čempionāta statuss. Kopumā dažādās vecuma un meistarības grupās startēja 98 dalībnieki no visām trim Baltijas valstīm, viņu vidū arī Latvijas armijas, Valsts policijas, robežsardzes un pašvaldības policijas darbinieki un kinologi, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Tokijas aprises vēl veidojas © DIENA

Nepilnu gadu pirms XXXII Olimpiādes spēlēm Tokijā Latvijas delegācijas sastāvs pamazām iegūst skaidrākas aprises. Lielākajā daļā sporta veidu kvalifikācija vēl tikai tuvojas viduspunktam, bet pirmdien Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) saņēma oficiālu ielūgumu dalībai nākamā gada vasaras olimpiskajās spēlēs, kurās paredz tikai mazliet lielāku mūsu sportistu skaitu, nekā deleģējām uz Riodežaneiro 2016. gadā.