Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Alkohola tirdzniecība

Aptauja: Latvija arvien mazāk pievilcīga "alkotūristiem" no Igaunijas

Igaunijas iedzīvotāju vidū samazinās interese par alkohola iegādi Latvijā, liecina sabiedriskās domas pētījumu kompānijas Kantar Emor jaunākās aptaujas rezultāti. Augustā 11% respondentu, kas šogad iegādājušies alkoholu Latvijā, teica, ka to dara vismaz reizi mēnesī. Līdzīgā aptaujā martā tādu bija 21%. Kantar Emor aptauju vadītājs Aivars Vogs norādīja, ka savu ietekmi zaudē emocionālais aspekts, kas iepriekš pavadīja alkohola iegādi Latvijā.

Iedzīvotāji atbalsta ideju ļaut pašvaldībai slēgt veikalus – kafejnīcas

Rīgas domes Labklājības departamenta un Izglītības, kultūras un sporta departamenta iesniegtie priekšlikumi par alkohola tirdzniecības aizliegšanu no plkst. 19 līdz plkst. 10 un svētdienās, par kuriem informācija parādījās presē, izraisīja zināmu ažiotāžu, mudinot domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāju Daini Turlo (GKR) trešdien nākt klajā ar paziņojumu, ka šī ideja esot izrauta no konteksta un netikšot apspriesta. Tomēr jautājums Par alkohola tirdzniecību Rīgas pilsētā komitejas darba kārtībā ceturtdien bija. Uzstājās dažādu institūciju pārstāvji, bet nebija nekāda lēmuma projekta. Tāds arī netika pieņemts, liekot uzdot jautājumu, ar kādu mērķi kopš pavasara bija strādājusi darba grupa un kādu pienesumu Rīgas nodokļu maksātājiem dod šāda domes komitejas sēde.

Rīgas dome nevienojas, kā ierobežot alkohola tirdzniecību

Rīgas domes deputāti ceturtdien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā tā arī nepieņēma nekādu lēmumu par to, kādus jaunus pasākumus veikt, lai cīnītos ar alkohola tirdzniecību pilsētā. Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja skatīja jautājumu par alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanas iespējām Rīgā. Jautājums iniciēts, jo pašvaldība esot saņēmusi daudzu rīdzinieku sūdzības par mazo veikaliņu un kafejnīcu darbību pilsētas apkaimēs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide