Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā 0 °C
Sniega pārslas
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Bezdarbnieka pabalsts

Pagarinātā pabalsta apjoms neskaidrs

Saistībā ar Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi līdz 27. martam saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem ir saņemti 16 darba devēju paziņojumi par kolektīvo atlaišanu, tas nozīmē 3156 darbinieku atbrīvošanu. Kopumā pašlaik valstī ir reģistrēti 60 804 bezdarbnieki.

Pabalstu varētu saņemt ilgāk

Lai gan gada sākumā spēkā stājās grozījumi likumā, kas ļāva samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu par vienu mēnesi, ņemot vērā Covid-19 radītās krīzes sekas, Labklājības ministrija (LM) strādā pie priekšlikumiem, kas ļautu pārskatīt pabalsta izmaksas ilgumu atsevišķām sociālajām grupām.

Opozīcijai bažas par gaidāmajām izmaiņām bezdarbnieku pabalstu aprēķināšanā

Par gaidāmajām izmaiņām bezdarbnieku pabalstu aprēķināšanas kārtībā būtu jāuzklausa sociālie partneri un jāizvērtē, vai tās ir godīgas attiecībā uz iedzīvotājiem, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pauda Saeimas opozīcijas deputāts Andrejs Klementjevs (S). Tomēr pēc Labklājības ministrijas (LM) pārstāvju skaidrojuma uzklausīšanas komisijas koalīcijas deputātu vairākums atbalstīja piedāvāto izmaiņu virzīšanu tālākajai izskatīšanai Saeimā.

No nākamā gada bezdarbnieka pabalstu izmaksās astoņus mēnešus

No 2020. gada bezdarbnieka statusu piešķirs un pabalstu izmaksās astoņus mēnešus līdzšinējo deviņu mēnešu vietā. To paredz Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, 14. novembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam, kas iekļauti nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē.

Grib dzīt ātrāk atpakaļ darbā

Bezdarbnieku pabalstos valsts ik gadu tērē vairākus miljonus eiro, pēdējos gados pārsniedzot jau 100 miljonu eiro atzīmi. Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datiem, pērn tie bijuši 119,9 miljoni eiro, bet šā gada astoņos mēnešos – jau 86,7 miljoni. Labklājības ministrija (LM) nākamgad grib uz bezdarbnieku rēķina ietaupīt 12 miljonus eiro. To plānots darīt, par vienu mēnesi samazinot maksimālo bezdarbnieka pabalsta izmaksas ilgumu, kā arī mazinot pabalsta apmēru.

No 2020.gada saīsinās bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru

No nākamā gada bezdarbnieka pabalsts tiks izmaksāts astoņus, nevis deviņus mēnešus, turklāt arī mazākā apmērā, tādējādi ietaupot 12 miljonus eiro, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide