Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bezdarbnieka pabalsts

No nākamā gada bezdarbnieka pabalstu izmaksās astoņus mēnešus

No 2020. gada bezdarbnieka statusu piešķirs un pabalstu izmaksās astoņus mēnešus līdzšinējo deviņu mēnešu vietā. To paredz Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, 14. novembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam, kas iekļauti nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē.

Iemaksas traucē bezdarbnieka pabalstam

Vai saimnieciskās darbības veicējs, kurš strādā arī algotā darbā un maksā nodokļus, šo darbu pazaudējot, var saņemt bezdarbnieka pabalstu? Šie jautājumi Latvijas iedzīvotāju vidū aktualizējās pēc ziņas, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) strādā pie tā, lai samazinātu pelēko zonu īres tirgū un aicina visus izīrētājus reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējus, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Bezdarbnieka pabalstu nevarēs saņemt, ja persona būs nodarbināta citā valstī

Labklājības ministrija (LM) plāno likumu Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam papildināt ar nosacījumu, ka bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeigs, ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) konstatēs, ka pabalsta saņēmējs ir nodarbināts citā valstī, informē LM pārstāve Marika Kupče.

Bezdarbnieka pabalstu jomā Latvija nedz priekšgalā, nedz arjergardā

Bezdarbnieka pabalstu ziņā Latvija Eiropā nav nedz priekšgalā, nedz arjergardā, otrdien, 21.oktobrī, vēsta laikraksts Dienas Bizness. Tādās valstīs kā Īrija, Lielbritānija, Kipra, Malta un Slovākija bezdarbnieka pabalstu pēc darba zaudēšanas piešķir īsāku laiku nekā Latvijā, tomēr ir arī gana daudz valstis, kurās tas ir garāks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide