Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +29 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

Cenu kāpums

Cenu šūpoles iet uz augšu

Šā brīža elektrības cenu kāpums biržā, kas ir vairāk nekā 50% salīdzinājumā ar pērno gadu, daudziem patērētājiem liek bažīties par strauju rēķinu kāpumu.

Atver makus izejvielām

Globālās ekonomiskās aktivitātes palielināšanās turpina būt par katalizatoru cenu kāpumam pasaules preču biržās. Tiek prognozēts, ka arī nākamgad pasaules tautsaimniecības izaugsme varētu būt tuva līdzšinējiem tempiem – ap 4% gadā vai nedaudz zem 4%. Šāds pieauguma temps ir visai solīds, lai investori rastu iemeslu turpināt dažādu finanšu aktīvu uzpirkšanu.

Tele2 no 1.jūlija paaugstina mobilo sakaru cenas

Mobilo sakaru operators Tele2 no šodienas veiks fiksēto tarifu pakalpojumu cenu paaugstināšanu 5,45% līdz 16,9% apmērā, liecina kompānijas priekšsēdētāja Valda Vancoviča parakstīts paziņojums klientiem.

Elektrības cenas: veids, kā manipulēt ar vēlētājiem

Ekonomiskais noziegums, absurds, tautas aplaupīšana - šādus un vēl krāšņākus izteikumus izpelnījusies jau pēc dažām nedēļām gaidāmā elektroenerģijas tirgus atvēršana. Galvenais politiķu un iedzīvotāju sašutuma iemesls ir fakts, ka tirgus atbrīvošanas iespaidā elektrības cenas nevis samazināsies, bet gan palielināsies. Sašutums ir saprotams, jo daudziem vēl labā atmiņā ir Padomju Savienības pieredze, kas cilvēkus pieradināja pie domas: lēta elektrība ir kaut kas līdzīgs bezmaksas izglītībai vai medicīnai, uz ko iedzīvotājiem ir tiesības neatkarīgi no pakalpojuma nodrošināšanas izmaksām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide