Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 2. augusts
Stefans, Normunds

Dīkstāves pabalsts

Dīkstāves pabalstiem skaistumkopšanas nozarē saņemti 4378 iesniegumi

Dīkstāves pabalstiem paplašinātajā skaistumkopšanas nozares kategorijā līdz ceturtdienas rītam ir saņemti 4378 iesniegumi, ceturtdien seminārā sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktora vietniece Ina Reinšmite.

Atbalsta kritēriji ir nepareizi

Valsts ir izvēlējusies pareizos atbalsta instrumentus Covid-19 negatīvo seku mazināšanai tautsaimniecībā, taču piemērotie kritēriji, lai šim atbalstam kvalificētos, gan nav pareizi, Dienai norāda vairāki aptaujātie ekonomisti un sociālo lietu eksperti.

Palielina dīkstāves pabalstus

Dīkstāves pabalstu minimālais apmērs, tostarp arī patentmaksātājiem, ir noteikts minimālās algas jeb 500 eiro apmērā, lēmusi valdība. Šī norma saskaņā ar finanšu ministra Jāņa Reira (JV) teikto sāk darboties ar atpakaļejošu datumu – 1. janvāri. Tātad visiem nodarbinātajiem, kas pieteikušies dīkstāvei par pilnu janvāri, februārī tiks izmaksāts ne mazāk par minēto summu. Valdība arī nolēma, ka dīkstāves pabalstu, tāpat kā algu subsīdiju par nepilnu darba laiku, izmaksa turpināsies līdz 30. jūnijam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide