Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Grāmatas

Levits aicina valdību vērtēt iespējas samazināt PVN likmi oriģinālliteratūrai un masu informācijas līdzekļiem

Valsts prezidents Egils Levits ir vērsies pie Ministru kabineta, aicinot to sadarbībā ar grāmatniecības un preses izdevēju nozares pārstāvjiem izvērtēt iespēju noteikt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 5% apmērā mācību un oriģinālliteratūrai un iespieddarba un elektroniska izdevuma formā izdotām avīzēm, žurnāliem, biļeteniem un citiem periodiskiem izdevumiem un to abonentmaksai.

LNB: Izdevējdarbības nozarē vērojamā lejupslīde var ieilgt

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir apkopojusi Latvijas izdevējdarbības statistiku par 2019. gadu. Paralēli prognozējot 2020. un 2021. gada izdevējdarbības tendences Covid-19 pandēmijas ietekmē un salīdzinot pašreizējo situāciju ar 2007. gadā sākušos globālo finanšu krīzi, LNB prognozē, ka nozarē gaidāma lejupslīde.

Grāmatniecības nozarē vērojams apgrozījuma kritums par 30%

Šī gada martā, salīdzinot ar 2019. gada martu, apgrozījums mazākajiem grāmatizdevējiem ir nokrities pat par 70%, bet jauno izdevumu skaits samazinājies trīs reizes. Nozarē vidēji vērojams apgrozījuma kritums par 30%. Aprīlī situācija turpina pasliktināties, informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Līva Ostupe.

Neizlikties, ka nekas tāds nav noticis

Izlasījuši šo grāmatu, esmu pārliecināta, jūs citām acīm paskatīsities uz svešiniekiem tramvajā, darba biedriem, garāmgājējiem. Ja nu viņi pārdzīvojuši ko līdzīgu... Cilvēks spēj izturēt tik daudz.

Neskati grāmatu pēc vāka

Daudziem ir kāds paziņa, kurš reiz devies laimes meklējumos uz ASV un strādājis uzņēmumā, kas pārdod grāmatas. Parasti šais stāstos ievītas milzīgas naudas summas, ko izdevies nopelnīt tālajā zemē, taču realitātē bieži mājup nākas atgriezties bešā.

Vai grāmata jāuztver kā prece vai kā garīga vērtība?

Šogad Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) paziņoja apbalvojuma Gada prece 2016 ieguvējus, un līdztekus Lazdonas saldkrējuma sviestam un Provansas majonēzei Francis par gada preci tika atzīta arī apgāda Zvaigzne ABC izdotā Jura Rubeņa grāmata Viņš un viņa. Mīlestība. Attiecības. Sekss.

Varbūt pamēģināt sākt grāmatu biznesu?

Laikā, kad šķiet, ka visa latviešu tauta pārgājusi uz īsu ziņu aplūkošanu internetā un klikšķināšanu, izvēloties interneta portālu ziņas pēc virsrakstiem, tomēr rodas aizvien jaunas un jaunas izdevniecības, kuras izdod grāmatas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide