Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Otrdiena, 9. augusts
Madara, Genoveva, Genovefa

Kannu kinofestivāls

Nākamgad Berlīnes kinofestivāla uzmanības centrā būs Baltijas valstis

Nākamgad 73. Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla Eiropas filmu tirgus (EFT) atkal notiks klātienē, un tā uzmanības centrā būs trīs Baltijas valstis – Igaunija, Latvija un Lietuva, kas tiks izceltas īpašajā programmā Valstis fokusā / Countries in Focus. Oficiālu līgumu par to Kannās parakstīja visu trīs valstu kinoinstitūcijas, klātesot kultūras ministriem, informēja Nacionālā Kino centra filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.

Trūmena kāpnes

Cilvēka dabā ir meklēt stabilitāti, tverties pie inerces un rituāliem. Un Kannu festivāls – tā ir gan kino vēsture, gan tradīcija, gan mitoloģija, gan rituāli

Sākas Kannu kinofestivāls

Otrdien, 17. maijā, ar atgriešanos klātienē un tradicionālajos maija datumos Francijā sākas pasaulslavenais Kannu kinofestivāls, kurā Latvija arī šogad aktīvi piedalās dažādos kino industrijas notikumos, programmās un filmu tirgū.

Nabas problēmas

Vai Kannu festivāla līderi ir pamanījuši, ka Eiropā notiek karš? Kā skaidrot šo aizmiršanos savā impērijā, kuru ārējās pasaules strāvojumi īsti neskar?

Radikālā un emocionālā Anete

Franču režisora Leo Karaksa muzikālā drāma Anete ir mākslinieciski drosmīga, absolūtu autora brīvību demonstrējoša filma. No piektdienas, 25. februāra, tā ir skatāma Latvijas kinoteātros

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide