Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

KAŽOKZVĒRI

Zvēraudzētāju asociācija: Pēc nozares slēgšanas kažokādas vedīs no citām valstīm

Ja tiks nolemts slēgt kažokzvēru audzēšanas nozari, tirdzniecība aizvien būs atļauta, un kažokādas un to izstrādājumus uz Latviju vedīs no citām valstīm, kur labturības noteikumiem uzmanība pievērsta netiek un tā vispār netiek kontrolēta, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa.

Zemkopības ministrija: Kažokzvēru audzēšanas aizliegums ir politisks lēmums

Kažokzvēru audzēšanas aizliegums ir politisks lēmums, aģentūrai LETA pauda Zemkopības ministra Kaspara Gerharda (NA) biroja vadītājs Jānis Eglīts (NA), nepaužot konkrētu ministrijas viedokli par Saeimā iesniegtajiem grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz no 2026.gada 1.janvāra aizliegt Latvijā kažokzvēru audzēšanu ar mērķi iegūt kažokādas.

Igaunijā aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Igaunijas Rīgikogu trešdien pieņēmis grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Dabas aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt dzīvnieku audzēšanu un turēšanu tikai vai galvenokārt kažokādu iegūšanai.

Aptur tirdzniecību ar kažokzvēru audzētavas Grobiņa akcijām

Biržas NASDAQ OMX Riga valde šodien nolēma nekavējoties piemērot tirdzniecības apstādināšanu un pārtraukt automātisko uzdevumu savietošanu ar AS Grobiņa akcijām līdz cenu ietekmējošas informācijas atklāšanai biržai, liecina NASDAQ OMX Riga paziņojums.

Saeima noraida iedzīvotāju iniciatīvu aizliegt kažokzvēru audzēšanu

Saeima šodien nolēma noraidīt pilsoņu iniciatīvu, kas paredzēja aizliegt kažokzvēru audzēšanu.Iepriekš šādu lēmuma projektu atbalstīja arī parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Vienlaikus komisija pauda, ka būtu jāvēršas Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību kažokzvēru turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai kažokzvēru audzētavās.

Dzīvnieku aizstāvji Rīgā vienosies protestā pret zvēraudzēšanu

Atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām, organizācijas Dzīvnieku brīvība un Sabiedrība pret kažokādām sestdien, 29. novembrī, plkst.12.30 vienosies vērienīgā, vizuāli spēcīgā dzīvnieku aizsardzībai veltītā protesta akcijā _Latvija pret zvēraudzēšanu _Rīgas Rātslaukumā, portālu Diena.lv informēja akcijas organizatori.

Deputāti Priekulē atbalsta jaunas kažokzvēru fermas būvniecību

Priekules novada domes deputāti ceturtdien, 31.oktobrī, vienbalsīgi atbalstīja ūdeļu fermas būvniecību Gramzdas pagastā. Iepriekš 11 vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas atklātā vēstulē bija aicinājušas to nedarīt, norādot, ka kažokzvēru audzēšana ir saistīta ar vides piesārņojumu, turklāt šaurajos būros nav iespējams nodrošināt konkrētai dzīvnieku sugai nepieciešamos apstākļus, un tas dzīvniekiem sagādā ciešanas.

Būt vai nebūt kažokzvēriem

Jau 10 091 iedzīvotājs ir parakstījies par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, un nu šis jautājums būs jāizlemj Saeimai. Tuvāko mēnešu laikā iniciatīvas ierosinātāja organizācija Dzīvnieku brīvība plāno iesniegt parlamentā atbilstošu likumprojektu un kolektīvo iesniegumu. Kažokzvēru audzētāji savukārt uzsver nozares devumu tautsaimniecībā un norāda, ka āda ir pieprasīta eksportprece.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide