Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nodokļu politika

Reformas negatīvās blaknes

"Daudzi paļāvās uz to, ka nodokļus maksā darba vieta, līdz ar to problēmām nevajadzētu rasties, bet neviens netika informēts, lai neveidotos nodokļu parāds, ir jāpieprasa piemērot nulles neapliekamā minimuma prognozi," situāciju ar iedzīvotāju nodokļu parādiem vērtē tiesībsargs Juris Jansons, kura ikgadējo ziņojumu ceturtdien uzklausīs Saeima. Lai gan sabiedrības izglītošanas kampaņas tika rīkotas, par iespējamām negatīvajām blaknēm sabiedrība tomēr nav informēta. Tādējādi lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, it īpaši iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem, ir izveidojies nodokļu parāds, uzsver tiesībsargs.

VID rosina izmaiņas likumā, lai ierobežotu krāpšanos ar PVN

Lai mazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas shēmas, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir iniciējis grozījumus PVN likumā, kā arī izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas noteikumos, trešdien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

No peļņas gūšanas uz nopelnītā sadales brīdi

Šogad ieviestā nodokļu reforma izpelnījusies gan atzinīgus vārdus, gan arī atziņas, ka beigās panāktie kompromisi izkropļojuši reformas būtību. Kā viena no būtiskākajām reformas sastāvdaļām attiecībā uz biznesa vidi ir uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksāšanas kārtībā izdarītās izmaiņas.

Eksperte: Latvijā būtu jāievieš ģimenes nodokļu deklarācija

Latvijā būtu jāapsver iespēja ieviest ģimenes nodokļu deklarāciju, kas vienam ģimenes loceklim ļautu aizpildīt datus par visiem, tādējādi paātrinot un atvieglojot procesu, aģentūrai LETA norādīja nodokļu eksperte, biznesa augstskolas Turība lektore Anna Medne.

Rostovskis: Latvijā tiek īstenots princips "pelnīt kaut mazliet vairāk par minimālo algu nav izdevīgi"

"Latvijā zemākā ienākumu summa, no kuras sākas progresivitāte un tiek piemērots augstāks ienākumu nodoklis, ir ļoti niecīga. Te nevar runāt par to, ka tiek īstenots princips "paņemt no turīgajiem, lai atdotu trūcīgajiem". Latvijā patlaban tiek īstenots princips – "pelnīt kaut mazliet vairāk par minimālo algu nav izdevīgi"," intervijā Magdai Riekstiņai pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide