Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Sēnīte

FOTO: Atklāts atjaunotais Vidzemes šosejas posms pie Sēnītes

Trešdien amatpersonu, būvnieku un pašvaldību pārstāvju klātbūtnē tika svinīgi atklāts pēdējo divu gadu lielākais būvdarbu objekts uz valsts autoceļiem – Vidzemes šosejas posms no Garkalnes līdz Sēnītei (25,5.-39,4. km), vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

No pirmdienas atsāks būvdarbus Vidzemes šosejas Sēnītes posmā

Atsāksies būvdarbi uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei. Jau no pirmdienas 23. marta visā remontposmā paredzēts ātruma ierobežojums 70 km/h. Satiksme tiks organizēta pa divām joslām pa abām brauktuvēm un tikai atsevišķos posmos, kur tiks veikti darbi, pa vienu joslu. No otrdienas 24. marta Sēnītes mezglā būs slēgts rotācijas aplis un satiksme tiks organizēta pa jaunizbūvētām apgriešanās vietām uz Vidzemes šosejas, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ķersies pie Sēnītes posma

Jau aprīlī varētu izsludināt iepirkumu rekonstrukcijas darbiem Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam jeb tā saucamajā Sēnītes posmā. Kopš 1964. gada, kad šis ceļš tika uzbūvēts, tā segums nav pārbūvēts, bet tikai veikta seguma atjaunošana. Vai darbus varēs sākt šā gada beigās vai tikai nākamgad, valsts AS Latvijas Valsts ceļi (LVC) vēl precīzi pateikt nevar – daudz kas atkarīgs no iepirkuma gaitas.

Reiz slavenā Sēnīte nu iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

Savulaik slavenais restorāns Sēnīte iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, trešdien vēstīja LNT raidījums 900 sekundes. Tas nozīmē, ka tukšās padomju laika ēkas saimnieki nedrīkst nojaukt. Taču arī atjaunot bijušo restorānu nav paredzēts - saimnieki grasoties ēku pārdot.

Ogrēnieši skeptiski par vecās DUS iekļaušanu kultūras pieminekļu sarakstā

Veca degvielas uzpildes stacija (DUS) Ogrē tikusi pie kultūras pieminekļa statusa, taču tās īpašnieks ar lēmumu nav apmierināts. Arī ogrēnieši noskaņoti skeptiski, piektdien vēstīja telekanāls LNT.Pagājušā gadsimta 60.gados celtā būve iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Misija: Izglābt kūpinājumus

Lai nosargātu Latvijas kūpinājumus, ražotājiem jāpierāda, ka tie ir tikpat neatkārtojami kā siers Mozzarella vai sklandrausis. Laika nav daudz, bet ražotāju izredzes esot cerīgas."Ir pārkāptas latvieša sarkanās līnijas," nopietni saka Rāmkalnu projektu attīstības vadītājs Mārtiņš Pauls. Rāmkalni ir viens no tiem Latvijas uzņēmumiem, kuru gatavotie kūpinājumi nespēs iekļauties jaunajā Eiropas Komisijas (EK) benzpirēna līmeni ierobežojošajā regulā.

FOTO: Sēnīti vairs negrib neviens

Laikapstākļi, kad piestājam Siguldas šosejas malā pie bijušā restorāna Sēnīte, ir drūmi, ik pa brīdim smidzina. Ēku kompleksam vēlais rudens ļoti labi piestāv, jo precīzi raksturo tā stāvokli jau vairākus gadus, raksta laikraksts Diena.Lai regulāri nebūtu jāmaina izsistie logi, ēkas apsaimniekotājs tos aiznaglojis ar koka plāksnēm, bet arī tās vandaļi regulāri izlauž.

Sēnīti vairs negrib neviens

Laikapstākļi, kad piestājam Siguldas šosejas malā pie bijušā restorāna Sēnīte, ir drūmi, ik pa brīdim smidzina. Ēku kompleksam vēlais rudens ļoti labi piestāv, jo precīzi raksturo tā stāvokli jau vairākus gadus. Lai regulāri nebūtu jāmaina izsistie logi, ēkas apsaimniekotājs tos aiznaglojis ar koka plāksnēm, bet arī tās vandaļi regulāri izlauž.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide