Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sikspārņi

Mijkrēšļa maltītes baudītāji

Mītiem apvītā radība – sikspārnis – nav slepena būtne, ko ieraudzīt dabā spēj vien izredzētie. Lai novērotu Latvijā mītošo sikspārņu puskrēslas maltīti un iepazītos ar šī vienīgā aktīvi lidojošā zīdītāja dzīvesveidu, jūlija sākumā pievakarē ikviens varēja doties uz Sikspārņu nakts pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā.

Uzmanīgi ar sikspārni

Garausainais sikspārnis, kas šogad iecelts _Dabas koncertzāle_s galvenā varoņa godā, ir viena no ierastākajām sikspārņu sugām Latvijā. Taču sikspārņu pētnieki jeb hiropterologi uzsver, ka tā vienlaikus ir vienīgā sikspārņu suga, kuras populācija Latvijā aizvien sarūk, lielākoties cilvēka darbības rezultātā.Nemaināmais īrnieks pagrabā

Sikspārņi Latvijā iet bojā vēja elektrostaciju turbīnās

Zoologi, apsekojot vēja elektrostacijas (VES), secinājuši, ka to turbīnās iet bojā sikspārņi, tāpēc nākotnē būtu jādomā par rūpīgāku vietas izvēli, uzstādot jaunas iekārtas, kā arī, iespējams, jāmaina jau esošo ekspluatācija.Sikspārņu eksperti un ornitologi pašlaik veic izpēti Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā ar mērķi izvērtēt potenciālo vēja elektrostaciju iespējamo ietekmi uz putniem un sikspārņiem.

Ķemeru nacionālajā parkā jubileju atzīmēs ar Sikspārņu nakti

Atzīmējot Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) 15 gadu jubileju, 7.jūlija vakarā parkā tiks rīkota _Sikspārņu nakts, _kuras ietvaros interesenti varēs doties sikspārņu vērošanas ekskursijā, noklausīties Latvijas vadošo sikspārņu pētnieku lekcijas par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, kā arī piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide