Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Skripaļa saindēšana

Der Spiegel: Vairākas rietumvalstis pētījušas Novičok

Vairākas rietumvalstis pētījušas nervus paralizējošo vielu Novičok, ar kuru Lielbritānijā tika saindēts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita, vēsta izdevums Der Spiegel. Novičok varētu būt pētījušas ASV, Lielbritānija, Nīderlande un vēl vismaz viena Rietumu valsts, raksta Der Spiegel. Izdevums uzsver, ka Novičok šajās valstīs varēja pētīt tikai ar mērķi izstrādāt pretindi.

Laikraksts: Identificēti par uzbrukumu Skripaļam aizdomās turētie

Lielbritānijas varasiestādes identificējušas galvenos aizdomās turētos par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, vēsta Lielbritānijas laikraksts The Telegraph. Laikraksts ziņo, ka aizdomās turētie šobrīd atrodas Krievijā.

Krievijas vēstnieks Londonā lūdz tikšanos ar Lielbritānijas ārlietu ministru

Krievijas vēstnieks Londonā Aleksandrs Jakovenko lūdzis tikšanos ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu, lai pārrunātu situāciju, kas izveidojusies saistībā ar bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, sestdien paziņojusi vēstniecība.

Skripaļa saindēšana: Miris eksspiega kaķis un jūrascūciņas

Pēc tam, kad bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas Skripaļas saindēšana Lielbritānijas teritorijā ar savulaik Padomju Savienībā Novičok programmas ietvaros izstrādāto nervu indi izvērtās plaša mēroga starptautiskā diplomātiskajā skandālā. Krievija dažādiem paņēmieniem centusies diskreditēt Lielbritānijas uzskatu, ka uzbrukumu sankcionējis Kremlis. Piemēram, Krievijas pārstāve ANO Drošības padomes sanāksmē citējusi tekstu no literārā darba Alise Brīnumzemē, paņirgājoties par Lielbritāniju, savukārt trešdien Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova trešdien painteresējusies, kas noticis ar Skripaļa mājdzīvniekiem.

Sergeja Skripaļa veselības stāvoklis strauji uzlabojas

Ar Novičok programmas ietvaros Padomju Savienībā izstrādāto nervu indi saindētā eksspiega Sergeja Skripaļa veselības stāvoklis sācis strauji uzlaboties un vairs nav kritisks, paziņojusi Solsberi apgabala slimnīca. Skripaļa meita Jūlija, kura arī cieta uzbrukumā, pie samaņas nāca jau vairāk nekā pirms nedēļas, un viņas stāvoklis uzlabojas ar katru dienu.

Laikraksts: Lielbritānijas izlūkdienests uzskata, ka Novičok ražots Saratovas apgabalā

Lielbritānijas izlūkdienests uzskata, ka inde Novičok, ar ko 4.martā Solsberi tika saindēts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija, ražota militārajā zinātniski pētnieciskajā bāzē Šihanos, Krievijas Saratovas apgabalā, piektdien vēsta Londonas laikraksts The Times, atsaucoties uz britu izlūkdienesta brīfingu sabiedrotajiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide