Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Slēpošanas trases

Slēpošanas drošuma standarti Latvijā – vāji regulēti

Vēloties, lai tobrīd astoņgadīgais dēls Markuss apgūtu ko jaunu, Jānis un Jūlija Knēziņi ierosinājuši sākt mācīties kalnu slēpošanu. Markuss piekritis, bet jau otrajā apmācību reizē tas Reiņa trasē instruktora vadībā beidzies ar puiša kājas lūzumu. Markusa vecāki norāda, ka apzinās iespējamos riskus un negadījumus, taču nepatīkamākā bijusi slēpošanas kalna darbinieku attieksme pēc notikušā – Reiņa trases pārstāvji nav atzinuši savas kļūdas un nav izrādījuši cilvēcīgu attieksmi. Savukārt slēpošanas trasē uzsver, ka viss darīts pareizi un arī atbildīgās institūcijas pārkāpumus trases darbībā neesot atradušas. Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) atzīst – lai arī izstrādātas vadlīnijas slēpošanas trašu drošumam, tām ir rekomendējošs raksturs, un ne visas prasības ir nostiprinātas likumos, tostarp par sertifikāta nepieciešamību slēpošanas instruktoram.

Slēpošanas trasēs deviņi cilvēki guvuši traumas

Aizvadītajā diennaktī deviņi cilvēki slēpošanas trasēs Latvijā guvuši traumas, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Tikai ar slēpēm nepietiek

Lai arī ziemas Latvijā pēdējos gados bijušas samērā īsas un siltas, slēpošanas trases joprojām ver vaļā ik gadu, un piemērotos laikapstākļos par apmeklētāju trūkumu tās sūdzēties nevar. Dienas aptaujātie slēpošanas trašu pārstāvji gan atzīst – mākslīgā sniega ražošana izmaksā dārgi, tādēļ šādos apstākļos par lielu peļņu runāt nevar un kalni tiek izmantoti arī pārējos gadalaikos citu aktivitāšu organizēšanai.

Slēpošanas trasēm dažādas sekmes sniega ražošanā

Latvijas slēpošanas trasēm ar sniega ražošanu veicas dažādi, un atšķirīgas ir arī to prognozes par darba uzsākšanu, aģentūrai LETA sacīja aptaujātie ziemas atpūtas un sporta kompleksu pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide