Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ultravioletais starojums

Ķīmisko un fizikālo saules aizsarglīdzekļu atšķirības un svarīgākie noteikumi saulainai ikdienai

Saule patiesi rada pozitīvas emocijas – ir zinātniski pierādīts, ka ultravioletie (UV) stari veicina endorfīnu izdalīšanos. Zināms arī, ka tā sekmē D vitamīna sintēzi organismā un, protams, rada vēlmi vairāk laika pavadīt ārā. Taču, dodoties ienirt saules staros, jāatceras, ka tie tomēr nav nemaz tik draudzīgi, atgādina dermatologs venerologs Veselības centru apvienībā Artūrs Kaļva un Mēness aptiekas farmaceite Ērika Pētersone.

Saules ultravioletais starojums kļuvis spēcīgāks

Eiropā pastiprinoties karstumam, samazinājusies ozona koncentrācija stratosfērā, tādēļ ultravioletais starojums Latvijā šonedēļ no jauna pakāpies līdz gada augstākajam līmenim, lai gan parasti jūlija otrajā pusē tas kļūst vājāks.

Ultravioletais starojums Latvijā kļūst intensīvāks

Tuvākajos divos mēnešos saules ultravioletais starojums Latvijā būs gada augstākajā līmenī, atgādina speciālisti. Ultravioletās radiācijas intensitāti ietekmē ne tikai saules staru krišanas leņķis, kas vislielākais ir vasaras saulgriežos, bet arī ozona daudzums stratosfērā.

Saules ultravioletā starojuma intensitāte Latvijā sasniedz vidēju līmeni

Kopš marta beigām ultravioletā starojuma indekss Latvijā dienas vidū sasniedz trešo līmeni, tādēļ, ilgstoši uzturoties saulē, jāsāk ievērot aizsardzība pret saules stariem. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs atgādina, ka ultravioletā radiācija visintensīvākā ir dienas vidū.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide