Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Vīrusi

Divi vīrusi. Kas kopīgs un atšķirīgs?

Gan gripa, gan Covid-19 izplatās līdzīgi. Šie vīrusi var skart jebkuru, esot ciešā kontaktā – tuvāk par diviem metriem – ar jau saslimušo. Vīrusi tiek izplatīti ar pilieniem, kas rodas šķaudot, runājot vai klepojot, tāpat inficēties var, pieskaroties virsmai, uz kuras ir vīruss, un pēc tam pieskaroties sejai, mutei, degunam, acīm.

Vīrusa gaitai seko arī Latvijā

Koronavīruss jau kādu laiku izpleties ārpus Ķīnas robežām, un saslimšanas gadījumi apstiprināti ne tikai vairākās citās Āzijas valstīs, bet arī Austrālijā, ASV un Eiropā – Francijā un Vācijā. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) gan norāda, ka vīrusa izplatīšanās Latvijā joprojām ir maz iespējama, tomēr uzsver piesardzības pasākumu ievērošanas nozīmi ceļotājiem. Arī Starptautiskajā lidostā Rīga pagaidām nav noteikti nekādi ceļošanas ierobežojumi saistībā ar vīrusa izplatību.

Jaunais koronavīruss strauji izplatās Ķīnā

Ķīnā pieaug nāves gadījumu skaits, kurus izraisījis jaunā tipa koronavīruss 2019-nCoV. Tas strauji izplatās pēc iedzīvotāju skaita lielākajā valstī pasaulē, bet ir konstatēti saslimšanas gadījumi arī citās Āzijas valstīs. Infektologi apstiprinājuši, ka vīruss tiek pārnests no cilvēka uz cilvēku, tāpēc aicina iedzīvotājus ievērot piesardzības pasākumus. Pastāv bažas par saslimšanas gadījumu pieaugumu, jo nedēļas nogalē sākas ķīniešu Jaunā gada svinības. To laikā simtiem miljoniem Ķīnas iedzīvotāju dodas pie savām ģimenēm valsts iekšienē, bet daudzi izmanto brīvdienas, lai ceļotu uz ārvalstīm.

Saslimšanā Ķīnā vaino jauna tipa koronavīrusu

Sākotnējā izmeklēšanā iegūtie dati liecina, ka vairāku desmitu cilvēku saslimšanā ar pneimoniju Ķīnā varētu būt vainojams jauna tipa koronavīruss, kas pieder pie tās pašas vīrusu grupas, kurā ietilpst Smago akūto respiratoro sindromu (SARS) izraisošais vīruss, vēsta CNN.

Iekšlietu IT tīklā atrod spiegu vīrusu, izcelsme liecina par Krieviju

Iekšlietu ministrijas informācijas tehnoloģiju tīklā ilgstoši darbojies spiegu vīruss, kura pazīmes atbilst Krievijas drošības dienestu radītajām programmām, šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Satversmes aizsardzības birojs apliecinājis, ka vīrusa darbības pazīmes ir līdzīgas gadījumiem, kuri konstatēti citās valstīs. Lai arī vīruss uziets jau pirms vairākiem gadiem, vēl aizvien neviens neņemas apgalvot, ka iekšlietu sistēma ir pilnībā attīrīta.

Lai vīrusi turas pa gabalu

Rudenī ēdienkartē biežāk jāiekļauj produkti, kas spēj stiprināt organisma aizsargspējas.

Izspiedējvīrusa WannaCry vārdu izmanto cilvēku muļķošanai

Lai arī jauni izspiedējvīrusa WannaCry upuri pēdējās nedēļās nav fiksēti, simtiem tūkstošus datoru visā pasaulē skārušā vīrusa vārds tiek izmantots cilvēku muļķošanai, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv pārskatā par kiberincidentiem Latvijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide