Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dejas balvu gaidot, notiks četras diskusijas par dažādiem dejas žanriem

Gaidot Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju, kas 29. aprīlī norisināsies Dailes teātrī un tiešsaistē, Latvijas Dejas informācijas centrs aicina uz četrām tiešsaistes sarunām par atšķirīgu dejas žanru aktuālajiem jautājumiem.

Kā informēja organizatori, katra saruna pievērsīsies savam dejas žanram – skatuviskajai tautas dejai, baletam, laikmetīgajai dejai un mūsdienu dejām. Tajās diskutēs dejas praktiķi un teorētiķi, piedalīties un iesaistīties sarunā aicināts ikviens interesents. Sarunas norisināsies Zoom platformā, tiks ierakstītas un pēcāk publicētas interneta vietnē Dance.lv.

13. aprīlī plkst. 11 notiks diskusija Kas ir skatuviskā tautas deja 2021. gadā Latvijā? Diskusijā aicināti piedalīties Rita Spalva, Gunta Skuja, Jānis Purviņš, Krišjānis Šimis, Juris Gogulis, kuri sarunāsies par  jautājumiem: Kāda ir skatuviskās tautas dejas vieta un nozīme 2021. gadā? Ko nozīmē dažādie žanra jēdzieni ("skatuviskā tautas deja", "latviešu skatuviskā deja", "tautas deja" u. c.)? Kas raksturo skatuvisko tautas deju? Kā skatuviskajā tautas dejā atšķirt amatieri un profesionāli? Kāds attīstības ceļš skatuviskajai tautas dejai saskatāms nākotnē?

Sarunas moderatores: Beāte Svarinska un Elīna Gailīte.

15. aprīlī plkst. 18 notiks diskusija Balets Latvijā. Šodien, kurā piedalīsies Agnese Andersone, Baiba Beinaroviča, Tālis Sils, Dmitrijs Gaitjukevičs un Elza Leimane. Diskusijas jautājumi: Kāda ir baleta nozīme mūsdienu mākslas kontekstā? Kā atšķirt klasisko baletu, moderno baletu un laikmetīgo baletu? Kāpēc ir maz jaunu un oriģinālu baleta iestudējumu? Kāpēc Latvijā nav baleta kritiķu? Kas veido konkurenci Latvijas baletam? Kas varētu būt jaudīgākie izaicinājumi baletā pēc pandēmijas?

Sarunas moderatores: Rūta Pūce un Dita Jonīte.

20. aprīlī plkst. 18 diskusijā Cik laikmetīga ir laikmetīgā deja Latvijā? tiksies Olga Žitluhina, Dita Jonīte, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa un Valts Miķelsons. Sarunas gaitā viņi pievērsīsies šādiem jautājumiem: Kas ir “laikmetīgs”? Kāda ir laikmetīgās dejas vieta laikmetīgās kultūras kontekstā? Ko par laikmetīgās dejas procesu Latvijā var nolasīt Laikmetīgās dejas hronikā? Kura ir vislabākā laikmetīgās dejas definīcija? Kurš notikums, kas līdz šim pieredzēts Latvijā, būtu vislabākais piemērs, lai ilustrētu laikmetīgo deju?

Moderatores: Lāsma Goba un Agnese Bordjukova.

26. aprīlī (norises laiks tiks precizēts) notiks saruna Kāds ir mūsdienu deju statuss?  Diskusijā aicināti piedalīties Edmunds Veizāns, Annika Andersone, Andžejs Začiņajevs, Edīte Ābeltiņa un Līga Vološčuka. Diskusijas jautājumi: Kas deju padara par novecojušu un nemūsdienīgu? Kas jāsaprot ar apzīmējumu "mūsdienu dejas"? Kas ir mūsdienu deju dejotāja bāze, un ar ko tieši amatieris atšķiras no profesionāļa? Ielu deja / komerciālā deja / dejas teātris / jazz funk – kas vainas šiem nosaukumiem, un vai ir svarīgi, ka mūsdienu deja Latvijā sasaucas ar to, kas ir mūsdienu deja pasaulē? Kādi kritēriji mūsdienu dejām palīdz kvalificēties kā mākslas notikumiem? Kā mēs kopā varam celt mūsdienu deju kvalitāti un prestižu Latvijā?

Diskusijas moderatore: Anna Pierhuroviča.

Visas četras diskusijas notiks Zoom platformā. Lai piedalītos un saņemtu pieejas saiti, interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu: [email protected] 

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Klātbūtne ir vissvarīgākā. The Cure pošas uz Rīgu(1)

Svētki ir sākušies, un, kas pats pasakainākais, tie neilgs tikai īsu brīdi, bet paliks ar mums uz mūžu. Paziņojums par angļu grupas The Cure gaidāmo koncertu 2022. gada 6. oktobrī Arēnā Rīga daudziem ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja