Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā 0 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 13. janvāris
Harijs, Aira, Ārijs, Āris

Visi izsakās, zina vai - ne

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
haralds
h
a par ko mākslas vēsturniecei Centrāl' kolchōz' tirgū jāandelējās ar viegli maitātiem augļiem? par ko ģēnijam "под руководством каких-то идиотов" jāstrādā par gruzčiku?
Opa!
O
Es ar nesaprotu !
Elizabete
E
Pilnīgi piekrītu autorei! Ikvienam cilvēkam būtu jāpaplašina savs redzesloks, lai tas neaprobežotos tikai ar kārtējo izklaides šovu un raidījumu precīzu pārzināšanu un jaunāko dzelteno ziņu apspriešanu, kas principā degradē cilvēka domāšanu! Patiesībā esmu pārliecināta, ka Latvijā nemaz nav tik daudz tādu patiesi izglītotu un inteliģentu cilvēku, kas tiešām spētu argumentēti un pamatoti izteikties par autores minētajām jomām...diemžēl :(
Monta 12.5
M
Nereti valda priekšstats, ja mācies eksaktos priekšmetus, tad humanitāriem tipa jautājumiem vai priekšmetiem ir jābūt pilnīgi svešiem. Un šāds uzskats ir ne tikai tiem,kuri jau skaidri izvēlējušies studiju programmu un karjeras virzienu, bet arī skolēniem, kuri, mācoties vispārizglītojošā programmā, jau sāk nesaskatīt jēgu tādos priekšmetos kā literatūra, latviešu valoda, kur nu vēl mākslas vēsture. Mans viedoklis šīs tēmas sakarā ir tāds, ka katram būtu nepieciešams zināt mākslas vēstures pamatus,jo mēs visi varam būt speciālisti savā jomā, daži var būt lieliski fiziķi, matemātiķi, bet tāpat atradīsies kāds,kas būs tikpat labs vai tikpat lielisks, tad kāpēc nevajadzētu bagātināt savas zināšanas, būt citādam un labākam par pierasto un vidējo? Protams, ne jau tas,ka pēkšņi sastumsim galvās nozīmīgākos mākslas darbu nosaukumus, māksliniekus padarīs mūs radošākus,bet gan vēlme pilnveidoties. Vienmēr atradīsies kāds programmētājs, eksakto zināšanu pārstāvis, kurš balstīs savas zināšanas,intereses uz savu zināšanu lauciņu un atļausies teikt, ka ir speciālists savā jomā un tas nozīme,ka nav jāpiepūl savas smadzenes literāros, mākslas jautājumos. Protams, būs arī humanitāro zinātņu pārstāvji, kuri apgalvos tieši to pašu, bet tikai pretēji. Mēs visi tomēr esam radošas būtnes, ar savu domāšanas veidu un izpratni, katrs atradīs to, kas padodas un kas nē, bet visiem būtu nepieciešams zināšanu minimums par dažādām, arī nesaistītām nozarēm, lai rosinātu tālāko pilnveidošanos un atteiktos no kolektīvās domāšanas.
jumors
j
Un atkal mēs redzam, ka jāsaniedz kaut kāds kultūras līmenis, lai šādi sadarbotos, bet par ko gan citu dziesma?
Johans
J
Ir būtiska starpība. Fizikā vai matemātikā ir objektīvs kritērijs - tevir uzdevums, kuru tu vai nu atrisini, vai nē. Un, ja neatrisini, tad nevienam nevar iestāstīt, ka ir baigi forši. Mākslā tā nav - pat visnotaļ gudriem un inteliģentiem cilvēkiem viena un tā pati glezna var vienam šķist laba, bet otram slikta (šie cilvēki var būt gan fiziki. gan mākslas zinātnieki) Un augšminētā starpība atsaucas arī uz radītājiem - EXEGI monumentum var uzrakstīt Horācijs vai Puškins, bet nekad ne Einšteins, kurš teica tā @varbūt, ka man ir ienakušas pŗātā dažas labas domas". Cita strapā Nobela prēmijas laureāta fiziķa Feinmana grāmatā "Jūs laikam jokojat mister Feinman" ir nodaļa, kurā rakstīts kā viņš ar kādu mākslinieku viens otram macīja fiziku un gleznošanu.
Vēl ko jums
V
Mākslinieku politmaucība ir bijusi visu acu priekšā kā PSRS laikos (Kalniņš dziesmu partijai), tā arī nesenos Helēnītes laikos. Tipiski galma sulaiņi. Ne visi, bet daudzi. Šie dēli un meitas īsti nespēj atrast nevienu pircēju saviem garadarbiem. Pēc tiem rindās nestāv. Un ne tikai tāpēc, ka mainās paradumi un dzīve.
!
!
Tīfentāle varētu apskatīties, sev zināmā jomā, kas pašlaik notiek Fotokvartāla konkursā Intimitāte, un tomēr izdarīt secinājumus par humanitārās mākslas "kapacitāti" letiņu prāta izpildījumā. Baiss skats!
Tīfentāle ne sitama neteiks
T
ka māksliniekiem vismaz elementāri jāiemācās orientēties dabaszinātnēs. Šito nepateikdama, viņa ignorē loģiku. Tikai erudīts cilvēks ir interesants sarunu biedrs plašam cilvēku lokam. Profesionālie idioti - vienalga, kādā jomā - gan mākslā, gan dabaszinātnēs ir runājami un klausāmi tikai tādiem pašiem profesionālajiem idiotiem nevis izglītotiem cilvēkiem no visdažādākajām profesijām. Tāpēc jautājums Tīfentālei pašai - kā Jums sokas ar pamatzināšanām dabaszinātnēs? Vai spējat elementārā līmenī par tām un tajās notiekošo spriest? Bet godīgi, ar jēgas sapratni, bez demagoģijas un "ārzemju" vārdu virknēšanas.
nava arī jāsaka
n
Atkal apspriežam cilvēku, nevis problēmu.No sērijas - a tu pats kādā krāsā? Kad iemācīsimies normāli diskutēt?
  • 1
  • 3
zvirbulēns
z
Kultūrvēstures priekšlasījumi jānolasa visiem un katram, un ne tikai par vienu nozari, teiksim glezniecību, bet par visām, sākot ar arhitektūras un tekstīlmākslu, beidzot ar teātru un kīno! Cilvēki tad būs spējīgi izteikties, un tas nav maz! :)
Svilpe
S
Pēteris I kādreiz visiem valdīšanas bajāriem regulāri lika uzstāties ar runām, "dabi durj vsem vidna bila" - kas nesaprata - lai viņu stulbums visiem būtu redzams. Mūsdienās visi labprāt dedzīgi izsakās paši. Manu auto servisā remontē kāds vīrs, kuram par kutūras vēsturi nav ne mazākās nojausmas, toties savā jomā viņam nav līdzīgu. Man ir kāda paziņa, mākslas vēsturniece pēc izglītības, bet sadzīviski absolūti bezpalīdzīga. Ne viens, ne otrs no viņiem tāpēc nav sliktāks.
Ina V.
I
Nūūūū, tā jau ir sievietei, nevis profesijai raksturīga lieta. Es arī parasti "zinu", kas varētu būt par vainu, ja nedarbojas kāds aparāts, mašīna, zāles pļāvējs vai dators.
  • 0
  • 1
Svilpe - Inai
S
Viņa māca gan :)
  • 2
  • 1
Ina V.
I
Un drošvien mākslas vēsturniece nemāca tam onkam mašīnu remontēt, bet viņš - šamējai par mākslu spriest.
  • 0
  • 2
joprojām
j
jā, viss pareizi. tā ir, un tā var būt. ja vien katrs savu vietu ar cieņu apzinās, un ar cieņu novērtē arī otra nozīmību kopējā sabiedrības virzībā.
  • 3
  • 1
j
Un ko gan Alisīte gribēja ar to pateikt??? Vai būtu jāsaprot, ka cilvēks, kurš mācās augstskolā fiziku ir nācis no kosmosa, nav gājis skolā un apguvis literatūru, vēsturi, mūzikas un mākslas pamatus - to visu taču māca pamatskolā, vai tad vairs ne. Ja paskatās un paklausās, kā spriež doktorante, tad kļūst skaidrs, kāpēc doktoru un profesoru Latvijā mums ir savairojušies kā mušas pie sūdu čupas. Bija laiki, kad profesors nozīmēja plašas zināšanas un inteliģenci, ko katrs izkopj pats, nevis iegūst nokārtojot eksāmenu kultūrā
Tedis
T
Fiziķim mākslas studijas nenāk par sliktu, bet māksliniekam fizikas studijas ir obligātas, lai izprastu sevi un apkārtējo pasauli.
Daiga Mežaka
D
*** viņi civilizētie cilvēki apprecas nopērk māju dzemdē bērnus brauc ar mašīnām iepēkas lielveikalos un skatās TV patiesībā es biju viņi atšķirība bija tikai tajā ka rakstīju dzeju kuru viņiem vairs nevajadzēja mēs jau bijām pieredzējuši barbarus kas apgāza skulptūras dedzināja grāmatas nē viņi nebija barbari bet dzeju tiem nevajadzēja tagad bija kļuvis modīgi runāt par iekšējo dzīvi es domāju kā šai iekšējai tumsai kā likt tai skanēt atcerējos stāstu par kādu cietumnieku kas vieninieku kamerā kur gulēja uz koka lažas ar nagu bija uzzīmējis klavieru taustiņus un sēdēja un spēlēja klavieres /D.Mežaka/
jautājums
j
Es, ja godīgi, tad arī brīnījos par bloga saturu, bet Zvirbulēna versija blogam piešķir gan mērķi, gan jēgu . Savu interešu lobēšana. Ja to dabū cauri, tad peļņas iespējas doktorantei būtiski paplašinās- lasīs lekcijas RTU čaļiem. Es gan īsti nesaprotu kā var mākslas vēsturi skatīt atrauti no vispārējās vēstures, literatūras, filozofijas, kur pamatlietām būtu jābūt apgūtām jau vidusskolā. Man gan ir radies iespaids, ka jaunajai doktorantei pašai derētu noklausīties pamatkursu filozofijā, varbūt arī literatūrā un vēsturē. Jo kaut kā ļoti seklos ūdeņos peld...
jautājums
j
Tas arī? Un kas tad vēl ir plebejisms, ak gara aristokrāt? Cilvēks nekad nesapratīsi Rafaela, Mikalandželo, Ticiāna darbus, ja 1) nepārzinās Bībeles stāstus un kristietības vēsturi, 2 ) Apgaismības laikmeta filozofijas idejas 3) tā laika vēsturiskos apstākļus, kaut vai kristīgās baznīcas Reformācijas procesu un cēloņus. Tāpat ar modernisma laikmetu, kas vispār primāri sakņojas Lielās Franču revolūcijas filozofiskajās idejās. Un ko dos tam RTU čalim uzzināt kāda glezniecības tehnika tika lietota'tajos vai citos laikos? Bet jaunās dāmas blogu teksti neparliecina ne ar domas dziļumu, ne plašumu...Laikam jau gladiolas pie vainas...
  • 0
  • 1
:):)
:
Šādi šo blogu uztver tikai tādi, kam pašiem nav svešs šāds domāšanas veids :):) -" ja daru kaut ko, tad tikai savu privāto interešu vārdā". Tas arī ir plebejisms :):):)
  • 1
  • 1

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja