Līdz šim Champs Hill Records no Latvijas pārstāvējis vien akordeonisti Kseniju Sidorovu un pianistu Reini Zariņu. Albuma izdošana seko Daniila Bulajeva spožajiem panākumiem, tostarp uzvarai 2021. gada Vindzoras festivāla Starptautiskajā stīgu instrumentu konkursā. Albums CD formātā tiks laists klajā Lielbritānijā, savukārt klausītājiem visā pasaulē tas būs pieejams visās populārākajās straumēšanas vietnēs.
Daniils Bulajevs Vindzoras festivāla Starptautiskajā stīgu instrumentu konkursā 2021. gadā ieguva pirmo vietu, sacenšoties ar 100 citiem izciliem māksliniekiem. Konkurss dibināts 2008. gadā un ir viens no pasaulē vadošajiem, kurā atklāj izcilus vijolniekus, altistus un čellistus. Tā uzvarētājiem tiek nodrošināta iespēja koncertēt ar karalisko Philharmonia Orchestra, veikt ierakstu Champs Hill Records studijā un saņemt ilgstošu atbalstu attīstības turpināšanai.
"Debijas CD ieraksts ir ļoti īpašs notikums manā karjerā, jo tas ir milzīgs pagodinājums būt daļai no pasaulslavenā izdevēja Champs Hill Records. Šādi konkursi paver jaunajiem mūziķiem iespējas, kuras citādi būtu gandrīz nesasniedzamas. Pateicoties uzvarai konkursā, man bija iespēja uzstāties Vindzoras pilī karaliskajai ģimenei Marinas Aslopas, izcilās diriģentes, vadībā. Es no sirds pateicos savam ilggadējam kolēģim un skatuves biedram Maksimam Taņičevam, kurš ne tikai piedalījās mana debijas albuma ierakstā, bet arī kopā ar mani startēja konkursā. Liela pateicība arī Davinspiro Cameratas orķestra mūziķiem, kuru ieguldījums bija nenovērtējams albuma radīšanā. Ceru, ka šī albuma izdošana būs solis pretī jauniem izaicinājumiem un augstiem karjeras sasniegumiem," saka mūziķis Daniils Bulajevs.
Savā debijas albumā jaunais mūziķis izzina savu saikni ar trim leģendāriem vijolniekiem un komponistiem: Ežēnu Isaī, Ernestu Blohu un Džordži Enesku. Albums piedāvā ceļojumu cauri dzīvībai, nāvei un dvēseles iekšējām pārdomām, piedāvājot dziļi emocionālus skaņdarbus, kas balstīti personīgā pieredzē. Albumā iekļautā Ernesta Bloha kompozīcija Baal Shem ir Bloha veltījums mirušajai mātei, un šis darbs Daniilam Bulajevam ir īpaši nozīmīgs, jo ieraksta laikā bija pagājuši divi gadi kopš viņa tēva nāves. Savukārt Ežēna Isaī Poème élégiaque atklāj melanholiju, kas kļuva par autora mūzikas izpausmes iezīmi, kas savukārt rezonēja ar Daniila Bulajeva emocionālo stāvokli ieraksta laikā.
Albumā iekļautas arī divas Džordžes Enesku kompozīcijas – Enescu’s Octet un Aubade. Oktetu Enesku komponēja 19 gadu vecumā, kas sakrīt ar vecumu, kad Daniils Bulajevs veica ierakstu, piedāvājot jaunu un filozofisku pārdomu sajūtu, taču Aubade piedāvā mierpilnu un pārdomātu Daniila Bulajeva debijas albuma noslēgumu.
Debijas albuma ierakstā piedalījās vairāki mūziķi no Davinspiro Camerata orķestra kā solisti – Andrejs Jegorovs, Arina Bardova, Jevgenija Otroško, Santa Lūcija Circene, Klinta Kluce, Guna Šnē un Maksims Skibickis. Šo jauniešu orķesri dibināja pats Daniils Bulajevs 2022. gadā un kopš tā laika ir tā mākslinieciskais vadītājs.
Sākot ar 17. janvāri, šis CD būs iegādājams tirdzniecības vietās Lielbritānijā un pieejams vairākās populārās straumēšanas vietnēs – Spotify, Apple Music, Amazon Music un citos.
Daniila Bulajeva talants un muzikālā izpausme iekarojusi ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskās skatuves. Daniils Bulajevs ir uzvarējis vairākos prestižos starptautiskos konkursos, un viņa veiksmīgā karjera ietver uzstāšanās ar izciliem māksliniekiem un orķestriem visā pasaulē. Šogad mūziķis saņēma JVLMA Gada balvu un ar projektu Astora Pjacollas operita Marija no Buenosairesas nominēts Lielajai mūzikas balvai 2024, kā arī ar šo projektu jaunais mūziķis debitēja kā diriģents. Vijolnieka izpildījumos apvienojas tehniskā meistarība un emocionālais dziļums, padarot viņu par vienu no savas paaudzes spilgtākajiem vijolniekiem.