Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +28 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. augusts
Klāra, Vizma

Dzintara Soduma balvu rakstniecībā piešķir Ivetai Troalikai

Latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvu rakstniecībā Ogres novada pašvaldība piešķīrusi Ivetai Troalikai par romānu Tūlīt paliks labāk, informēja pašvaldībā.

Nolūkā veicināt kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēt un atbalstīt latviešu rakstniecību, kā arī turpinot bijušā Ikšķiles novada pašvaldības iedibināto tradīciju, Ogres novada pašvaldības dome šā gada martā pieņēma lēmumu organizēt konkursu Soduma balvas piešķiršanai un apstiprināja pašvaldības iekšējos noteikumus.

Pašvaldība līdz nolikumā noteiktajam balvas pretendentu pieteikšanas termiņam reģistrēja piecus pieteikumus, tajā skaitā trīs prozas darbi un divi dzejas krājumi. 

Žūrijas komisija, izvērtējot iesniegtos darbus, vienbalsīgi nolēma Soduma balvu un 4000 eiro piešķirt Troalikai par 2021.gadā izdoto romānu Tūlīt paliks labāk.

Balva tiks pasniegta Ikšķiles pilsētas svētku atklāšanas pasākumā 11. jūnijā.

Balvai pieteikto daiļdarbus vērtēja ar Ogres novada pašvaldības izpilddirektora rīkojumu izveidotā žūrijas komisija, kuras sastāvā, kā to paredz nolikums, tika iekļauti divi novada pašvaldības un trīs literatūras jomas pārstāvji. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja bija Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, komisijas sekretārs pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, komisijas locekļi - publicists un rakstnieks Andris Upenieks, dzejnieks, žurnālists un kritiķis Toms Treibergs, Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre, literatūras apskatniece Aija Bremšmite.

Kā vēstīts, kopš 2013.gada vēsturiskajā Ikšķiles novadā pašvaldība ik gadu piešķīra Soduma balvu par novatorismu literatūrā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Par vecām filmām

Ideāla legāla platforma, kurā būtu atrodams viss, ko sirds kāro, visdrīzāk arī neradīsies. Tomēr situācija vairs nav bezcerīga – kinoklasiku, ja pacenšas, var atrast legālās vietnēs