Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sīmaņa Escaping Riga piedzīvos pasaules pirmizrādi Amsterdamas un Kopenhāgenas filmu festivālos

Filmu studijas Mistrus Media veidotā filma Escaping Riga (režisors Dāvis Sīmanis) iekļauta pasaules lielākajā starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā un Kopenhāgenas starpatutiskā dokumentālo filmu fesivāla CPH:DOX programmā, informēja filmas pārstāve Madara Kalniņa.

Abi festivāli ir ne tikai Eiropas, bet arī pasaules mēroga notikumi, kuru programma tiek atlasīta no vairāk nekā 2000 iesūtītajām pēdējā gada labākajām filmām.

Režisora Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divam izcilām 20. gadsimta personībām – kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu un filosofu Jesaju Berlinu – kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par izcilāko savas paaudzes kinorežisoru totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs par izcilāko savas paaudzes domātāju liberālajā Lielbritānijā.

Starptautiskais Amsterdamas dokumentālo filmu festivals IDFA, kura oficiālajā programmā Panorama iekļauta Escaping Riga notiks no 19. līdz 30. novembrim. Tas ir viens no lielākajiem un un nozīmīgākajiem starptautiskās kino nozares notikumiem. Festivālā kopš 1988. gada tiek izrādītas labākās radošās dokumentālās filmas no visas pasaules. IDFA oficiālajai programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kam piemīt augsta kvalitāte gan formas, gan satura ziņā.

Savukārt Kopenhāgenas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls CPH:DOX notiek katru gadu kopš 2003. gada, un tas ir izaudzis par vienu no lielākajiem Eiropas dokumentālā kino festivāliem – programmā ir gandrīz 200 dokumentālās filmas. Festivāls ieguvis starptautisku ievērību un jau no paša sākuma par savu galveno prioritāti izvēlējies transdisciplināru pieeju, kur attiecībām starp kino un laikmetīgo mākslu ir svarīga vieta festivāla konceptā. Kopenhāgenas festivālā Escaping Riga pasaules pirmizrādes seansi notiks 9. un 14. novembrī.

"Esam gandarīti, ka Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga savu pasaules skatītāju sasniegs tieši šajos festivālos, kas ir izcils katra dokumentālo filmu veidotāja darba novērtējums. Mēs esam noslēguši arī līgumu ar vienu no Eiropā vadošajām dokumentālo un spēlfilmu filmu izplatīšanas kompānijām Taskovski Films no Lielbritānijas, kas filmu Escaping Riga piedāvās citiem pasaules festivāliem un ārvalstu televīzijām, kuras interesi par filmu bija izrādījušas jau pirms Amsterdamas un Kopenhāgenas," stāsta filmu studijas Mistrus Media producente Inese Boka–Grūbe.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Filmas nepazudīs

Pielāgosimies apstākļiem un skatīsimies klasiku, kas ir tepat rokas stiepiena attālumā. Tas palīdz apzināties mērogus un mazināt maldus.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja