Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +4 °C
Skaidrs
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Atklās mūsdienu fotomākslas izstādi “Privāts”

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
123
1
Kāpēc rasols? Gan Ruka, gan Balčus ir starp labākajiem Latvijas fotogrāfiem -- Ruka jau gadus 20 (droši vien pati labākā), Balčus gadus 10.
kokers
k
a kas vainas rukai vai balchus? shitaa jau esot grupas izstade par temu "musdienu fotografija", zem tada nosaukuma jau var bazt ko vien grib. bet vispar jau pedeja balchus izstade, ko redzeju junija, bija kaa diena pret nakti salidzinajumaa ar vinja ieprieksejiem darbiem. es to domaju labaa nozimee. vienigi, ko es nesaprotu un nezinu, kas ir zenta dzivinska, no kurienes tada izrakta?!
Daļņij kordon
D
Ruka un Balčus vienuviet? Rasols.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Par autoriem

Arnis Balčus (dz. 1978) pārstāv jaunāko mākslinieku paaudzi. Rīgā un Londonā strādājošais autors radījis foto un video instalāciju „Mūsdienu latvieši”. Caur nostalģiskām reminiscencēm un humoru mākslinieks noraugās uz tipisku dzīves situāciju daudziem mūsdienu latviešiem, kurā atmiņas par bērnību padomju laikā sadzīvo ar nākotnes plāniem ekonomiskajā emigrācijā. Jaunākie Arņa Balčus darbi bija skatāmi personālizstādē Amnēzija Rīgas pilsētas izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa (2009).

Gunārs Binde (dz. 1933) kā Latvijas fotomākslas klasiķis un vecmeistars pārstāv melnbaltās fotogrāfijas klasiskās vērtības, turklāt negaidītā aspektā – izstādē iekļautas fotogrāfijas no dokumentālās foto filmas „Hallo Maskava!” (1966). Filma ir 20.gadsimta 60.gadu vizuālās mākslas avangarda izcils paraugs, tā pārstāv sava laika modernākos tehniskos paņēmienus un vizuālo estētiku. Šis darbs ļauj uztvert mūsdienu mākslas procesa saistību ar Latvijas fotomākslas vēsturi, uzrāda izstādes Privāts tēmas vispārcilvēcisko un visos laikmetos aktuālo nozīmi (fotogrāfijas, no kurām samontēta filma „Hallo Maskava!”, lielākoties ir dokumentāli tverti privāti mirkļi no Maskavas iedzīvotāju un pilsētas viesu gaitām).

Zenta Dzividzinska (dz. 1944) guvusi atzinību un ievērību par dokumentālās fotogrāfijas izmantojumu mākslinieciska vispārinājuma radīšanā, inovatīviem tehnoloģiskajiem paņēmieniem fotogrāfiskā materiāla izmantošanā mākslā (piemēram, lielformāta sudraba želatīna fotokopijas personālizstādē 1999.gadā un lielformāta izdrukas uz audekla personālizstādē 2005.gadā, kā arī miniatūras, ekstravaganti noformētas melnbaltas fotogrāfijas pirmajā Cēsu mākslas festivālā 2007.gadā). Māksliniece ir divu fotoalbumu un vairāku veiksmīgu personālizstāžu autore („Gada balva fotogrāfijā” par labāko fotoizstādi 2006.gadā Latio rīkotajā konkursā). Izstādē iekļautajā melnbalto fotogrāfiju sērijā „Servitūts” autore piecu gadu garumā izsekojusi kāda pieticīga, bet savu saimnieku mīlēta nekustamā īpašuma liktenim.

Romāns Korovins (dz. 1973) fotogrāfiju un video izmanto kā impulsīvu ideju fiksēšanas līdzekli, veidojot saturiski saistītu attēlu virknes. Vienu no viņa jaunākajiem darbiem varēja iepazīt fotogrāmatā un personālizstādē „Ziema – vasara, ziema – vasara – nāve” Rīgas pilsētas izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa (2009). Atzinīgi novērtēti arī autora iepriekšējie darbi („Gada balva fotogrāfijā” par labāko fotoizstādi 2007.gadā Latio rīkotajā konkursā). Izstādei Privāts mākslinieks izveidojis video- un fotostāstu „Dārzs pie jūras” – poētisku alegoriju par privātīpašnieka privāto pasauli mūsdienu Latvijā.

Inta Ruka (dz. 1958) ir visā pasaulē plašu atzinību un popularitāti iemantojusi fotogrāfe. Kopā ar Anitas Zabiļevskas un Ojāra Pētersona darbiem Intas Rukas melnbalto fotogrāfiju kolekcija „Mani lauku ļaudis” reprezentēja Latviju 48. Venēcijas mākslas biennālē (1999), viņas darbi bijuši skatāmi personālizstādēs un izstādēs Latvijā, Vācijā, Holandē, Francijā, Turcijā, Polijā, Lietuvā, ASV, Igaunijā u.c. Darbi no Intas Rukas jaunākās fotogrāfiju sērijas „Amālijas iela 5a” jau tikuši eksponēti Stokholmā, Hāgā, Maskavā, Hamburgā, kā arī personālizstādē Rīgā, LNMM Baltajā zālē (2009). Izstādē Privāts skatītājiem būs iespēja redzēt iepriekš neeksponētus darbus no šīs fotogrāfiju sērijas.

Alnis Stakle (dz. 1975) pārstāv Latvijas fotomākslinieku jaunāko paaudzi, un kopš 1998.gada viņa radošā karjera ir attīstījusies veiksmīgi gan starptautiskā, gan vietējā mērogā (piemēram, ieguvis „Gada balvu fotogrāfijā” autorfotogrāfijas kategorijā 2006.gadā Latio rīkotajā konkursā). Izstādē iekļauti darbi no Aļņa Stakles fotogrāfiju sērijas „Māju sajūta”, kurā fotogrāfijas tehnisko iespēju prasmīgs izmantojums (fotografēts naktī) emocionāli piepilda izvēlēto māksliniecisko tēlu. 2009.gadā izdevniecības Neputns sērijā „Studijas bibliotēka” iznākusi grāmata „Alnis Stakle”.

Vilnis Vītoliņš (dz. 1955) strādā ar aktuālākajām digitālajām tehnoloģijām. Lielformāta krāsu fotogrāfiju sērijā „100 istabas” autors aicina skatītāju ielūkoties dažādu Latvijas iedzīvotāju privātajos interjeros. Ar vienlīdz distancētu un vienlaikus ieinteresētu skatienu Vilnis Vītoliņš fiksējis dažādu sociālo slāņu un dažādu profesiju pārstāvju ikdienas dzīves scenogrāfiju. Ievērību izpelnījās daļa sērijas darbu, kuri bija eksponēti pirmajā Cēsu mākslas festivālā (2007). Savukārt jaunākie Viļņa Vītoliņa darbi šovasar bija skatāmi personālizstādē Romā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja