Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Lūznavas muižā notiks otrais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs

No 25. līdz 29. augustam Rēzeknes novada Lūznavas muižā jau otro reizi notiks Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs. Džeza meistarklases mūziķiem, publiskas džema sesijas un vairāku džeza apvienību koncerti šonedēļ no trešdienas līdz sestdienai pieskandinās muižas kompleksu, informēja festivāla rīkotāji.

Pērn, 2019. gada augustā, Lūznavas muižā izskanēja pirmais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs. Festivāla mērķis palicis nemainīgs – veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī turpināt izdzīvot džeza mūzikas prieku Latgalē. No trešdienas līdz svētdienai festivāla meistarklasēs džeza mūzikas interesenti – mūzikas skolu un augstskolu studenti, topošie mūziķi un citi džeza entuziasti – muzicēs un sadarbosies džeza meistarklasēs starptautiskas pasniedzēju komandas vadībā, kā arī vakaros rīkos publiskas džeza sesijas, bet sestdien sniegs meistarklašu noslēguma koncertu.

Piektdien un sestdien festivāla komanda sagatavojusi arī plašu dažādu džeza apvienību koncertu programmu, kurā skanēs Denisa Paškeviča un Arkādija Gotesmana duo koncertprogramma Dialogue, Siim Aimla band koncerts, Latvijas-Lietuvas mūziķu apvienības Trombomania koncertprogramma, Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas un dziedātājas Diānas Pīrāgs koncerts, kā arī festivāla noslēguma koncerts ar Rēzeknes bigbendu.  

Šī gada meistarklasēs, gūstot profesionālo pieredzi septiņu pasniedzēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vadībā, piedalīsies vairāk nekā 30 dalībnieku no visām Baltijas valstīm. Meistarklasēs pilnveidot profesionālo pieredzi dalībnieki varēs pie Vitas Rusaitītes  (LT, vokāls), Skirmanta Sasnauska (LT,  trombons un citi pūšamie instrumenti), Sīma Aimlas (EE, saksofons un citi pūšamie instrumenti), Aras Jaraljana (EE, kontrabass), Viktora Ritova (LV, taustiņinstrumenti), Denisa Paškeviča (LV, flauta, saksofons un citi pūšamie instrumenti), Arkādija Gotesmana (LT, sitaminstrumenti) un Jāna Jānsona (EE, džeza ģitāra). Visās meistarklasēs varēs gūt arī improvizācijas un ansambļa saspēles prasmes.

Festivāla publisko notikumu programma:

Trešdiena, 26. augusts, un ceturtdiena, 27. augusts

Plkst. 20 Pasniedzēju un meistarklašu studentu džema sesija
Festivāla pasniedzēju un meistarklašu studentu ik vakara džema sesijas. Škiuņa džezs meistarklases pasniedz Jāns Jānsons (EE, džeza ģitāra), Ara Jaraljans  (EE, kontrabass), Sīms Aimla (EE, saksofons), Arkādijs Gotesmans (LT, sitaminstrumenti), Vita Rusaitīte (LT, vokāls), Skirmants Sasnausks (LT, trombons un citi pūšamie instrumenti), Deniss Paškevičs (LV, saksofons, flauta un citi pūšamie instrumenti), Viktors Ritovs (LV, taustiņinstrumenti), bet piedalās vairāk nekā 20 jauni un jau pieredzējuši mūziķi no visām Baltijas valstīm.

 

Piektdiena, 28. augusts

Plkst. 19–20 Starptautiskais džeza duets Deniss Paškevičs & Arkādijs Gotesmans duo ar programmu Dialogue
Saksofonists, flautists, komponists un producents Deniss Paškevičs ir izglītots gan akadēmiskās mūzikas, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos. Viņš daudz iedvesmojies no leģendārā saksofonista un komponista Džona Koltreina. D. Paškevičs regulāri piedalās džeza projektos, festivālos Latvijā un ārvalstīs, ir uzstājies un veicis ierakstus kopā ar pasaules mēroga džeza māksliniekiem.
Lietuviešu leģendārais avangarda džeza un laikmetīgās mūzikas izpildītājs Arkādijs Gotesmans ir viens no pieprasītākajiem lietuviešu sitaminstrumentālistiem, perkusionistiem. Viņš sadarbojies ar dažādu žanru māksliniekiem, tādējādi apliecinot savu profesionālo daudzveidību.

Plkst. 20.30–21.30 Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas bigbends un soliste (vokāls) Diāna Pīrāgs
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas bigbends dibināts 2016. gadā un tā izveidotājs un vadītājs ir Romāns Saikovskis. Bigbenda mūziķu pamatā ir Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pedagogi, taču katru gadu sastāvam tiek piesaistīti jauni mūziķi. Bigbenda un solistu izpildījumā visbiežāk dzirdamas G. Rozenberga, F. Sinatras, M. Fergusona, D. Ellingtona, R. Džona, D. Teilora, E. Fidžeraldas, M. Bublē un citu komponistu džeza un populārās mūzikas kompozīcijas. Festivālā Škiuņa džezs kopā ar bigbendu uzstāsies džeza vokāliste Diāna Pīrāgs.

Plkst. 22 Pasniedzēju un meistarklašu studentu džema sesija

 

Sestdiena, 29. augusts

Plkst. 14–14.45 Festivāla meistarklašu ansambļu koncerts
Festivāla meistarklašu ansambļu koncerts. Škiuņa džezs meistarklases pasniedz Jāns Jānsons (EE, džeza ģitāra), Ara Jaraljans (EE, kontrabass), Sīms Aimla (EE, saksofons), Arkādijs Gotesmans (LT, sitaminstrumenti),Vita Rusaitīte (LT, vokāls), Skirmants Sasnausks (LT, trombons un citi pūšamie instrumenti), Deniss Paškevičs (LV, saksofons, flauta un citi pūšamie instrumenti), Viktors Ritovs (LV, taustiņinstrumenti), bet piedalās vairāk nekā 20 jauni un jau pieredzējuši mūziķi no visām Baltijas valstīm.

Plkst. 18–19 Siim Aimla band (Igaunija)
Saksofonists Sīms Aimla ir viena no vadošajām jaunās paaudzes personībām Igaunijas džeza mūzikas jomā. Būdams lielisks saksofona spēlētājs, aranžētājs un G. Otsa mūzikas skolas pasniedzējs, viņš joprojām atrod enerģiju, lai piedalītos daudzos izaicinošos projektos. Siim Aimla band sastāvs: Sīms Aimla – saksofons, Ara Jaraljans – bass, Jāns Jānsons – ģitāra. Īpašs labāko Igaunijas džeza mūziķu ansamblis, kura līderis saksofonists Sīms Aimla veidojis neatkārtojamu autorprogrammu, parādot katra dalībnieka muzikālo personību un īpašu saksofona un ģitāras saspēli.

Plkst.19.30–20.30 Lietuvas-Latvijas mūziķu kopprojekts Trombomania
Trombomānija
ir unikāls un Latvijā vēl nebijis projekts, kas balstās divu trombonu saspēlē un ar jaunu, svaigu skatienu veidotiem mūsdienīgiem aranžējumiem pazīstamām latviešu un pasaules melodijām, kā arī latviešu un lietuviešu tautasdziesmām. Ansambļa dalībnieki katrs ir unikāla personība, radoši un starptautiski atzīti mūziķi, augsta līmeņa profesionāļi. Sastāvs: Viktors Ritovs – taustiņinstrumenti, Lauris Amantovs – trombons, Andris Grunte – bass, Vita Rusaitīte – vokāls, Arkādijs Gotesmans – sitamie instrumenti, Skirmants Sasnausks – trombons. Projekta mērķis ir veidot sadarbību starp latviešu, lietuviešu džeza mūziķiem, radot jaunu un interesantu kolektīvu, sniedzot klausītājiem nebijušas sajūtas.

Plkst. 21.00–22 Festivāla noslēguma koncerts. Rēzeknes bigbends un solisti 
Festivāla noslēguma koncertā Rēzeknes bigbenda un solistu-festivāla meistarklašu pasniedzēju kopīga koncertprogramma. Rēzeknes bigbends ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra Rēzekne (dibināts 1991. gadā) mūziķu vienība. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs – trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs. Kolektīva mājvieta un regulārākā koncertvieta ir Latgales vēstniecība Gors. Rēzeknes bigbends piedāvā koncertprogrammas ar latviešu un ārvalstu komponistu estrādes un džeza mūzikas kompozīcijām, piesaistot dažādus Latvijā populārus solistus (pēdējo gadu sadarbība bijusi ar dziedātājiem Kristīni Prauliņu, Diānu Pīrāgs, Andri Ērgli, Andri Daņiļenko un citiem).

Ideja par džeza festivālu Lūznavas muižā sākās 2018. gada septembrī, kad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā tika izveidota Džeza mūzikas nodaļa, kuras vadību uzņēmās džeza mūziķis, komponists Toms Lipskis. Viņam, sākot darbu Latgalē, radās doma par džeza festivāla veidošanu Lūznavā, tā uzņemoties arī topošā festivāla māksliniecisko vadību. 2018. gada vasaras noslēgumā Lūznavas Kulturys škiunī divās koncertprogrammās izskanēja džeza festivāla ieskaņu koncerts Džezs. Priekšsajūta, iezīmējot festivāla laiku un vietu. Diemžēl rudenī Toms pāragri devās mūžībā, bet, godinot iesākto darbu un veltot festivālu viņa piemiņai, ar devīzi Turpinājums! 2019. gada augustā Lūznavas muižā notika pirmais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs. Festivāla idejas un aizsākumu degsmi arī šogad apņēmies uzturēt festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs un Lūznavas muižas komanda. Turpinājums iesāktajām idejām, turpinājums džeza mūzikai, turpinājums pieredzējušo džeza mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem būs arī šogad.

 Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes biļešu tirdzniecības tīklā un uz vietas Lūznavas muižā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja