Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Svētdien sāksies trešie vēsturisko ērģeļu svētki Latvija - ērģeļu zeme

No 21. jūlija līdz 24. augustam notiks trešie vēsturisko ērģeļu svētki Latvija – ērģeļu zeme, informēja svētku producente Ilona Birģele.

I. Birģele pastāstīja, ka Latvija ir bagāta ar vismaz 300 nozīmīgiem un vērtīgiem instrumentiem, kuru skaitā 88 ir valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Katram no tiem piemīt savs neatkārtojamais krāšņums un īpašais skanējums.

Sešos koncertos Raunā, Ugālē, Viļakā, Zlēkās, Viļķenē un Nurmē klausītāji tiks iepazīstināti ar visdažādāko ērģeļu repertuāru, sākot ar renesanses un baroka laikmetu vecmeistaru paraugiem, līdz pat mūsdienu latviešu komponistu ērģeļtembra atklājumiem. Dažādos koncertos muzicēs ērģelnieces Ilona Birģele, Diāna Jaunzeme-Portnaja un Jolanta Barinska, altiste Jevgenija Gorbunova, soprāns Endija Rezgale un flautisti Eva Jevstigņejeva un Guntars Gritāns. Divus koncertus Viļakas Romas katoļu baznīcā un Ugāles luterāņu baznīcā sniegs arī izcilais itāļu ērģelnieks un komponists Eiženio Marija Fadžiani (Eugenio Maria Fagiani).

Svētku atklāšanas koncerts 21. jūlija vakarā Raunas luterāņu baznīcā būs īpašs, jo tiks atklātas nupat restaurētās F.F.Walcker&co 1908. gadā būvētās ērģeles. Šī vācu firma ir būvējusi arī Rīgas Doma katedrāles ērģeles.

Ar divām dažādām koncertprogrammām 2. un 3. augustā Viļakas Romas katoļu baznīcā un Ugāles luterāņu baznīcā itāļu ērģeļmūzikas paleti uzburs ērģelnieks Eiženio Marija Fadžiani. Ugāles koncerta viesiem sagaidāma neatkārtojama pieredze, saklausot visdažādākās ērģeļu tembra nianses no Latvijā senākā instrumenta – 1701. gadā būvētām ērģelēm.

4. augustā Viļķenes Svētās Katrīnas evaņģēliski luterisko baznīcu pieskandinās baroka mūzikas krāšņākās pērles, savukārt 10. augustā Zlēku luterāņu baznīcā baroka mūzikas diženums savīsies ar romantisma laikmetam raksturīgo melanholiju.

Svētku noslēgumā, 24. augustā Nurmes luterāņu baznīcā norisināsies koncerts Gaisma dvēselei, kas piedāvās iepazīties ar diviem skaistākajiem baroka laikmeta tembriem – cilvēka balsi un ērģelēm – un palīdzēs sasmelties vasaras gaismu un spēku atlikušajam gadam. 

Ieeja visos koncertos par ziedojumiem.

Detalizēta projekta norise apskatāma sociālajā tīklā Facebook.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja