Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ar koncertiem trīs dienu garumā Liepājas teātrī tiks svinēta Teātra diena

27. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Teātra diena, kuru 1962. gadā dibināja UNESCO Starptautiskais teātra institūts. Teātra diena tiek svinēta arī Latvijā, tai ir senas tradīcijas. Liepājas teātrī Teātra diena tiks svinēta ar koncertiem trīs dienu garumā, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga

Šogad teātris nolēmis radīt svētkus ne tikai sev, bet arī skatītājiem, piedāvājot koncertu Dzīres visiem viesiem, kas nosaukts arī par skatītāju apbalvošanas ceremoniju. Koncertu veido režisors Roberts Dauburs, scenāriju radījusi aktrise Kintija Stūre.

Teātris. Trešais zvans. Gaismas nodziest. Trīsreiz pārbaudi, vai tavs modinātājs nezvanīs pēc piecām minūtēm. Drošā attālumā novieto klepus čaukstīg-končiņu. Ieķeries draugam elkonī vai sakrusto rokas zem krūtīm “esmu nelokāms” pozā. Viss kārtībā. Tu esi drošībā. Piķa melnā tumsā, kur neviens neredz tavu asaru krītam. Nemana, kā tu notrīsi, kad Kostja izšauj. Kā tev atveras apakšžoklis, kad sarkanais bobs slīd pār skatuvi. Tevi neredz, bet tu vēro. Pačukstēsim noslēpumu, dārgo skatītāj! Mēs jūs redzam, dzirdam, jūtam. Ai, kā jūtam! Un tas ir pats svarīgākais. Jūs. Un mēs. Kopā. Citādi nekā.

Koncerta apmeklētājiem tiks dota iespēja nedaudz ielūkoties Liepājas teātra vēsturē, baudīt muzikālus numurus dzīvās mūzikas pavadījumā, kādam būs iespēja tikt arī pie balvām – tās tiks pasniegtas 8 nominācijās, taču par to, kādas tās būs, uzzinās vien koncerta apmeklētāji.

Koncertā piedalās aktieri – Anda Albuže, Anete Rimkus, Madara Kalna, Rolands Beķeris, Edgars Pujāts, Agnija Dreimane, Karīna Tatarinova, Signe Dancīte, Kārlis Artejevs, Valts Skuja, kā arī mūziķi Miks Akots, Māris Zīlmanis, Raitis Eleris muziklālā vadītāja Normunda Kalniņa vadībā. Taču, ja starp aktieriem, kas piedalās koncertā, nav pamanāms jūsu mīļākais aktieris, nav iemesla skumt – vairāki mākslinieki būs redzami arī videomateriālos – balvu nomināciju pieteikumos.

Kopā ar režisoru pie šī koncerta izveides strādājis arī horeogrāfs Edvards Kurmiņš, māksliniece Justīne Jasjukēviča, gaismu mākslinieks Viesturs Andersons un video mākslinieks Dainars Albužis.

Skatītāji aicināti uz koncertu ierasties, izvēloties tērpu disko noskaņās. Pirms koncerta (sadarbībā ar Krāsu karuseli) būs iespēja izveidot arī ātro make-up un disko frizūras; gan starprīdī, gan pirms koncerta gaidāmi vēl dažādi pārsteigumi.

Svētki tiks svinēti trīs dienu garumā – koncertus iespējams apmeklēt 27., 28. un 29. martā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja