Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Elmārs Seņkovs nodibina jaunu teātra apvienību ESARTE

Trešdien, 15. janvārī, paziņots par jaunas teātra apvienības ESARTE ienākšanu Latvijas teātra vidē. Tās dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir Elmārs Seņkovs, kurš kopā ar domubiedriem izlēmis veidot mākslinieciski neatkarīgu vienību – teātra platformu, kas pētīs šodienas laikmetu un cilvēku tuvplānā. Šajā radošajā procesā teātra apvienība ESARTE sadarbosies ar citiem māksliniekiem, producentiem un institūcijām, un kā pirmais sadarbības partneris būs Dirty Deal Teatro, informēja teātra apvienības ESARTE pārstāve Elīna Auzāne.

Nosaukums ESARTE asociatīvi veido saikni ar piederību noteiktam laikam, vietai un sabiedrībai kopumā (“es ar’ te”). Tas apliecina vēlmi būt šeit un tagad, ļauj ieraudzīt vienam otru un pašiem sevi. Nosaukumā iekodēts arī pats mākslas process (“arte”, “art” – māksla) un mūsu (katra individuālā “es”) klātbūtne tajā.

Teātra apvienība ESARTE ir neatkarīga trupa, kas darbojas režisora Elmāra Seņkova vadībā, un tā plāno attīstīt dažādus sadarbības modeļus ar māksliniekiem, producentiem un institūcijām, kas bagātinātu ne tikai mākslas procesus, bet teātra vidi kopumā. Par būtisku aspektu apvienības mākslinieciskajā darbībā tiek izvirzīts uzdevums aktieriem pašiem piedalīties un pētīt šodienas cilvēku un sabiedrību, tvert dokumentālus raksturus un tos integrēt literārā darbā un dramaturģijā, tādējādi pilnveidojot aktierspēles eksistēšanas veidu. Apvienības mērķis ir rosināt domāt, vērtēt, izzināt mums ikdienā blakus esošo, izmantojot dažādas teātra formas un mākslinieciskus paņēmienus. 2020. gadā ESARTE sadarbības partneri būs Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātris, Valmieras vasaras teātra festivāls u.c.

Pirmā apvienības izrāde Pēdējās stundas, kas pirmizrādi piedzīvos 2020. gada 1. februārī, top sadarbībā ar Dirty Deal Teatro. Tās radošajā ansamblī darbojas aktieri Sandija Dovgāne, Una Eglīte, Alīda Pērkone, Elizabete Skrastiņa, Matīss Budovskis, Mārtiņš Gailis un Agris Krapivņickis, kā arī scenogrāfe Līga Zepa un gaismu mākslinieks Niks Cipruss. Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izrādē Pēdējās stundas notiek satikšanās ar it kā tik tālu un neaizsniedzamu jēdzienu kā vecums. Līdz brīdim, kamēr nesaskaramies ar to viens pret vienu, mēs par to nedomājam vai arī negribam domāt. Lai to izprastu, jaunie aktieri ne tikai apmeklēja pansionātus, bet tur arī piedalījās pasākumos un ikdienas darbos, kas viņos raisīja dažādas pārdomas – viņi ieraudzīja “vecumu” tuvplānā. Izrādes notikums un konflikts veidojas satikšanās brīdī ar šiem cilvēkiem, kuri, iespējams, pavada savas pēdējās stundas dzīvē. Varbūt skatītājiem būs pārsteigums ieraudzīt, cik negaidīta var izvērsties šāda tikšanās.

Izrādes Pēdējās stundas pirmizrāde notiks 1. februārī plkst. 19 Dirty Deal Teatro. Nākamās izrādes – 2., 3., 4. februārī un 3., 4. un 5. martā.

 

Top komentāri

pr'tam neaptverami
p
"uzdevums aktieriem pašiem piedalīties un pētīt šodienas cilvēku un sabiedrību, tvert dokumentālus raksturus un tos integrēt literārā darbā un dramaturģijā, tādējādi pilnveidojot aktierspēles eksistēšanas veidu. "Nu gan kas nebijis! Seņkovs aiziet no NT. Vai tur viņa centienus neatbalstīja? Glābj aktierkursu, saglabājot tā kopumu? Aktieri paliks uzticīgi līdz nāvei? Roga aiztrencās no NT uz Valmieru? Ar interesi un apnikumu noskatījos Vidzemniekus. Meistarklase! Tādu jau Gruzdovs ar Rogu izmēģināja DT. Aktieri ilglaicīgi šancēt nepiekrita. Ģertrūdes ielā Nastavševs diviem džekiem dod uzdevumus, kur nekāda nepalīdz. DT mākslinieciskais vadītājs grasās būt Kairišs. Spalvas tur putēs!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja