Globāls intelektuālais neprāts?
Varētu jau par šo ekstravaganto YouTube aktivitāti pasmaidīt (portāls strādā ar ievērojamu peļņu un nekādu krīzi, šķiet, neizjūt), ja koncerts būtu tikai atraktīvs joks vai ampelēšanās. Bet nē — tas ir nopietns globāls organizatorisks pasākums, kurš vispirms ar sludinājumu palīdzību visā pasaulē teju pusgadu meklēja "spējīgus un pietiekami avantūristiskus" mūziķus, kas YouTube ievietotu mazu savas uzstāšanās demo versiju.
Nākamais solis bija — visas pasaules You Tube lietotāji balsoja, kuri klipiņos spēlējošie mūziķi tiem šķiet atbilstošākie YouTube simfoniskā orķestra pirmajam koncertam. Tātad ar faktiski anonīmu vērtētāju plebiscītu (tautas nobalsošanu) 96 mūziķi vecuma amplitūdā no 15 līdz 55 gadiem ieguva mēnesi ilgu ceļazīmi uz Ņujorku un citviet ASV un darbu būtībā pirmajā planetārajā orķestrī. Lielākā daļa mūziķu vispār nekad nebija izbraukuši no savas valsts, nerunājot par to, ka neviens no viņiem nestrādā simfoniskajā orķestrī.
Pirmajā, 16.aprīļa koncertā, kura sekmīgai norisei no trīsdesmit četrām pasaules valstīm (trīs no Krievijas, neviena no Baltijas, pa vienam no Polijas un Čehijas —
tāda statistika ir par Austrumeiropu) salidojušie mūziķi mēģināja trīs diennaktis, tika atskaņoti populāri Baha, Mocarta, Čaikovska, Bēthovena skaņdarbi, bet svētku vakara kulminācijā — īpaši šim pasākumam sarakstīts opuss, ko The New York Times jau paguvis nosaukt par XXI gadsimta klasiku. Proti, pasaulslavenā ķīniešu komponista Tana Duna Internetsimfonija nr.1 jeb Heroiskā. Ne vairāk, ne mazāk.
Tajā bez klasiskajiem un tradicionālajiem dažādu pasaules valstu instrumentiem skan arī japāņu un afrikāņu bungas, Jaunzēlandes salu svilpes, tukšas māla un koka bļodiņas, stikla pudeles, muzikālais zāģis un dažādas kompjūterierīces, radot tik fascinējošas globālās kakofonijas iespaidu, ka France Presse mūzikas kritiķis Gijs Cimmermans atzīstas: "Kārnegī zālē valdīja tik pacilājošs apjukums, ka šķita — cilvēki nezina, kā uz Internetsimfoniju reaģēt — raudāt vai kliegt aiz sajūsmas. Tas bija kas neticami!"
Pagājušajā nedēļā atklājot nozīmīgo Londonas grāmatu tirgu, rīkotāji lepni paziņojuši — grāmatniecībā nākotne pieder interaktīvajām grāmatām. Tādām, kam kopā ar drukāto grāmatas tekstu bonusā nāktu kompjūterspēles, komiksi, DVD filmas, CDRom, audioieraksti par visu, kas saistīts ar to — klasisko tekstu.
Nu ko, You Tube var rīkoties — izsludināt pirmā globālā audiovideokompjūterromāna kolektīvu sarakstīšanu.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.