Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Arhitektu savienība izvērtēs 36 potenciālās Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes

Latvijas Arhitektu savienība (LAS), atsaucoties kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) aicinājumam, ir piedāvājusi plānu nacionālās koncertzāles novietnes atrašanās vietas izvēlei, informēja kultūras ministrijas pārstāvji.

Novietņu izvērtējums ir vērsts uz kopēju sabiedrības, iesaistīto jomu speciālistu un institūciju konsolidētu redzējumu, kuru ir plānots panākt ar procesu, kas sadalīts secīgos soļos un ietver darbu ar vairākām fokusa grupām, kā arī potenciālo novietņu analīzi pēc konkrētiem starptautiskā pieredzē aprobētiem kritērijiem. Šobrīd paveikts pirmais procesa posms – ir apkopotas fizisku personu, profesionāļu grupu, nevalstisko organizāciju un juridisko personu pieteiktās potenciālās novietnes.

"Esmu gandarīts par Arhitektu savienības aktīvu iesaisti koncertzāles novietnes konsolidētās versijas meklējumos, jo, pirms spert nākamos soļus koncertzāles projekta attīstībā, ir būtiski veikt kvalitatīvu diskusiju. Savienība ir lūgusi Kultūras ministriju pagarināt izpildes termiņu līdz š.g. aprīlim, ko no savas puses esam akceptējuši," akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

"Situāciju ar Nacionālās koncertzāles būvniecības vietas izvēli var raksturot kā lielu notikumu, kas guvis plašu atsaucību sabiedrībā. LAS piedāvā realizēt atlases procesu, kas būtu skaidrs un saprotams, definējot noteikumus un atlases kritērijus. Procesā tiks apzināti un vērtēti visi pieteikumi, kā arī ir plānota komunikācija ar fokusa grupām un sabiedrību, rezultātā nonākot pie konsolidēta viedokļa par optimālāko koncertzāles būvniecības vietu," stāsta LAS prezidents Juris Poga.

LAS līdz 18. janvārim aicināja visus interesentus iesūtīt ierosmes par koncertzāles potenciālo lokāciju. Aicinājumam atsaucās 23 fiziskas personas, tostarp arhitektūras un mūzikas nozares profesionāļi, t.sk. radošās darbnīcas organizatori, RTU arhitektūras studenti, LKA studenti, kā arī trīs juridiskas personas. Kopā piedāvātas 36 novietnes vairāk nekā 50 Rīgas adresēs. Visu apskatāmo novietņu saraksts pieejams šeit.

Plānots, ka no 36 novietnēm tiks veikta primārā atlase, kas balstīta uz būtiskiem tehniskajiem kritērijiem, kurus noteikusi Kultūras ministrija sadarbībā ar LAS – novietnes atrašanās vieta Rīgas vēsturiskā centra kontekstā, īpašumtiesības, pietiekama zemesgabala platība. Šo atlasi veic LAS padomes īpaši izveidota profesionāļu komisija, kuras sastāvā ir arhitekte Gunta Grikmane, arhitekts, RTU Arhitektūras vēstures un teorijas katedras vadītājs, profesors Dr. Habil. Arch Jānis Krastiņš, arhitekte, profesore Dr. Arch. Sandra Treija, arhitekte Dace Kalvāne, arhitekts Viktors Valgums jr. un arhitekte Barbara Bula.

Tālākajos posmos KM sadarbībā ar LAS piesaistīs profesionāļus atlasīto novietņu padziļinātam izvērtējumam pēc vienotiem un salīdzināmiem kritērijiem, kā arī, lai nodrošinātu saistīto nozares ekspertu, gala lietotāju, plašākas sabiedrības un lēmējinstitūciju iesaisti, organizēs sabiedrības un ieinteresēto pušu darbnīcas un fokusa grupu diskusijas.

Biedrība Latvijas Arhitektu savienība ir arhitektu profesionālā organizācija, kas apvieno vairāk nekā 400 biedru – profesionālu arhitektu. LAS galvenie darbības virzieni ir arhitektu profesionālo interešu aizstāvība, arhitektu sertificēšana un arhitektūras attīstība un popularizēšana.

Top komentāri

ha-ha-ha
h
Izskatās, ka vieta jau sen ir izvēlēta. Tagad tiek rīkots cirks: lai visi sūta savus 100 priekšlikumus, mēs rūpīgi visus izskatīsim, un tad izvēlēsimies vislabāko - to, ko jau iepriekš esam izvēlējušies.
Vieta
V
Lielākā daļa šo 36 priekšlikumu ir daudz labāki risinājumi par tagadējo marasmu. Vieslabākā izvēle būtu aizvākt okupācijas pieminekli uz kādu vēstures mēslaines simbolu ekspozīciju, un būvēt tur. Kongresu nams ir racionāla izvēle. Tāpat arī pie Zinātņu akadēmijas.
Starp Slokas un Bāriņu ielu
S
Labākā vieta ir starp Slokas, Bāriņu un Grīna ielu. Tas ir gan tuvu centram, gan ir pietiekami plaša vieta koncertzālei un autostāvvietām, turklāt, šīs autostāvvietas darba dienas laikā varētu izmantot park&ride ietvaros kā stāvvieta tiem, kuri dzīvo Pārdaugavas pusē un ir gatavi uz centru doties ar kājām vai sabiedrikso, tādā veidā mazinot sastrēgumus uz tiltiem.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja