Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā pulcēsies Baltijas galvaspilsētu UNESCO Pasaules mantojuma saglabāšanas eksperti

Lai diskutētu par sasniegumiem Baltijas valstu galvaspilsētu vēsturisko centru pārvaldībā un mūsdienu norisēm vēsturisko centru pilsētvidē, 9.–10. jūlijā Rīgā pulcēsies Viļņas, Tallinas un Rīgas galvenie eksperti UNESCO Pasaules mantojuma saglabāšanā, informēja Rīgas Domes pārstāvji.

Pasākumā dalīsies pieredzē un diskutēs par visu trīs Baltijas galvaspilsētu vēsturisko centru saglabāšanu, atjaunošanu un ar to saistītajiem izaicinājumiem, problēmām un risinājumiem laikā, kopš to iekļaušanas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

"Rīgas vēsturiskais centrs un tā aizsardzības zona kopumā aizņem 5,13% no Rīgas. Tajā ir koncentrēta nozīmīga galvaspilsētas darījumu, nodarbinātības, tūrisma un mājokļa funkciju daļa, bet nozīmīgākā kultūrvēsturiskā vērtība ir unikālā arhitektūra – jūgendstila apbūve, koka apbūve un pilsētbūvnieciskais mantojums. 1997. gada 6. decembrī UNESCO Rīgas vēsturisko centru iekļāva Pasaules mantojuma sarakstā kā 852. objektu. Līdztekus ieguvumiem, ko sniedzis šis statuss, klāt nākuši arī izaicinājumi. Baltijas valstu galvaspilsētām ir atšķirīga pieeja, kā apsaimniekot, saglabāt, attīstīt un izmantot šīs teritorijas. Tāpēc tiekoties apzināsim pieredzes, prakses, lai viens no otra mācītos," pauda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperts Rīgas vēsturiskā centra UNESCO Pasaules mantojuma pārvaldības plānošanas jautājumos Aigars Kušķis.

Līdztekus diskusijām ceturtdien, 9. jūlijā, plkst.14.30 Rātsnamā tiks atklāta fotogrāfiju izstāde Viļņas vecpilsētas saglabāšana un uzturēšana 1994.– 2019. gadā, kas būs aplūkojama līdz 5. augustam.

Ekspertu tikšanās un diskusiju cikls šādā formā turpināsies gadu, jo Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā Kultūra īsteno sadarbības projektu ar Viļņas vecpilsētas atjaunošanas aģentūru (Lietuva) un Tallinas pilsētas pašvaldības Pilsētplānošanas departamentu (Igaunija). Tāpēc līdzīgas aktivitātes norisināsies arī Viļņa un Tallinā.
 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja