Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
Itālija nožēlo Lielbritānijas lēmumu pamest Eiropas Savienību, taču, kā norāda Itālijas ārlietu ministra vietnieks Vinčenco Amendola, savienībai ir iespējas paplašināties un saglabāt globāla spēlētāja balsi

Itālija tiecas apvienot Eiropu

Par Itālijas vēlmi pēc Brexit iegūt Eiropas Zāļu aģentūru un Eiropas Savienības trauslo vienotību ar Itālijas ārlietu ministra vietnieku Vinčenco Amendolu sarunājas Raivis Vilūns.

Fragments no intervijas:

Mēs tiekamies Riga Food izstādē, Itālijas ēdienu stendā, jo jums pēc tam ir sagatavota cieši saplānota programma. Pastāstiet, kāpēc esat ieradies Latvijā uz īsu vienas dienas vīzīti, kāds ir brauciena mērķis?

Šodien Latvijā viesojas arī mūsu Aizsardzības ministrijas pārstāvji, kas dosies uz Latvijas Aizsardzības ministriju un apciemos arī mūsu karavīrus, kas ir izvietoti šeit. Mēs rīkojam valdības pārstāvju vizīti, jo esam vienas alianses biedri. Mēs strādājam kopā ar Latviju daudzos jautājumos. Mūsu karavīri strādā šeit, Latvijā, apmēram 160 šī bataljona biedru, tā ir kā vienotības un draudzības zīme. Kopā mēs (Latvija un Itālija – red.) strādājam bieži. 

Es došos arī uz Veselības ministriju un pēc tam Ārlietu ministriju, kur tikšos ar valsts diplomātiem, mums ir vajadzība attīstīt mūsu attiecības. Es sāku vizīti ar šo skaisto izstādi (Riga Food – red.), ar ēdienu, kas, starp citu, arī ir draudzības zīme starp mūsu abām valstīm. Mēs esam šeit, lai stiprinātu mūsu attiecības un stiprinātu sadarbību un tirdzniecību, mēs gribam, lai abu valstu attiecības augtu. 

Pieminējāt, ka viesosieties Veselības ministrijā, kā saprotu, tad Itālija šobrīd ir pieteikusi savu kandidatūru, lai pēc Brexit, kad Lielbritānija vairs oficiāli nebūs Eiropas Savienībā, iegūtu tiesības pie sevis izvietot Eiropas Zāļu aģentūru. Pieņemu, ka tā ir arī daļa no iemesla, kāpēc gribat apciemot Veselības ministriju. 

Itālija strādā daudz, lai apvienotu Eiropu, piemēram, pie mums bija Romas līguma atzīmēšanas svētki. Mēs nenodalām ziemeļu un dienvidu Eiropas valstis, mēs strādājam mūsu savienības labā. Tas ir ne tikai kopējās aizsardzības labā, bet arī Eiropas izaugsmes vārdā, pat ja esam ģeogrāfiski tālu, mēs (Latvija un Itālija) strādājam kopā vairākos jautājumos, piemēram, lai palīdzētu Eiropas Savienībai kļūt par globālu politisko aktoru. 

Protams, šī projekta laikā mērķis ir darīt visu, lai stiprinātu Eiropu pēc Brexit, mēs visi strādājam kopā, lai to panāktu. Itālija ir pieteikusies, lai cīnītos par Eiropas Zāļu aģentūras izvietošanu. Itālija piedāvā skaistu vietu un jau gatavas telpas, kur tā uzreiz varētu sākt darbu. 

Bet kāpēc tieši šo aģentūru? Kāpēc, piemēram, ne citas aģentūras, kas pametīs Lielbritāniju? 

Pēc Brexit, kā jūs zināt, divas lielas aģentūras pametīs Lielbritāniju – viena ir Banku aģentūra, otra ir Zāļu aģentūra. Mēs par mītnes pilsētu piedāvājam Milānu, jo pilsētai ir liela pieredze, organizējot tīklus starp Eiropas valstīm. Mēs organizējām Expo, kas bija liela starptautiskā veiksme. Mēs piedāvājam arī vietu, ēku – Pirelli ēku –, kas jau ir gatava. 50 000 kvadrātmetru gatavi, lai dienā, kad aģentūra pametīs Londonu, viņiem jau būtu ēka Milānā. Tā ir vieta, kur ir lieliska infrastruktūra un ļoti labi tīkli ar citām valstīm. Piebildīšu, ka arī labs savienojums ar Latviju, jo starp Rīgu un Milānu ir tiešais reiss. Itālijas piedāvājums nav tikai piedāvājums, lai stiprinātu Itāliju, bet gan lai stiprinātu Eiropu kā tādu. 

Visu interviju lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 14.septembra, numurā!

Top komentāri

Vai
V
Eiropas apvienošana izpaužas kā nelegālo imigrantu neierobežota zvejošana pie Lībijas krastiem un tālāka ievazāšana Eiropā?
Sems
S
Lielbritanijas vieta ES var uznemt Ukrainu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lieldienas nāk ar unikālu pieredzi(7)

Mūsdienās, arī esot attālināti, mēs varam būt vienoti, būt kopā, sarunāties, pat redzēt cits citu – intervijā Romānam Meļņikam saka Rīgas Mateja baptistu draudzes sludinātājs Matīss Babrovskis

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē