Varbūt nav pamanījušas!? Fantastiski un vienlaikus nožēlojami, ja no atbildīgas iestādes atbilde ir šāda: Latvijā nav tiesību normu, kas aizliegtu finanšu piramīdas izveidošanu.
Bet vai tad pieņemt iedzīvotāju noguldījumus bez FKTK attiecīgas licences drīkst!? Vai tad veikt uzņēmējdarbību - reklamēt savus produktus vai pakalpojumus - bez reģistrācijas drīkst? Juristi skaidro, ka Krimināllikumā ir paredzēta konkrēta atbildība - līdz 10 gadiem brīvības atņemšana ar vai bez mantas konfiskācijas. Varbūt to drīkst struktūra, kuras centrā ir Sergejs Mavrodi, kura finanšu piramīda MMM Krievijā izputināja daudzu tūkstošu cilvēku ietaupījumus?! Varbūt tagad finanšu piramīdas reģistrēsies kā biedrības un zels un plauks zem to izkārtnes un neviena valsts iestāde par to neliksies ne zinis pat tad, ja tās mērķos būs ierakstīts: attīstīt un popularizēt finanšu piramīdas darbību Latvijā, sadarboties ar citiem finanšu piramīdas klubiem?
Ja tā, tad kāpēc komercbankām tiek pieprasīts izpildīt daudz un dažādus nosacījumus, lai tās varētu pieņemt depozītus, ja būtībā to pašu var darīt, vispār nereģistrējoties, un uzspļaut jebkam.
Valsts nodokļu maksātājam ir pamatots jautājums: vai valsts drīkst atļaut savus iedzīvotājus slaukt finanšu piramīdām. Deviņdesmito gadu sākumā taču vienreiz uz šī grābekļa uzkāpām. Šobrīd šķiet, ka valsts iestādes spēj sarosīties un kaut kā reaģēt tikai tad, kad par to skaļi bļauj masu mediji. Nav tikai saprotams, ko tad īsti šīs iestādes kontrolē un par ko atbild nodokļu maksātāju priekšā. Ja neviens neko nevar izdarīt, tad varbūt jāpārskata nepieciešamība pēc attiecīgajām iestādēm.