Viņš klāsta, ka Belte ir vadījis tādu mediju uzņēmumu, kura darbībā viņa vadības laikā ir notikuši elementārāko žurnālistikas ētikas principu pārkāpumi - tieša politiska ietekme uz ziņu saturu. Viņš arī norāda, ka Belte nav publiski distancējies no notikušā ne pārkāpumu laikā, ne līdz šodienai, tādējādi tas neliecinot par pilsonisko stāju un neatkarīgu personību, kāda ir vajadzīga LTV valdes vadībā.
"Ar savu lēmumu NEPLP rada šaubas par tās deklarēto nodomu patiesumu veidot nacionālo informatīvo telpu un samazināt Krievijas mediju ietekmi. NEPLP ar visu atlases procesu ir neiedomājami grāvusi sabiedrības uzticību savai profesionalitātei, politiskajai neatkarībai un darbības tiesiskumam," uzsver Putnis.
Viņš arī uzskata, ka personālās atlases firmas "Fontes" publiskā viena kandidāta degradēšana, pretrunas NEPLP pārstāvju izteikumos par konkursa gaitu, publiskas kandidātu izvērtēšanas ierobežošana un tiesas lēmumu ignorēšana Aināru Dimantu un Gintu Grūbi mediju, sabiedriskajā un akadēmiskajā vidē ir atstājusi pilnīgi vienus ar viņu viedokli, ka ar šo konkursu "viss ir kārtībā".
Putnis arī domā, ka vienīgais atbalsts šim lēmumam aizkulisēs nāk no "Vienotības" Saeimas frakcijas. "Kontekstā ar neskaidro NEPLP locekļu pozīciju publisko pamatojumu, noteiktu Saeimas locekļu profesionāla rakstura ietekmes svirām uz vismaz diviem no NEPLP locekļiem un profesionālās, akadēmiskās un sabiedriskās vides ignorēšanu šis lēmums dod pamatu aizdomām par pastarpinātu politisku ietekmi," akcentē Putnis.
Jau ziņots, ka šovakar par LTV valdes priekšsēdētāju iecelts Ivars Belte. Vienlaikus par valdes locekli finanšu un tehnoloģiju jautājumos iecelts Māris Skujiņš un par valdes locekli programmas attīstības jautājumos - Sergejs Ņesterovs.