Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Repharm aicina Balderi-Sildedzi rīkoties atbildīgi un pildīt uzņemtās saistības

Repharm grupa aicina AS Olainfarm akcionāres Annas Emīlijas Maliginas likumisko pārstāvi Signi Balderi-Sildedzi rīkoties atbildīgi un pildīt uzņemtās saistības, aģentūrai LETA pavēstīja Repharm pārstāvji.

Repharm ieskatā Balderes-Sildedzes izvēlētā nomelnošanas taktika Olainfarm akcionāru jautājumu risināšanai kaitē visām iesaistītajām pusēm, tāpēc Repharm grupa aicina Balderi-Sildedzi uz konstruktīvām sarunām par visu abpusēju norunu izpildi.

Repharm pārstāvji atgādināja, ka starp SIA Farma Fund un Annu Emīliju Maliginu 2019.gada septembrī tika noslēgts līgums, saskaņā ar kuru Anna Emīlija Maligina saņēma daļu no pirkuma maksas vairāku miljonu eiro apmērā.

Pirkuma maksas samaksa tika veikta ar kredītiestāžu starpniecību, vairākas Latvijas kredītiestādes veica naudas līdzekļu izcelsmes pārbaudi, un nevienai no tām nav radušās nekādas aizdomas, pretējā gadījumā pirkuma maksa nevarētu tikt pārskaitīta Annai Emīlijai Maliginai, norādīja Repharm pārstāvji.

Viņi uzsvēra, ka Farma Fund īpašnieku maiņa nenozīmē, ka iepriekš slēgtais līgums zaudē spēku. Repharm no savas puses apliecina gatavību turpināt pildīt attiecīgo līgumu un turpmāko līguma saistību izpildi nodrošinās Repharm.

Uzņēmumu grupas pārstāvji pavēstīja, ka Balderes-Sildedzes nesaprotamās rīcības dēļ tieši Farma Fund kā cietusī līgumslēdzēja puse bija iepriekš spiesta vērsties tiesā ar prasību par pirkuma līguma priekšlīguma izpildi nolūkā uzdot otrai pusei godprātīgi pildīt noslēgto līgumu un pārtraukt bērna interešu aizskārumu. Lieta tiesā tiks skatīta jau 18.martā.

Turklāt Valsts policijā ir sākts un tiek izmeklēts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām, kuras veiktas pret Farma Fund, kas saistītas ar šī līguma noteikumu nepildīšanu no otras līgumslēdzējas puses Balderes-Sildedzes kā akcionāru pārstāves personā. Kriminālprocess patlaban tiek izmeklēts Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē.

"Šajā gadījumā runa ir ne vien par līguma neizpildi, bet par iespējamu noziegumu finanšu jomā, kuru izmeklēšanu valsts ir izvirzījusi par prioritāru," pavēstīja Repharm pārstāvji.

Repharm pauda gatavību turpmākai sadarbībai, cerot, ka Baldere-Sildedze atsāks godprātīgi pildīt ar līgumu uzņemtās saistības savas nepilngadīgās meitas labā un interesēs, nevis rīkojoties pretēji tām.

Repharm grupa aicina Balderi-Sildedzi uz konstruktīvām sarunām, neturpinot publiskos uzbrukumus, kā arī uzņēmuma un tā akcionāru interešu nerespektēšanu. Repharm ir pārliecināts, ka ir iespējams risinājums, negaidot rezultātus tiesvedībās.

Jau ziņots, ka Balderes-Sildedzes paziņojumā medijiem pirmdien, 22.februārī, tika norādīts, ka Repharm grupai nav ne tiesību, ne pilnvaru uz Annai Emīlijai Maliginai piederošajām Olainfarm akcijām un Olmafarm kapitāldaļām.

Saistības, ko Repharm grupas uzņēmums Rīgas farmaceitiskā fabrika ir pārņēmusi no SIA Zdorovie Europe (tagad - SIA Farma Fund), kas it kā dodot tiesības uz Annas Emīlijas Maliginas Olainfarm akcijām un Olmafarm kapitāldaļām, ir izbeigtas un nav spēkā jau kopš 2020.gada maija, uzsver Baldere-Sildedze.

Viņa vērš Tieslietu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Konkurences padomes uzmanību uz notiekošo mēģinājumu piesavināties Balderes-Sildedzes meitas īpašumā esošās akcijas un kapitāla daļas. Tāpat Baldere-Sildedze aicina nepieļaut mazākuma akcionāru tiesību rupjus pārkāpumus.

Paziņojumā skaidrots, ka pirms nonākšanas Repharm grupas uzņēmuma Rīgas farmaceitiskā fabrika īpašumā Farma Fund nosaukums bija Zdorovie Europe un tas bija Ukrainas farmācijas kompānijas Zdorovye LTD meitasuzņēmums.

Baldere-Sildedze, kā likumiskā pārstāve savas meitas interesēs 2019.gada 30.septembrī noslēdza priekšlīgumu (nevis pirkuma līgumu) ar Zdorovie Europe, kas paredzēja Olainfarm akciju un Olmafarm kapitāldaļu pārdošanu 2023.gadā. Tomēr 2020.gada 25.maijā šis priekšlīgums tika izbeigts, jo radās pamatotas aizdomas par šajā darījumā norēķiniem izmantotās naudas izcelsmi.

"Repharm grupa noklusē, ka minētajā darījumā vispār nav piedalījusies. Tagad Repharm grupas uzņēmuma rīcībā ir nonācis nevis līgums, bet gan spēkā neesošs un izbeigts priekšlīgums. Priekšlīgumu izbeidzu jau 2020.gada maija saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 30. pantu," skaidro Baldere-Sildedze.

Viņa norāda, ka Zdorovie Europe ne ar veco, ne arī jauno nosaukumu nav veikuši daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai - šādi Repharm apgalvojumi neatbilst patiesībai.

Baldere-Sildedze skaidro, ka Zdorovie Europe bija apmaksājusi pusi no garantijas summas, bet otru pusi nesamaksāja, jo 2020.gadā priekšlīgums, kas paredzēja nākotnē slēgt pirkuma līgumu, tika izbeigts.

Baldere-Sildedze uzsver, ka garantijas summa nav pirkuma maksa. Jebkuras naudas summas, ko Zdorovie Europe jeb nu jau Farma Fund pēc publiskiem izteikumiem, ka tā plāno turpināt veikt maksājumus, netiks pieņemtas un tiks atskaitītas atpakaļ.

Balderes-Sildedzes paziņojumā teikts, ka Repharm grupa noklusē, ka par jau 2020.gadā izbeigto priekšlīgumu ir civiltiesisks strīds un lieta atrodas tiesā. Par 2019.gada 29.oktobra priekšlīgumu Rīgas rajona tiesā atrodas lieta, kurā Zdorovie Europe - tagadējā Farma Fund - prasa 2020.gada maijā izbeigtā priekšlīguma izpildi, lai gan noformulējusi šo prasību kā nemateriālu un nav samaksājusi pat valsts nodevu.

Balderes-Sildedzes paziņojumā teikts, ka Repharm grupa ar visām iespējamajām metodēm mēģina iegūt kontroli pār Olainfarm un tai piederošajiem meitasuzņēmumiem, tādā veidā būtībā plānojot iegūt dominējošu stāvokli farmācijas nozarē.

Repharm piektdien, 19.februārī, informēja aģentūru LETA, ka grupas uzņēmums Rīgas farmaceitiskā fabrika iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās Olainfarm akcijas.

Kompānijā informēja, ka Rīgas farmaceitiskā fabrika iegādājusies Farma Fund 100% kapitāldaļu, savukārt Farma Fund ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās Olainfarm akcijas.

Farma Fund ir veicis daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai un turpinās veikt maksājumus atbilstoši noslēgtajam grafikam. Noslēgtais darījums paredz noteiktu pasākumu izpildi no abām darījuma pusēm līdz 2023.gadam un nerada tiesības šobrīd rīkoties ar Olainfarm akcijām, uzsvēra Repharm.

Rīgas farmaceitiskā fabrika saskaņos attiecīgo darījumu ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Konkurences padomi līdzko iestāsies likumdošanā noteikti nosacījumi, norādīja kompānijā.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

2020.gada deviņos mēnešos Olainfarm koncerns strādāja ar 88,893 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,58 miljoni eiro.

Savukārt Repharm ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno Sentor Farm aptiekas (zīmols Mēness aptieka), AS Veselības centru apvienība, SIA Centrālā laboratorija, Rīgas farmaceitiskā fabrika un Recipe Plus. Repharm uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā Repharm koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

Repharm patiesie labuma guvēji, pēc Firmas.lv datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Tajā pašā laikā Farma Fund reģistrēta 2019.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 4 006 000 eiro. Līdz 2021.gada februāra sākumam kompānijas nosaukums bija Zdorovie Europe. Sākotnēji kompānijas īpašnieki bija divas Ukrainas kompānijas - Pharmaceutical Group Zdorovya LTD (49,93%) un Pharmaceutical Company Zdorovya LTD (49,93%), kā arī divas Ukrainas privātpersonas.

Savukārt kopš 2020.gada vasaras līdz 2021.gada 19.februārim Farma Fund vienīgais īpašnieks bija Uldis Arnicāns, kurš savulaik bija viens no nebanku kreditētāja 4finance patiesajiem labuma guvējiem. Tajā pašā laikā Farma Fund vienīgais valdes loceklis ir nebanku kreditētāja 4finance izpilddirektors Gvido Endlers.

Kopš 19.februāra Farma Fund vienīgais īpašnieks ir Rīgas farmaceitiskā fabrika.

Top komentāri

pp
p
Tik ļoti gribās to naudu! Nu tik ļoti gribās ................. Nav izsakāms kā gribās .......
VVZ
V
Divi pamatīgi plēsoņas beidzot ir satikušies uz šauras laipas. Tagad atliek tikai nopirkt popkornu un vērot- kurš kuram pārkodīs rīkli...
Referma
R
Šabes ir labes, bet rebes ir vēl labākes.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas