Tolaik vēl ne tik sen oficiāli svinētās Starptautiskās sieviešu dienas noskaņās 1995. gada 4. marta SestDiena atcerējās slavenos latviešu puķaudzētāju laikus, kad 8. marts bija viņu biznesa ziedēšanas datums.
"Puķes, līdzīgi kā dārgas automašīnas, mūsu sabiedrībā kļuvušas par izrādīšanās jeb šikošanas priekšmetiem," ar aktuālās situācijas izklāstu savu rakstu Ziedkopības ziedu laiki un noriets Latvijā sāka Dienas komentētāju nodaļas vadītājs Kaspars Kauliņš. "Puķu tirgotāji pie Saktas pircējus nosacīti iedala trijās grupās. Pirmie ir "biezie" – ādas jakās un ar solārijos iedegušām "krāsainām" meitenēm pie sāniem. Tie var atļauties nopirkt pušķus par 25 un vairāk latiem, turklāt neizceļas ar labu gaumi. Otrajai grupai, ko nosacīti var uzskatīt par inteliģentā vidusslāņa pārstāvjiem, raksturīga gaume un naudas ierobežota izvēle. Trešie esot studenti un citi mazturīgie, kas var atļauties atsevišķu ziediņu vai pušķīti par vienu diviem latiem. Vecie puķkopji atceras, ka tā tas bijis arī Latvijas pirmās brīvvalsts laikos, kad greznus ziedus atļāvušies tikai jaunbagātnieki.
(..) Mana mamma, kas daudzus gadus nostrādājusi puķkopībā, atceras, ka astoņdesmitajos gados Latvija bija lielākā puķu stādu audzētāja visā plašajā padomijā. No visām PSRS malām brauca puķu audzētāji, lai iegādātos Latvijā audzētos neļķu, vēlāk arī rožu un gerberu stādus.
Ar ziedu audzēšanu astoņdesmitajos
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 11. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00