Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jaunais zelta laikmets

Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma par to, kāpēc nepaģība tramvaja pieturā, kā simtgades filmas vieno ģimenes un kas notiks ar vislabāko latviešu filmu.

Top komentāri

lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kurš nolēma sūtīt uz Kannām šo vājo filmu, kuras vienīgā vērtība ir lokāli sentimentāla? (Kā zināms, lugas autors Gunārs Priede pēc šīs filmas ar Rolandu Kalniņu vairs nesveicinājās...) Tad jau drīzāk varēja sūtīt "Kad lietus un vēji sitas logā."
Psihoze!
P
Dita RIetuma atgādina Jurija Bogatirova varoni filmā Melnās Acis. Kad Mastrojani iebrauc Krievijas ciemā, Bogatirova varonis bļauj "Pati Romas pilsēta pagriezusi savu sirmo galvu". Rietumai ir psihiskās dzemdības, nesaprotot to, ka drīz valsts naudas, pie patreizējā Latvijas eknomiskā modeļa, apsīks, un , latvieši kinoproducenti, ar atsevišķiem izņēmumiem, nebūs spējīgi vairs ražot lielformātā darbus, kā Kalniņa filmas, ko finsēja Maskava, nevis ES. Starp citu, Rietuma aizmirsa piebilst, ka parasti Kannu festivāla žūrijas komisiju pārvalda viņas nīstie amerikāņi un viņu nauda. Tas, ka latviešu filmu iekļauj programmā, ir apsveicami, bet no tā izriet, ka tūlit visa Eiropa un ASV steigsies investēt korumpētā valstī vienas filmas dēļ. Un šeit, gad Rietuma varētu sev jautāt: kāpēc 27 gados Latvijā nav ne vienas filmas par korupciju, bet ir vidējas kvalitātes darbi, kas šur tur paņirb festivālos....Bet to viņa nav spējīga atbildēt, jo ir vienkārši kinokritiķe
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Skudras lielā iespēja(1)

Rīgas Dinamo hokeja kluba vadītāji jūlija otrajā pusē kliedēja neziņu par komandas nākotni. Līguma parakstīšana ar ģenerālsponsoru Gazprom Export bija kā garantijas vēstule, ka komanda turpinās...

Jaudīgais krāsu salikums

Jaunā māksliniece Laima Jurča par modi kā komunikācijas instrumentu, padomju laika atblāzmu savās kolekcijās un atbildību par izdarītajām izvēlēm.

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata