Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Trešdiena, 26. jūnijs
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis, Ingūna

Krāsas, ko odi ignorē

Līdz ar siltajiem vakariem atgriezusies kāda nepatīkama vasaras blakne – atgaiņāšanās no uzmācīgajiem odiem.

Kad izmēģināti visi pretodu līdzekļi un šķietami glābiņa nav, zinātnieki iesaka paeksperimentēt ar apģērba krāsām. Viņi noskaidrojuši, ka asinskāros insektus piesaista noteiktas krāsas, savukārt citas tie ignorē.

Vašingtonas Universitātes pētnieki vairākos eksperimentos pārliecinājušies, ka odi visaktīvāk uzbrūk dzīvām būtnēm sarkanā, oranžā, melnā un tirkīza krāsā. Savukārt zāles zaļu, purpura, izteikti zilu un baltu krāsu tie lielākoties ignorē. Tādējādi šādu toņu apģērbi ir vispiemērotākie valkāšanai vasarā.

"Viens no man visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir: ko es varu darīt, lai odi mani nekostu? Es mēdzu teikt, ka ir trīs galvenie signāli, kas piesaista odus: elpa, sviedri un ādas temperatūra. Šajā pētījumā mēs atradām ceturto signālu: sarkano krāsu, ko var atrast ne tikai drēbēs, bet arī ikviena cilvēka ādā. Ādas nokrāsai pat nav nozīmes, jo mēs visi izdalām spēcīgu sarkano signālu. Notušēt šo pievilcīgo krāsu mūsu ādā vai valkāt drēbes citā krāsā varētu būt vēl viens veids, kā novērst moskītu kodumus," izplatītajā paziņojumā skaidro darba autors Vašingtonas Universitātes bioloģijas profesors Džefrijs Rifels. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli


Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata