Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Ar raksturu nepietika

Zaudējums, par kuru nav jākaunas. Jauno VTB Vienotās līgas sezonu VEF Rīga sāka ar piekāpšanos ambiciozajam Maskavas apgabala Himki (75:85). Cīņas gaitā rīdzinieki vairākkārt parādīja raksturu un spēja saglabāt intrigu teju līdz spēles beigām. Galotnē gan virsroku ņēma viesu aukstasinība un precizitāte, taču nav iemesla pārlieku pārdzīvot - galu galā pretī bija pašreizējie turnīra čempioni, kuri būs starp galvenajiem favorītiem arī šosezon.

Spēlei toni uzdeva Daira Bertāna solo. Divās minūtēs aizsargam bez diviem punktiem arī tikpat pārtvertu piespēļu un atlēkusī bumba uzbrukumā, un Himki galvenais treneris Rims Kurtinaitis jau tik agri bija spiests saukt savējos uz apspriedi. Tā bija auglīga, jo viesiem izdevās uztvert spēles pavedienu un cīņas gaitu ievirzīt sev labvēlīgā gultnē. Pirmais puslaiks atgādināja virves vilkšanas sacensības abu komandu treneru izpildījumā - galu galā pretējos ierakumos bija divi ambiciozi Lietuvas treneri Kurtinaitis un Ramūns Butauts. Pēc jau minētā Kurtinaiša taimauta Himki no 4:0 panāca 8:16. Tad vārdu ņēma Butauts, un pēc minūtes pārtraukuma vadību atkal pārņēma rīdzinieki (21:16). Diemžēl galavārds tomēr piederēja Himki trenerim, un pirmā puslaika beigās veiksmīgāk nospēlēja Kurtinaiša padotie, turklāt īpaši neveiksmīgi VEF aizvadīja pēdējos uzbrukumus pirms pārtraukuma, kad no cerīgā 29:34 pēc pašu kļūdām pretinieki tika atlaisti līdz 29:38.

Lai arī otrajā puslaikā agri izdevās atgūt zaudēto, taču pavisam pārņemt iniciatīvu gan ne. Brīžos, kad VEF bija iespēja cīņas gaitu pavērst savā labā, aukstasinīgi nospēlēja pretinieku līderi - Moņa un Hvostovs realizēja svarīgus tālmetienus, bet Lončars vairākkārt prasmīgi izmantoja mājinieku pieļautās kļūdas.

Jau svētdien VEF Rīga Kazahstānā aizvadīs otro spēli šajā turnīrā pret vietējo Astana. Pēc tam būs vēl viens smags pārbaudījums - Kazaņas granda Unics viesošanās Rīgā.

Vēl dienas pirmajā pusē abu komandu pārtāvji sekoja līdzi ULEB Eiropas kausa izlozei, kur nokļuva vienā grupā, par ko diezin vai ir apmierināti. Gribas ticēt Kurtinaitim, kurš sacīja, ka VEF tiešām bija viena no neērtākajām ceturtā groza komandām, un nav šaubu, ka Himki ir viena no spēcīgākajām pirmajā grozā. Vēl par divām ceļazīmēm uz astotdaļfinālu B grupā cīnīsies Grieķijas klubs PAOK un Francijas Cholet Basket. Pirmā spēle šajā turnīrā paredzēta 15. novembrī. Latvijas izlases uzbrucēja Riharda Kuksika pārstāvētais Valencia D grupā spēlēs ar Ostendes Telenet, Asvel Basket un Lukoil Academic.

6 pārķertās 7

A grupa: Unics 2-0, Himki 1-0, Astana 1-1, Žalgiris 1-1, Kalev 1-1, VEF 0-1, Budiveļņik 0-1, BK Ņižņijnovgoroda 0-1, Krasnije Kriļja 0-0