Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

AutoDienas pārstāvim pirmā vieta klasē žurnālistu rallijā

Pirmo reizi Starptautiskā žurnālistu rallija vēsturē starts tika dots pašā Rīgas sirdī. Rallija kopvērtējumā un klasē virs diviem litriem uzvaru izcīnīja lietuviešu ekipāža Renalds Gabards un Vincs Gerdžjūns. Labākie no latviešiem šajā rallijā bija šī raksta autors Normunds Avotiņš un Krišs Karnītis, kuri izcīnīja uzvaru klasē līdz 1,6 litriem, kā arī Oskars Ka-ņeps-Kalniņš un Dace Janova, kuri sava debijas rallija kopvērtējumā izcīnīja 6. vietu.

Jau vairākus gadus šajā rallijā pierādījies, ka pirmās dienas rezultāti neko nenozīmē - arī šogad līderu ekipāža pieļāva kļūdas otrās dienas ātrumposmos un no pirmās vietas noslīdēja tik zemu, ka spēja finišēt tikai 28. vietā.

Otrajā dienā samērā stabilus rezultātus uzrādīja lielākā daļa latviešu ekipāžu - Oskars Kaņeps-Kalniņš un Dace Janova, neskatoties uz kļūdu vienā no pēdējiem ātrumposmiem, spēja finišēt 6. vietā kopvērtējumā un 4. vietā savā klasē. 10. vietu kopvērtējumā un 8. vietu klasē izcīnīja Uldis Hmieļevskis un Andris Valters.

Daudz labāk Latvijas žurnālistiem klājās klasē līdz 1,6 litriem - Normunds Avotiņš un Krišs Karnītis bija pārliecinoši līderi abas dienas, bet 3. vietu izcīnīja Latvijas Avīzes ekipāža Ilgvars Brizga un Guntars Pulss. Eco klasē 6. vietu izcīnīja Ojārs Vētra un Aldis Bite, kamēr par uzvarētājiem šajā klasē kļuva igauņi Tomass Vabamē/Heiti Lāsts.