Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Bagātīga raža austrumos

Izspēlējot ierastos trumpjus - skaitlisko vairākumu un pretuzbrukumu -, Rīgas Dinamo pirmo reizi KHL čempionātā apspēlēja pašreizējo čempionvienību Ufas Salavat Julajev (2:1). Iepriekšējās sešās reizēs pārāki bija ufieši. Rīdziniekiem vārtus guva Džemijs Landmarks un Miķelis Rēdlihs. Pirmdien abas komandas tiksies vēlreiz, bet jau uz Arēnas Rīga ledus.

Pirms spēles bija bažas par rīdzinieku fizisko gatavību. Piekto reizi spēlējot ik pēc dienas, turklāt ar ievērojamiem pārlidojumiem pa laika joslām - šāds grafiks prasa ievērojamas spēka rezerves. Tomēr spēle parādīja, ka novembra pārtraukumā ir ielikts tik labs pamats, ka austrumu triecienciklu var izturēt bez neviena krituma.

Spēlē Ufā treneri tā arī nedeva atpūtu kādam no pieredzējušajiem spēlētājiem. Vienīgā rokāde notika «vieglajā svarā» - Juri Upīti nomainīja Ainārs Podziņš, kurš iepriekšējā spēle tā arī neiznāca no rezervistu soliņa laukumā. Pret Salavat Julajev rīdziniekiem beidzot sanāca iespējami labākais izbraukuma spēles scenārijs, ņemot vērā savulaik pieļautās kļūdas. Pirms pāris sezonām dinamieši Ufā bija vadībā ar 3:0, turpināja spēlēt atklāto hokeju un zaudēja ar 4:6. Vakar pēc Džemija Landmarka iemestās ripas vairākumā rīdzinieki izlika lamatas viduszonā un gaidīja savu izdevību pretuzbrukumos. Šāda taktika attaisnojās, jo trešās trešdaļas sākumā Miķelis Rēdlihs pēc lieliskas Gunta Galviņa piespēles nokļuva aci pret aci ar Salavat Julajev vārtsargu Ņikitu Davidovu un panāca 2:0. Labu spēli aizvadījušais Kriss Holts vienu ripu gan ielaida uz sava rēķina tuvējā stūrī, tomēr novembra cikla ierasto 2:1 izdevās noturēt.

«Mēs sastapāmies ar labi organizētu komandu, kura prasmīgi bija noorganizējusi spēli aizsardzībā. Diemžēl to nespējām pārvarēt,» acīmredzamo pēc spēles apstiprināja Salavat Julajev galvenais treneris Veners Safins. Rīdzinieku galvenais treneris Peka Rautakallio pēc spēles uzteica skaitliskā mazākuma brigādes un vārtsargu Krisu Holtu. «Mēs esam ļoti apmierināti ar spēlētāju sniegumu un rezultātu,» treneru kolektīva kopējo atzinumu izteica Rautakallio.

Tālo Austrumu izbraukums, kurš sākās Maskavā ar spēli pret CSKA, aizvadīts krietni virs ierastās 50 procentu izbraukuma normas. Mājup atvesti 11 no 15 iespējamajiem punktiem jeb izcīnītas četras uzvaras piecās spēlēs. Pēc novembra pārtraukuma izcīnītas sešas uzvaras septiņās spēlēs.