Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Barons izglābjas otrreiz

Astoņpadsmit punktu deficītu cīņas galotnē atspēlēja Barons basketbolisti, kuri Latvijas čempionāta pusfināla otrajā spēlē viesos ar 93:87 pārspēja BK Valmiera. Rīdzinieki sērijā izvirzījušies vadībā ar 2-0 un jau trešajā spēlē var nodrošināt vietu finālā.

Pēc sērijas pirmās spēles, kurā Barons cīņā zem groza zaudēja ar vairāk nekā 20 bumbu starpību un cīņas galotnē izglābās no zaudējuma, komandas galvenais treneris Edgars Teteris teica, ka uzvara ir brīnums. «Spēlētājiem teicu, ka otro reizi šajā sērijā tādu nesagaidīsim. Kļūdījos,» pēc otrās spēles Dienai teica E. Teteris. Otrajā spēlē Valmierā laukuma saimniekiem sešas minūtes pirms spēles beigām bija plus 18 (78:60). Baronu glābšanu sāka Raimonds Feldmanis, kurš īsā laikā guva piecus punktus, un turpināja komandas līderi Oricevejinmi Efedžuku, Uvis Helmanis un Rinalds Sirsniņš, minūti pirms beigām panākot neizšķirtu 84:84. Skaidrs, ka Valmieras basketbolistiem šādā situācijā bija neiespējami apturēt tempu uzņēmušo rīdzinieku ātrvilcienu, tāpēc nepārsteidza, ka izskaņā baroni salika punktus uz «i» - 93:87.

«Feldmaņa iesaistīšana spēlē paātrināja mūsu spēli. Nospēlējām agresīvi, kā sākumā bijām plānojuši. Valmieras basketbolisti apjuka pēc mūsu presinga,» uz panākuma stūrakmeņiem norādīja E. Teteris. Viņš atzīst, ka pietiek brīnumu, un trešajā spēlē Barons cer pabeigt sēriju, jo Valmierā atgriezties šosezon noteikti nevēlas.

Komandām ir nedēļa laika, lai labotu kļūdas, jo sērijas trešā spēle notiks 27. aprīlī Sporta namā Daugava.