Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Bezspēcība aizsardzībā

Neprasme spēlēt aizsardzības zonā un savu vārtu priekšā joprojām ir Rīgas Dinamo neveiksmju cēlonis. Pēdējās deviņās spēlēs izcīnīta tikai viena uzvara. Trešdien Maskavā rīdzinieki ar 3:5 zaudēja CSKA. Nākamā spēle piektdien pulksten 19.30 Arēnā Rīga ar Rietumu konferences līderi Sanktpēterburgas SKA.

Treneris Juliuss Šuplers slimniekus nesaudzē. Iepriekšējā spēlē Maskavas Dinamo nevesels vārtos stājās Martins Pruseks. Pret CSKA laukumā tika sūtīti Lī Svets un Adrians Fosters, kuriem vēl nedēļas sākumā bija paaugstināta temperatūra. Sveta sūtīšana laukumā vēl bija saprotama, jo aizsardzības rindas ir retas. Bez Fostera palīdzības gan, šķiet, varēja iztikt, jo rezervē palika Ģirts Ankipāns un Andris Džeriņš.

Pēc slimības spēlējošā Lī Sveta paviršība uz savas zonas zilās līnijas arī ievadīja kļūdu sēriju rīdzinieku izpildījumā. Fosters sākumā vēl cīnījās, taču, kad ar acu kustību tikai pavadīja Pjotru Ščastļiviju, kurš pa zonas vidu, neviena netraucēts, izslidoja labā metiena pozīcijā un panāca 5:0, Šuplers izšķīrās Fosteru ar partneriem trešajā periodā nosēdināt malā. Pēc parādītā snieguma malā gan būtu jāsēdina vēl virkne spēlētāju. Jā, komanda parādīja raksturu, no 0:5 atspēlējoties līdz 3:5, taču cienīgu rezultātu izdevās panākt arī tāpēc, ka CSKA samazināja apgriezienus. To pēc spēles atzina arī Šuplers. «Izgāzām pirmo periodu, jo spēlētāji neizpildīja viņiem doto uzdevumu. Pēc pirmās kļūdas un ielaistās ripas tika sapelnīti nevajadzīgi noraidījumi, kurus mājinieki izmantoja. Pēc tam komanda centās, taču jāatzīst, ka arī CSKA vairs nespēlēja tik pārliecinoši. Taču tik un tā maskavieši līdz beigām kontrolēja spēles gaitu.»

No labās puses var uzteikt Marcelu Hosu, kurš izcīnīja savas divas ripas, Jāni Spruktu un Mārtiņu Cipuli par skaisti izspēlētu pirmo vārtu guvumu, kā arī ceturto - Armanda Bērziņa trijnieku ar malējiem uzbrucējiem Gintu Meiju un Robertu Bukartu - par saturīgo spēli trešajā periodā. Tomēr kopējais iespaids par spēli palika visai nomācošs. Pirms sezonas pasludinātais cīnītājs Maiks Iguldens otro reizi šosezon iesaistījās dūru cīņā un otro reizi palika ledus «parterī». Magņitogorskā viņu nokautēja smagsvars Vladislavs Buļjins, Maskavā - CSKA uzbrucējs Jevgeņijs Korotkovs.

KHL atlaists jau piektis treneris. Darbu zaudējis Atlant treneris Fjodors Kanareikins. Rīgas Dinamo Rietumu konferencē ar izcīnītajiem 17 punktiem 19 spēlēs ir pēdējā - 12.vietā.