Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Čempioni sāk ar uzvaru

Stabilāks sniegums visas spēles garumā ļāva pašreizējiem čempioniem VEF Rīga ar uzvaru savā laukumā sākt Latvijas Basketbola līgas finālsēriju. 83:66 pret BK Ventspils gan nepilnīgi ataino laukumā redzēto, jo trīs ceturtdaļas spēles laukumā ritēja līdzīga cīņa, bet viesu lūzums otrā puslaika sākumā svaru kausus nolieca VEF labā. Abu komandu pārstāvji norāda, ka īpaši svarīga būs ceturtdien paredzētā otrā spēle Ventspilī, kas lielā mērā noteiks sērijas turpmāko gaitu.

«Kļūdas un atlēkušās bumbas,» BK Ventspils aizsargs Tods Ebernetijs pēc spēles atkārtoja komandas trenera Gundara Vētras izceltos neveiksmes iemeslus. «Ar 19 pieļautām kļūdām šādā spēlē mums nav variantu uzvarēt. Tāpat arī par desmit atlēkušajām bumbām zaudējot cīņu zem groza,» papildināja amerikānis. Pirmajā puslaikā, kamēr ventspilnieki šajos spēles komponentos vefiešiem nezaudēja, arī rezultātā pretinieks netika atlaists pārāk tālu. Viss mainījās pēc lielā pārtraukuma, kad īsā laikā pāris kļūdu un zaudētas bumbas zem groza ļāva VEF komandai veikt 13:0 izrāvienu, kas izrādījās izšķirošs. Lai gan Ventspils basketbolisti spēles galotnē vēl centās «aizķerties», pietiekami lielais pārsvars ļāva mājiniekiem spēlēt atraisīti un pārliecinoši pabeigt maču savā labā.

Izšķirošajos brīžos līdzīgi kā visā sezonas izskaņā VEF Rīga galvenie vilcēji bija lietuvieši Antans Kavaļausks un Donāts Zavacks, kuru pārliecība ļāva atraisīties arī pārējiem. «Nekādā gadījumā necenšos tikt pie vēl viena velosipēda,» smiedamies Baltijas līgā iegūto komandas vērtīgākā spēlētāja balvu - divriteni - atcerējās Kavaļausks. «Vissvarīgākais ir komandas uzvara, nevis kāda individuālais sniegums. Jā, pēdējās spēles man sanākušas veiksmīgākas, taču to vairāk noteikušas spēles situācijas, nevis mērķtiecīga manis virzīšana uzbrukuma smailē.»

Lietuvas leģionārs bijis pārsteigts, ieraugot, ka VEF uzvarējis teju ar 20 punktu pārsvaru, jo cīņa laukumā šķitusi sīkstāka. «Pirmajā puslaikā vairākkārt ļāvām viņiem tikt pie atlēkušajām bumbām uzbrukumā, taču pēc tam to labojām un arī labāk nospēlējām aizsardzībā,» uzvaras stūrakmeņus nosauca Kavaļausks.

Viņš piebilda, ka nu ir ļoti svarīgi uzvarēt sērijas otro spēli Ventspilī, lai neļautu kurzemniekiem noticēt iespējai lauzt cīņas gaitu. Līdzīgās domās bija arī VEF galvenais treneris Ramūns Butauts: «Visu sēriju jācenšas aizvadīt vienā tempā, nedrīkstam atslābināties, lai gūtu uzvaru summā.» Visticamāk, arī sērijas turpmāko gaitu noteiks BK Ventspils stabilitāte, jo trīs no četriem periodiem Rīgā kurzemnieki pierādīja, ka viņiem ir, ko likt pretī ambiciozajiem vefiešiem. Galvaspilsētas kluba līderu pieredze gan padara mierīgākas Ramūna Butauta pirmsspēļu naktis, jo sniegums ir stabilāks.

BK Ventspils saspēles vadītājs Ebernetijs gan nedomā padoties. «Pirmajā spēlē pieļautās kļūdas ir labojamas, tāpēc ir iespējas atspēlēties,» apņēmīgi sacīja Ventspils basketbolists. Sērijā līdz četrām uzvarām nākamā spēle ceturtdien notiks Ventspilī.