Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Cerētā spraigā cīņa izpalika

Intrigām bagātajam Latvijas Basketbola līgas pamatturnīram pilnīgi pretēji sākās izslēgšanas spēles. Pārliecinošas uzvaras izcīnīja Barons/O!Karte un Liepājas lauvas.

Šķietami intriģējošākajā ceturtdaļfināla pārī pirmā spēle lika vilties spraigu cīņu piekritējiem. BK Valmiera jau tā šauro līderu loku paretināja gan savainojumi - acs savainojuma dēļ nespēlēja Oskars Virsis -, gan agri sapelnītās piezīmes, kas praktiski visu spēles laiku piesardzīgāk lika spēlēt uzbrucējam Jānim Graudiņam. Uz šāda fona vēl spilgtāk izcēlās pašreizējo čempionu Barons/O!Kartes trumpis - pieredzējušāks un plašāks sastāvs. Turklāt iniciatīvu jau spēles sākumā ļāva iegūt izcilībai tuvā precizitāte tālmetienos, kas nodrošināja gan vērtīgu pienesumu uz rezultāta tablo, gan ļāva tikt uz emocionālā pacēluma viļņa. Ko vērts bija kaut vai Agņa Čavara triumfa sauciens pēc katra no pirmajiem četriem precīzajiem trejačiem! Veiksmīgi uzņemtais ritms pat lika Barons/O!Kartes galvenajam trenerim Edgaram Teterim atstāt malā vienu no potenciālajiem līderiem Ingu Bankevicu, taču viņš iekavēto atguva cīņas otrajā pusē, kad uzbrucēja pietaupītā enerģija noderēja vēl vairāk.

Pirmā puslaika beigās gan valmieriešiem, galvenokārt pateicoties Pāvela Veselova enerģiskajai cīņai zem groza, izdevās noturēt sāncenšus aizsniedzamā attālumā, taču uzbrukums pa visām vīlēm izjuka otrā puslaika sākumā. Tikai divi ielaisti punkti nepilnu piecu minūšu laikā ļāva baroniem panākt 25 punktu pārsvaru (41:66), un cīņas gala rezultāts vairs bija tikai formalitāte - 70:94. «Viņi bija gatavāki play-off cīņai. Mēs pārāk daudz enerģijas veltījām runāšanai ar tiesnešiem, otrā puslaika sākumā aizsardzībā atkal pieļāvām vecās kļūdas, neizpildījām trenera norādes. Viņi guva vieglus punktus un «aizgāja»,» atzina Veselovs. Ainaram Zvirgzdiņam būs ko pastrādāt, lai divu dienu laikā atjaunotu saspringto pēdējo nedēļu nogurdināto valmieriešu cīņassparu.

Tikmēr Liepājā vietējās Lauvas apliecināja favorītu statusu cīņā ar Jelgavas Zemgali - 91:52.