Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Goda ripu neiemeta

Atšķirība meistarībā un sastāva izvēlē pasaules junioru U-18 čempionātā Minskā noteica iznākumu Latvijas un Krievijas spēlē (0:9). Latvijas junioriem divās spēlēs ir divi zaudējumi. Piektdien pulksten 15.30 spēle ar Čehiju.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Leonīdam Beresņevam pirms turnīra otrās spēles nācās izdarīt piespiedu maiņu. Spēlē pret Somiju (2:7) roku salauza Kirils Tambijevs, kura tēvs Leonīds Tambijevs ir visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases uzbrucējs un šajā turnīrā galvenā trenera palīgs. Pirmajā maiņā Tambijeva vietā iekļāvās Artjoms Dašutins. Treneri izlēma pamainīt arī vārtsargu. Kristera Gudļevska vietā vārtos stājās Vadims Miščuks.

Otrā perioda 6. minūtē pēc piektās ielaistās ripas vārtos gan atgriezās Gudļevskis. Jau pirmajā periodā metienu starpība 4:17 un spēles gaita krasi norādīja uz abu komandu atšķirīgo sagatavotības līmeni. Rezultāts pēc divdesmit minūtēm gan bija tikai 0:2. Līdzīgi kā spēlē ar Somiju, arī Krievijas jaunie hokejisti pret Latviju mača likteni izšķīra otrajā trešdaļā, panākot 6:0 vadību.

Salīdzināt abu komandu atlases iespējas ir gandrīz neiespējami. Latvijas izlasē tikai puse spēlētāju ir 1992. gadā dzimuši, jo nav nopietnas konkurences. Krievijas izlasē sapulcināti visi labākie no tādiem hokeja centriem kā Magņitogorska, Čeļabinska, Ufa un Kazaņa. Tikai četri ir no Maskavas, un tikai četri dzimuši pēc 1992. gada. Krievijas izlasē īpaši izcēlās komandas kapteinis Jevgeņijs Kuzņecovs un Vladislavs Namestņikovs, kuri katrs guva pa trijiem vārtiem.

Pirmajā posmā Latvijas junioriem svarīgākā spēle acīmredzot būs ar Slovākiju. Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas divas vājākās komandas apvienosies izdzīvošanas turnīrā.

Neveiksmīgi čempionāts iesākās abām Ziemeļamerikas komandām, kuras ir nopietnas pretendentes uz zeltu. Kanāda ar 1:3 zaudēja Šveicei, bet ASV ar 2:4 - Zviedrijai. Otrajā dienā ASV gan uzveica Šveici ar 5:1.

Latvija 0
Krievija 9

(0:2, 0:4, 0:3)
Krievija: Ņesterovs (6., vair.,), Namestņikovs (8., 23., 26.), Želdakovs (34., vair.), Kuzņecovs (21., 41., 44.), Šalunovs (58).
A apakšgrupa
Kanāda - Šveice 1:3, Zviedrija - ASV 4:2, Šveice - ASV 1:5, Zviedrija - Baltkrievija 7:0
Zviedrija 2 11:2 6