Rīgā +7 °C
Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Holts nepavilka, uzbrucēji neiemeta

Aktīva spēle priekšējā līnijā ne vienmēr ir panākuma ķīla. KHL čempionāta izbraukuma spēlē Rīgas Dinamo divas trešdaļas diktēja notikumus laukumā mačā ar Maskavas Spartak, tomēr piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas (0:3). Piektdien spēle Čerepovecā ar Severstaļ.

Rīdzinieku galveno treneri Peku Rautakallio viena spēlētāja izkrišana no sastāva pēc relatīvi labas spēles Sanktpēterburgā ar SKA pamudināja izmainīt visus četrus uzbrukuma virknējumus. Andris Džeriņš rokas lūzuma dēļ nevarēs ilgāku laiku palīdzēt komandai. Tikmēr pēc rūpīgākas ārstu pārbaudes kļuvis zināms, ka Ģirtam Ankipānam ir ne tikai ribas sasitums, bet arī pēdas lūzums. Tādējādi arī Ankipāns nebūs palīgs aptuveni vienu mēnesi.

Jaunizveidotie dinamiešu virknējumi spēli iesāka ļoti aktīvi. Miks Indrašis KHL debitēja vienā maiņā ar Jāni Spruktu un Mārtiņu Karsumu, un tieši šim virknējumam pirmajā periodā izveidojās labākie vārtu gūšanas momenti. Indrašis, kā jau debitants, spēlēja nedaudz bikli, tomēr kopainu nesabojāja.

Nepiepildījās paredzējums, ka Spartak vārtsargs Ivans Kasutins pēc divām smagām spēlēm, kurās viņam kopā bija jāatvaira 95 metieni, varētu būt paguris un zaudējis koncentrēšanos. Kasutins apliecināja, ka vārtsargs laukumā labāk jūtas, kad pastāvīgi ir spēlē. Rīgas Dinamo spēli iesāka aktīvi, tā teikt, spēlēja no pirmā numuru pozīcijas un pēc izdarītajiem metieniem pirmajā trešdaļā bija pārāki ar 17:8, taču pēc divdesmit minūtēm tablo vēstīja 1:0 Spartak labā.

Sezonas astotajā spēlē salūza viens no septembra vilcējspēkiem Kriss Holts. Divas ielaistas ripas no pustālas distances bija par iemeslu, kāpēc otrā perioda vidū iespēja debitēt KHL pavērās vēl vienam spēlētājam Dinamo sastāvā vārtsargam Mārim Jučeram. Viņš ar pienākumiem lielisli tika galā, glābjot komandu vairākās bīstamās situācijās.

Galvenais neveiksmes iemesls, kāpēc Dinamo nespēj nokāpt no zaudējumu takas, meklējams priekšējā līnijā. Piecās pēdējās spēlēs tikai četras iemestas ripas - tas ir katastrofāli zems rādītājs. Otro reizi piecās spēlēs dinamieši palika «uz nulles». Pret Lev mājās bija 0:2. Spēlē ar Spartak uz Kasutina sargātajiem vārtiem rīdzinieki izdarīja 38 metienus. Piecas reizes Dinamo spēlēja skaitliskajā vairākumā. Kā lai šajā situācija nepiekrīt Rautakallio teiktajam pēc spēles ar SKA, ka viņam noderētu 12 jauni uzbrucēji. Pret Spartak ļoti labas izdevības neizmantoja Mārtiņš Karsums, bet iespēja izcelties bija gandrīz visiem vadošajiem uzbrucējiem.

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītais Maskavas Dinamo spraigā cīņā ar 2:1 pārspēja SKA.

(1:0, 2:0, 0:0)
Spartak: Ružička (Žukovs, 13.), Baranka (M. Juņkovs, Žukovs, vair., 22.), Štumpels (Baranka, 30.)
Dinamo R: Holts (no 29:40 Jučers); Cibuļskis - Ozoliņš, M. Rēdlihs - Varjs - Ņiživijs, J. Rēdlihs - Galviņš, Indrašis - Sprukts - Karsums, Laviņš - Sotnieks, Cipulis - Luseniuss - Bukarts, Štāls - Landmarks - Melins, Podziņš